Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bezsenne noce

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Bezsenne noce

    Witam wszystkie mamy Jestem w 31 tygodniu ciąży. Spodziewamy się z mężem córeczki. Mała rośnie zdrowa, jest bardzo brojna w brzuszku;D
    Mój problem związany jest z bezsennymi nocami. Nie mogę spać, ponieważ mam prawdopodobnie ucisk nerwu, co powoduje u mnie tzw. zespół niespokojnych nóg, objawiający się koniecznością ruszania (w moim przypadku stopą), jak nie poruszam nogą to pojawia się rwący ból przez co właśnie nie mogę spać i zaczynam swoją nocną wędrówkę po mieszkaniu szukając sobie zajęcia.
    Ciekawa jestem jak Wy drogie mamy radzicie sobie z bezsennością w ciąży. Boję się, że po porodzie moje dolegliwości nie ustąpią.. Na koniec dodam, że nie śpię całą noc, zasnąć udaje mi się ok godziny 7 rano;( aby poprawić sobie humor, nazywam to "nocną zmianą"
    Last edited by dodeczka25; 13-01-2011, 04:49.
  •    
       

    #2
    Odp: Bezsenne noce

    hej
    przyznam że pierwszy raz słyszę o takiej dolegliwości
    nie przejmuj się na pewno po porodzie wszystko minie. mi w ciąży maleństwo naciskało na nerw i blokowało mi lewą nogę od pośladka do kolana kiedyś ze sklepu mi trudno było wyjść takie uroki ciąży teraz jest już wszystko ok

    Skomentuj


      #3
      Odp: Bezsenne noce

      witam!!!

      W ciązy też miałam problemy ze spaniem, ale nie wynikało to z żadnych dolegliwości, syn tak sie kręcił. Natomiast strasznie dała mi popalić ZGAGA!!! Ja zgage miałam nawet pijąc tylko wodę. Próbowałam sie ratować czym tylko można, czytałam na forach o migdałach, mleku i nic nie pomagało. To ze jestem w ciązy odkryłam kiedy dostałam zgagi i tak 9 miesięcy mordęgi. Ratunkiem było to ze prawie nic jadłam hahah. Kilka dni po porodzie zgagi już nie mialam, wiec i Tobie pewnie minie. Jednak spać tez nie bedziesz spokojnie, ani za duzo ale chociaż bez bólu ;-)

      Skomentuj


        #4
        Odp: Bezsenne noce

        Ja nie moglam spac w nocy poniewaz nie moglam zasnac bez mojej ulubionej pozycji na brzuchu. pod koniec ciazy nie moglam spac w nocy bo duzy brzuszek bardzo mi przeszkadzal i uciskal na narzady

        Skomentuj


          #5
          Odp: Bezsenne noce

          ja zasypiałam bardzo szybko, ale budziłam się równie szybko do toalety

          Skomentuj


            #6
            Odp: Bezsenne noce

            Na "niespokojne nogi" cierpię od dzieciństwa jednak ataki były epizodyczne (kilka bezsennych nocy i spokój na jakiś czas). Od kiedy zaszłam w ciążę nie pamiętam spokojnie przespanej nocy. W dodatku w ciąży dokuczają mi obie nogi, przed była tylko lewa.
            Najgorszy był 1szy trymestr - całodzienne mdłości i wymioty, a na noc "niespokojne nogi". Byłam u kresu wytrzymałości.
            Teraz, żeby zbyt kolorowo nie było są nogi i bieganie do toalety co chwilę i tak co noc.. Właściwie "co noc" to mało.. Ostatnio nawet jeśli uda mi się zasnąć w dzień to po chwili budzą mnie nogi.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Bezsenne noce

              A może jakieś ziołowe tabletki nasenne albo herbatki?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Bezsenne noce

                Ja mam też problemy z snem ale takie raczej sporadyczne mi pomaga telewizor oglądam oglądam i w końcu jakoś nawet nie wiem kiedy zasypiam ; )
                Sprawdź prace ziemne gdańsk

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Bezsenne noce

                  Oj znam ten problem. Ja podobnie, jak aniula jeszcze przed ciążami miałam nieprzespane noce z powodu "niespokojnych nóg". Nie mam tego często, ale wiem, jak nieprzyjemne potrafi być. Mi się wydaje, że u mnie to na tle nerwowym. Pomaga mi ... (tylko się nie śmiać) głaskanie psa lub kota. Taki regularny, spokojny ruch.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Bezsenne noce

                    Jenys ! Pierwszy raz słyszę o takiej dolegliwości. Jeżeli to się pojawiło w trakcie ciąży to wydaję mi się,ze po porodzie powinno ustapic. Oby tylko malenstwo zaczęło szybko przesypiac noc ,bo moja poltoraroczna corcia nadal budzi się 2 razy w nocy ...



                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Bezsenne noce

                      jejku, jak sobie przypomnę ostatnie tygodnie ciąży - w ogóle nie spałam, mały szalał po nocach, jak się przytulałam do pleców męża to czuł kopnięcia. poza tym tak mi było ciężko. nie zazdzroszczę ci! może spróbuj takiej specjalnej poduszki dla ciężarnych, co między nogi się wkłada, szukaj dobrej pozycji do snu i staraj się nie przemęczać powodzenia!

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Bezsenne noce

                        Witajcie,
                        mnie strasznie męczą bóle kręgosłupa i nerki. Aby zmienić bok muszę wyprostowana usiąść, spuścić nogi i dopiero "wejść" na właściwy bok. Męczę się już ponad miesiąc i nic nie pomaga bo synuś chyba na kręgosłupie mi w nocy leży i co zrobić?
                        Pozdrawiam umęczone mamuśki...


                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Bezsenne noce

                          Chyba wszystkie dobrze znamy bezsenne noce w ciąży, a to ciepło, a to za zimno, to mąż się wierci, to brzuch przeszkadza, dziecko uciska. Spanie to jedna wielka masakra na koniec ciąży.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Bezsenne noce

                            wszystko przede mną

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Bezsenne noce

                              Podczas ciąży spotykamy się z wieloma niedogodnościami i sytuacjami, z którymi nie miałyśmy styczności przed ciążą. Ale nie martw się, po porodzie na pewno wszystko wróci do normy. Choć, wtedy też mogą Cię czekać nieprzespane noce, ale to już z zupełnie innego powodu

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X