Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co na deser lub przekąskę dla dziecka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Co na deser lub przekąskę dla dziecka?

    Dziewczyny co wasze pociechy zajadają jako deserek lub przekąskę w trakcie dnia? Robicie cos same czy kupujecie gotowce? Szukam ciekawych pomysłów
  •    
       

    #2
    Odp: Co na deser lub przekąskę dla dziecka?

    Zawsze staram się sama przygotowywać moim pociechom desery, ale nie zawsze było i jest to możliwe. W przypadku, gdy nie miałam czasu na przygotowywanie deseru ratowały nas kaszki bobovita. Wystarczyło tylko rozrobić, dodać do tego owoców, albo czasami startej gorzkiej czekolady i dzieciaki zajadały jak złoto. Względny spokój był do ok 4 roku życia. Potem maluchy domagały się czegoś innego. Pojawiały się kisiele, budynie, naturalny jogurt z owocami, domowe ciasteczka z czekoladą, w porywach do lodów z ulubionej lodziarni. Teraz to głównie już domowe wypieki Bardzo rzadko słodycze kupowane w sklepach typu lizaki, cukierki, chipsy itp. Jedyne to gorzka czekolada jest zawsze pod ręką w chwili słabości.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Co na deser lub przekąskę dla dziecka?

      Jak mam czas to robie dzieciom sama przekąski, bardzo lubią buźki w kanapkach albo sałatki owocowe, ale jesli mam duzo pracy albo ida popoludniu do dziadkow to daje im na droge jogurty z polmleku bo mają fajny skład są smaczne a nie takie przesłodzone i maja wiele smaków wiec maluchy nie wybrzydzają

      Skomentuj


        #4
        Odp: Co na deser lub przekąskę dla dziecka?

        No cóż czasu nie mam za dużo, ale mój Książe jada ze słoiczków deserki lub chrupki kukurydziane takie

        Skomentuj


          #5
          Odp: Co na deser lub przekąskę dla dziecka?

          Ja staram się do gotowania angażować też dzieci. Są szczególnie chętne gdy tworzymy coś na bazie czekolady Ostatnio siostra podzieliła się ze mną przepisem na zdrowe i bardzo dobre czekoladowe pralinki https://www.guiltfree.pl/blog/2017/0...ada-bez-cukru/. Nie muszę chyba mówić, że bardzo szybko zniknęły z talerza

          Skomentuj


            #6
            Odp: Co na deser lub przekąskę dla dziecka?

            Ja nie podaję dzieciom słodyczy. Mamy taką zasadę, że słodkie przekąski są tylko na święta, dni dziecka, urodziny. Poza tym przygotowuję musy owocowe, sorbety. Już teraz nie mogę się doczekać na truskawki .

            Skomentuj


              #7
              Odp: Co na deser lub przekąskę dla dziecka?

              Może jogurt z musli? - to dość pożywna przekąska, w dodatku zdrowa. Oczywiście nie wszystkie musli się nadają, w wielu są kaloryczne, mało wartościowe dodatki - takich lepiej unikać. Tu skomponuj musli można skomponować własne, z dowolnych składników. Na przekąskę nadadzą się też owoce liofilizowane i chipsy warzywne.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Co na deser lub przekąskę dla dziecka?

                Na przekąskę najlepiej gotowane jabłka, można mieszać w zależności od sezonu to z bananem to z jagódkami. Bardzo dobre są też bardziej "wytrawne" deserki np marchewka, dynia. Ja czasem dla wygody kupowałam te gotowe BoboVity, tylko pamiętam, że to był drogi bizes, chociaż ostatnio widziałam że są w gazetce Lidla w promocji.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Co na deser lub przekąskę dla dziecka?

                  Owoce, jogurty, musy owocowe 100%, np. z Kubusia. Świetnie sprawdzają się poza domem.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Co na deser lub przekąskę dla dziecka?

                    kubus ma duzo cukru. na pewno nie chrupki

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Co na deser lub przekąskę dla dziecka?

                      Myślę, że owoc albo jakiś jogurt. Maluchy lubią, moje szczególnie te z https://www.krasnystaw.eu/ . Jeśli nie ma mlecznego śniadania to na drugie czy na przekąskę musi być właśnie jakiś jogurt, serek, chociaż szklanka mleka. I to same się domagają. A mnie to bardzo cieszy. Samo zdrowie przecież.

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X