Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jaka różnica wieku między dziećmi jest najlepsza?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jaka różnica wieku między dziećmi jest najlepsza?

    Między moim rodzeństwem dużej różnicy wieku nie było, praktycznie rok po roku. Dogadywałysmy się świetnie, choć mama mówi że było jej ciężko... Nie chciałabym miec jedynaka, jednak nie wiem sama kiedy najlepiej postarać się o drugie dziecko? Abym ja miała siłe i aby to było dobre dla maluchów? Czy duża róznica wieku to nie dwoje jedynaków?




    http://moj-dzikus.blogspot.com/
  •    
       

    #2
    Odp: Jaka różnica wieku między dziećmi jest najlepsza?

    miedzy moimi dziecmi jest 2,5 roku roznicy i powiem ci ze dogaduja sie swietnie , bawia sie razem , przytulaja sie gdy ktores nabije sobie guza , to jest naprawde mile bo oni swietnie sie rozumieja. mi na poczatku bylo trudno to wszystko ogarnac ale to kwestia organizacji. mysle ze taka roznica miedzy rodzenstwem jest dobra i dla dzieci i dla rodzicow








    Skomentuj


      #3
      Odp: Jaka różnica wieku między dziećmi jest najlepsza?

      u nas jest dokładnie 3 lata różnicy moi synkowie obaj z kwietnia

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jaka różnica wieku między dziećmi jest najlepsza?

        Między mną a moją siostrą jest 6 lat różnicy. Kiedyś wydawało mi się, że to dużo, ale teraz stwierdzam, że wcale nie. Dzięki temu, że musiałam zajmować się młodszą siostrą dzisiaj mam chyba bardziej rozwinięty instynkt macierzyński heheh tak się śmieję, że i ja miałam swój udział w wychowaniu siostry. Chyba jednak nie chciałabym mieć dzieci od razu po sobie. A taka różnica jest optymalna

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jaka różnica wieku między dziećmi jest najlepsza?

          Między mną a najmłodsza siostrą są 4 lata różnicy i niestety w dzieciństwie nie potrafiłyśmy się razem bawić... W efekcie non stop "wisiała" na mamie, mimo starszego rodzeństwa. Wiadomo w pewnym wieku dzieci moga opiekować się sobą nawzajem, pomagać... Ale do jakiej granicy potrafią się razem świetnie bawić? A może to zależy od rodziców i ich podejścia? Chyba jednak mimo, iż maluch jest jeszcze w pieluchach czas pomyśleć o drugim...




          http://moj-dzikus.blogspot.com/

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jaka różnica wieku między dziećmi jest najlepsza?

            Wszysko zalezy od dzieci miedzy moimi starszymi jest 4 lata-chciałam aby Monika wyrosła z wozka bo 2 naraz to szczyt szczytów.No a miedzy Olą 10 i 14 .Monia pomagała od poczatku -druga mama a Grzes jest najkochanszym bratem-więc widzisz nie ma zasady.
            Ale Monika i Grzegorz leja sie jak tylko mogą-a tu juz walka płuci i charakterki.


            Skomentuj


              #7
              Odp: Jaka różnica wieku między dziećmi jest najlepsza?

              Czyli nie możesz powiedzieć, że w grupie łatwiej się chowają? Ja z siostrą młodsza o rok byłam papużką nierozłączką. Wszystko robiłysmy razem. Tylko pozostaje kwestia jak dać radę z dzieśmi rok po roku? Pewnie, ze kobiety dają radę, ale ja chcę, zebym z tego kolejnego macierzynstwa cieszyła się tak, jak z tego pierwszego! A nie że jak matka polka, wykończona, ledwo żywa... Ale z drugiej strony zanim wyrośniemy z pieluch, zanim się odzwyczaję... Może warto wszystko raz ciach za jednym zamachem?




              http://moj-dzikus.blogspot.com/

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jaka różnica wieku między dziećmi jest najlepsza?

                dzieci są różne i różnie bywa. Znam bliźniaki które razem się bawią nigdy się nie kłócą i mama może wszystko w domu zrobić bez problemu bo sie sami bawią. moi czasem bawią się razem ale potrzebują mojego towarzystwa przy tym czasem bawią się osobno, a czasem się kłócą. Ale znam też bliźniaki które muszą mieszkać w osobnych pokojach bo jeden drugiego najchętniej by rozszarpał........ Jak dla mnie najlepsza różnica wieku to max 5 lat, ale im szybciej tym lepiej. Nie wiem jak to jest mieć dzieci z dużą różnicą wieku ale mam koleżanki które na drugie dziecko czekały więcej niż 8 lat wszystkie żałują i twierdzą że to za długo. U mnie teraz będą 4 lata różnicy ale to dlatego że starania o córeczkę zajeły nam 1,5 roku
                A co do matki polki wykończonej ledwo żywej.... to powiem Ci że ten termin stracił w naszym kraju swoje znaczenie i przykre że kojarzy się właśnie z takim obrazkiem. Dla mnie "matka polka" to 100% mama, szczęśliwa że ma dzieci, dająca im max miłość opiekę,gotowa na wszystko dla swoich maluchów wtedy kiedy jest to konieczne ale nie jest wcale przemęczona, bo "matka polka" sama sobie dzieci nie zrobiła i jest też tata.
                Ja wróciłam do pracy gdy chłopcy mieli 9 miesięcy, nie twierdzę że jest lekko ale nigdy nie chodziłąm z podkrążonymi oczami, przemęczona, zresztą gdyby tak było nie byłabym teraz w ciąży. Mamy po prostu podział obowiązków. Ja gotuję piorę prasuję myję okna no i zajmuję się dziećmi oczywiście, a mąz robi zakupy sprząta (ma wolne soboty ja nie) i oczywiście czasem też idzie z chłopcami na dwór. Bo tajemnica polega na tym żeby obydwie strony miały świadomość że dzieci i dom są ich a nie tylko mamy.
                Oczywiście inaczej to wygląda jeśli tata ma pracę taką że nie może być na codzień w domu ale to już inny przypadek.


                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jaka różnica wieku między dziećmi jest najlepsza?

                  Bagens bardzo podoba mi się Twoje podejście.
                  Ja miałam 3 małych dzieci, bo Alicja miała 2 lata i jeszcze nie chcodziła do przedszkola, jak urodziły się bliźniaczki. Odkąd bliźniaczki skończyły 2 tyg. byłam z całą 3 sama. Mąż wracał z pracy, jak dzieci już spały, więc kąpiele całej 3 i usypianie należało do mnie.
                  Zawsze miałam umalowane paznokcie, lekki makijaż i zadbane włosy. Nie rozumiałam osób, które widząc mnie na spacerach z 3 dzieci w wózku mówiły: "Ojej, współczuję Pani". Budziło to u mnie złość i miała ochotę wykrzyczeć im w twarz: "Czy nie widzisz, że mam 3 zdrowych dzieci, jestem umalowana i uśmiechnięta. Mi trzeba zazdrościć, a nie współczuć!".
                  Też jestem zwolenniczką małej różnicy wieku, ale za to mam inne spostrzeżenie rozmawiając z koleżankami mającymi kilkoro dzieci, że najlepiej jest mieć dzieci parami, bo dzieci bawią się w parach. Ja miałam 3 i zawsze dwie się ze sobą bawiły, a jedna nie. Najlepiej jest chyba mieć 2 z małą różnicą i potem kolejną dwójkę

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jaka różnica wieku między dziećmi jest najlepsza?

                    Tusia ja od kiedy mam chłopców zaczęłam się malować codziennie, ciasteczka piec na święta,itp. (wcześniej nigdy tego nie robiłam) Mnie też denerwują teksty typu "oj bliźniaki?współczuje pani " a nie raz to słyszałam.....


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jaka różnica wieku między dziećmi jest najlepsza?

                      Ja dokładnie to samo Wspólnie pieczemy ciasteczka, zaczęłam piec mazurki (i nawet sama robię kajmak )itp.
                      Chcę żeby miały taki prawdziwy dom i wspaniałe wspomnienia z dzieciństwa wypełnione zapachem świeżo pieczonego ciasta z nutką miłości rodziców
                      Teraz nam trochę ciężej, bo okazało się, że wszystkie są uczulone na gluten i białko mleka krowiego

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jaka różnica wieku między dziećmi jest najlepsza?

                        U mnie różnica jest między dziewczynkami to 3 lata.I myślę ze taka różnica między dziećmi jest ok.Bawią się razem, starsza pomaga ubierać się młodszej, mają wspólny pokoik.A tak w ogóle to super mieć bliźniaki, i nie przejmujcie się głupim gadaniem ludzi, pozdrawiam


                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jaka różnica wieku między dziećmi jest najlepsza?

                          Ja wam zazdroszczę zawsze chcialam mieć bliźniaki i szczerze to łudziłam się że na pierwszym usg zobaczę dwa serduszka . dla mnie mieć dzieci to coś wspaniałego gdyby warunki i płace były inne na pewno na dwójce bym nie poprzestała moje siostry są rok po roku i nie pamiętam tego okresu jako tragedii :-P a ja już za bardzo kontaktu z nimi nie mam - różnica wieku poniedzy nami to 6 i 7 lat.





                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jaka różnica wieku między dziećmi jest najlepsza?

                            Przy jednym dziecku widzę same blaski macierzyństwa. Nie przeszkadzają nieprzespane noce, bo prześpimy się, gdy Młody będzie miał ochotę. Jeśli z tego powodu obiad będzie później - trudno. Niczym się nie zadręczam, nie pragnę być perfekcyjną panią domu. Dziecko jest najważniejsze. A szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Zastanawiam się, czy gdyby pojawił się kolejny szkrab dałabym radę na 100% oddać się obojgu? Niestety nie mam zbyt wiele pomocy męża, gdy kończą budowę z domu wychodzi gdy Alek śpi i wraca, gdy już śpi... Ale myślę, że zanim Alek skończy 2 lata chciałabym być znów w ciąży. Może nawet wcześniej. Pozostaje jeszcze kwestia starań, bo jak piszesz bagnes musieliście trochę na córeczkę poczekać.

                            A wiecie, ja o bliźniakach marzyłam. Mąż ma wśród rodzeństwa bliźniaki (tak na marginesie jedno z nich to narzeczony mojej siostry - wszystko zostaje w rodzinie;p) Mimo, że jako chłopak i dziewczyna nie przepadali za sobą, to sami mówią, że dali by się za siebie nawzajem pociąć. Miałam nadzieję, że bliżniaki jak się pojawiły w bliskiej rodzinie, to moze mi też się trafią




                            http://moj-dzikus.blogspot.com/

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jaka różnica wieku między dziećmi jest najlepsza?

                              cześć-między moimi chłopakami jest dokładnie 12,5roku różnicy dużo ale tak nam się<ułożyło> poświęciłam wiele lat starszemu synowi miał w pełni moje zainteresowanie i opiekę teraz mogę zupełnie poświęcić się młodszemu a starszy na tym nie traci jak to16latek ma zupełnie inne potrzeby i priorytety>)







                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X