Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Andrzejkowe zabawy i wróżby

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: andrzejkowe zabawy dla dzieci

    i co Aga wyszło Ci " L " ?

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: andrzejkowe zabawy dla dzieci

      Napisane przez evelinek13 Pokaż wiadomość
      i co Aga wyszło Ci " L " ?
      Ha ha Żebym ja to pamiętała. Najlepsze jest to,że rzucało się po kilkanaście razy i praktycznie za każdym razem wychodziła inna literka...także wiesz ;P



      Skomentuj


        #18
        Odp: andrzejkowe zabawy dla dzieci

        hahah a jak ktoś sobie za meza wezmie Bartka? jak tu ze skorki rzucić zeby te B wyszlo? trudne :P

        Skomentuj


          #19
          Odp: andrzejkowe zabawy dla dzieci

          Dzieci dużo widzą więc i B pewnie też było. Ja jeszcze pamiętam tą zabawę z butami.Jak każdy zdejmowal swoje buty i robiło się z nich kolejkę. Kto pierwszy dotrze nimi do drzwi to szybko ożeni sie/ wyjdzie za mąż



          Skomentuj


            #20
            Odp: andrzejkowe zabawy dla dzieci

            jeszcze pamietam takie duze serce na nim napisane byly imina plci przeciwne ji sie szpileczka robilo dziurke i an ktore imie sie trafilo to przyszly maz/ zona
            u mnie zawsze byl Tomek...a mam Przemka

            Skomentuj


              #21
              Odp: andrzejkowe zabawy dla dzieci

              Napisane przez evelinek13 Pokaż wiadomość
              jeszcze pamietam takie duze serce na nim napisane byly imina plci przeciwne ji sie szpileczka robilo dziurke i an ktore imie sie trafilo to przyszly maz/ zona
              u mnie zawsze byl Tomek...a mam Przemka
              to też pamietam u mnie był przeważnie Paweł a mam Bogusława za mężą :P

              Skomentuj


                #22
                Odp: andrzejkowe zabawy dla dzieci

                Czytałam o takiej zabawie dla dzieci:
                Dziecko dostaje monetę i wymyśla sobie jakieś życzenie. Maluchy ustawiają się w kolejce i rzucają monetą z odległości do miski. Jeżeli moneta wpadnie życzenie się w tym roku spełni.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: andrzejkowe zabawy dla dzieci

                  jeszcze była jakaś zabawa z łupinkami orzechów o ile sie nie myle . Dwie połówki kładlo sie na wodzie i obserwowalo, czy płyną ku sobie. jeśli płyneły do siebie to miało to swiadzczyc o rychłym zamążpójsciu hehe

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: andrzejki w przedszkolu

                    Właśnie teraz to już rzadziej niż, jak ja byłam mała. Na szczęście w domu staram się coś zorganizować. Zapraszam wszystkie dzieci i przygotowuję zabawy. Oczywiście lanie wosku obowiązkowo. Gaszę głownie światło, zostają zapalone tylko kinkiety, żeby było bardziej nastrojowo i zaczynamy zabawę

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: andrzejki w przedszkolu

                      Są jeszcze takie przedszkola! I rzeczywiście jest to fajna zabawa nawiązująca do naszych pewnych tradycji. Niestety często wypierana przez zabawy na Halloween. Tu nie posyłam dzieciaków i nie przebieram ich za potwory. Bardzo mi się to nie podoba.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: andrzejki w przedszkolu

                        Napisane przez bobusie2 Pokaż wiadomość
                        Są jeszcze takie przedszkola! I rzeczywiście jest to fajna zabawa nawiązująca do naszych pewnych tradycji. Niestety często wypierana przez zabawy na Halloween. Tu nie posyłam dzieciaków i nie przebieram ich za potwory. Bardzo mi się to nie podoba.
                        też nie jestem za takimi zabawami na halloween Za to różne zabawy andrzejkowe ,wróżby to dobra zabawa dla dzieci Dobrze że jeszcze nie weszła do nas tradycja gdzie dzieci chodzą po domach i zbierają cukierki i mam nadzieje że nie dojdzie do tego

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: andrzejki w przedszkolu

                          Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                          też nie jestem za takimi zabawami na halloween Za to różne zabawy andrzejkowe ,wróżby to dobra zabawa dla dzieci Dobrze że jeszcze nie weszła do nas tradycja gdzie dzieci chodzą po domach i zbierają cukierki i mam nadzieje że nie dojdzie do tego
                          Niestety są miejsca, gdzie dzieciaki już chodzą po domach... W zeszłym roku doświadczyli tego moi teściowie. Byli lekko zdziwieni, z tego co pamiętam, zobaczywszy kto przyszedł, chyba nawet nie otworzyli.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Andrzejkowe zabawy i wróżby

                            to znakomita zabawa i rozrywka dla każdego dziecka, która sprawia mnóstwo radości i usmiechu warto ja stosowac w domu

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Andrzejkowe zabawy i wróżby

                              ANDRZEJKOWE KARTKI NA WODZIE. Aby wywróżyć imię przyszłego ukochanego do korków dziewczynki przyczepiają kartki ze swoim imieniem i wkładają je do miski z wodą, w której pływają korki z przyczepionymi imionami męskimi. Gdy korki się złączą jest to znak, że przyszły wybranek będzie nosił imię z kartki Aby stworzyć bardziej magiczny nastrój w czasie zabawy – można ozdobić kartki brokatem, a imiona wypisać atramentem – jak prawdziwa wróżka.

                              Będziesz potrzebować: korki od wina, karteczki z imionami męskimi i żeńskimi, miska z wodą, szpilki.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Andrzejkowe zabawy i wróżby

                                ANDRZEJKOWA WRÓŻBA Z JABŁKIEM. Potrzebujesz jedynie skórki od jabłek i bezpiecznej obieraczki. Obieramy jabłuszka. Ciskamy za siebie ostrużyny z jabłek, a z ich zakrętów próbujemy zgadnąć literę początkową imienia przyszłego narzeczonego/przyszłej narzeczonej.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X