Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dawać klapsa?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    moje dziecie jest jeszcze za male na klapsy ale mam nadzieje ze bede w stanie sie opanowac.ale to nie ma nic wspolnego z bezstresowym wychowaniem.
    shannon

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Mój starszy syn ma 9 lat i chowany jest na klapsie bo inaczej by mu się w główce przewróciło! działa tylko nie przesadzać!
      Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

      Skomentuj


        #33
        moja starsza córka dostawała klapy
        obecnie ma 6i pół roku i wystarczy że się na nią odpowiednio spojrzy i wie że źle robi
        ale jak miała 3-5 lat klps był potrzebny


        JULA

        MAJA

        OLGA

        Skomentuj


          #34
          Jestem zdecydowaną przeciwniczką bicia dzieci i nie ma znaczenie czy rodzice dają mu małego klapsa, bo nie mają innych argumentów, czy biją pasem, czy dzieci biją się nawzajem w piaskownicy czy na przerwie w szkole. Bicie, to bicie i tyle.

          Skomentuj


            #35
            Bicie dzieci, czy tam "klapsy" obnizają poczucie wartości dziecka. Takie dziecko może będzie grzeczne, ale moze nie będzie potrafiło bronić się przed atakami dzieci w szkole? Napewno prędzej czy później zbuntuje się. Pamiętajmy, że agresja rodzi agresję.

            Skomentuj


              #36
              Napisane przez GosiaInuszka Pokaż wiadomość
              Jestem zdecydowaną przeciwniczką bicia dzieci i nie ma znaczenie czy rodzice dają mu małego klapsa, bo nie mają innych argumentów, czy biją pasem, czy dzieci biją się nawzajem w piaskownicy czy na przerwie w szkole. Bicie, to bicie i tyle.
              To powiedz mi ile można tłumaczyc dziecku żeby cie nie pluło ani nie kopało.Wiadomo że nie bije sie dzieci pasem ale małego klapsa można dac,bo inaczej dziecko wyjdzie ci na głowe

              Skomentuj


                #37
                Marzenaz23 jest 100 innych i co najwazniejsze bardziej skutecznych sposobow niz klaps. Tlumaczenie nie daje efektow ? To zastosuj system kar i nagrod , zignorowanie lub nawet tego tzw "karnego jezyka". Choc nawet tlumaczyc trzeba umiec.
                Nie ma niegrzecznych dzieci o tak po prostu - sa dzieci zle wychowywane, bez konsekwencji itd.

                Dziecko na pewno nie zrozumie by Cie nie kopalo jesli bedziesz mowila ze sprawia Ci tym bol itp jednoczesnie sama mu go zadajac klapsem ! A jesli go to nei boli to mozesz go poglaskac zamiast dac mu klapsa ktorego nie czuje - na jedno wyjdzie.Pamietaj ze dzieci sa obserwatorami i nasladowcami - kto wie - moze kiedys Ciebie uderzy ?

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  dajac klapsa pokazujemy dziecku, ze przemoc jest dozwolona, ze silniejszy ma racje; bicie (klaps) to wyraz przedmiotowego traktowania dziecka i zaaaaaaaaawsze jest wynikiem bezradnosci rodzicow, ktorzy reagują agresją na to, ze nie radza sobie z dzieckiem;

                  nasza metoda wychowawcza to wprowadzanie zasad i co wazniejsze konsekwencja w ich przestrzeganiu; mimo, iz synek ma 13 miesiecy, bywa nieraz tak, ze po kilkadziesiat razy jest odprowadzany od zakazanej rzeczy za kazdym razem z tym samym haslem na ustach i zawsze to on wreszcie ustapi ( raz wczesniej, raz pooooozniej);
                  nawet oczami wyobrazni nie moge strawic widoku tego malego klapsa, odreagowanego rodzica i dziecko przewaznie placzace, nieraz jeszcze bardziej rozwscieczone, nieraz przerazone, zagubione, nieraz zero reakcji i zamkniete w sobie itd itd;
                  maly klaps - a tyle mozliwych emocji, sa o niebo lepsze rozwiazania
                  Vincent Kornel 02.10.2007 3830 g i 50 krotki

                  Maik Luis - 03.05.2009 4045 g i 52 dlugi

                  Skomentuj


                    #39
                    Dokladnie.
                    A przemoc rodzi przemoc ...
                    Last edited by Goplana; 07-11-2008, 11:53. Powód: literowka

                    Skomentuj


                      #40
                      Ja też czasem, wychodzę z siebie ale zawsze kiedy chciałabym dać małemu klapsa zadaje sobie pytanie, CZY TY LUBISZ JAK KTOŚ CIĘ BIJE?!!!!. Zdecydowanie nie, dlatego nie używam przemocy w stosunku do swojego syna.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        klaps a przemoc to moim zdaniem dwie rozne rzeczy!!!
                        owszem nie jestem za "praniem i patrzeniem czy rowno puchnie "
                        ale czasem nie da sie inaczej , jezeli probujesz tlumaczyc i jest bed odzewu to czasem "motywacja" klapsem jest niezbedna. zwlaszcza jak sie tego nie uzywa to kara dla dziecka jest bardzo skuteczna.bo nie mozna tego naduzywac

                        ja zawsze wolalam dostac od Ojca "lanie" niz dostac jakas jego wymyslna kare, chociazby nie wychodzenie na dwor,niestety lubil wymyslac kary ;(

                        Skomentuj


                          #42
                          ja jestem wychowana klapsami i wiem ze to na dluzsza mete nie dziala.znosilam to z kamienna mina ale zal mialam ogromny.zrobie wszystko aby moje dziecko tego nie zaznalo.obecnie ma 15 miesiecy i potrafi wyprowadzic z rownowagi ale to ja jestem dorosla i powinnam sie opanowac.zastanowcie sie dziewczyny zanim podniesiecie reke.
                          shannon

                          Skomentuj


                            #43
                            Napisane przez pieczulka Pokaż wiadomość
                            jezeli probujesz tlumaczyc i jest bed odzewu to ...
                            ...znaczy zle tlumaczysz.Klaps przemawia do skory a nie do rozumu. I jak wytlumaczysz dziecku jesli uderzy Ciebie - ze tego nie wolno ? Od kiedy zadawanie bolu jest wychowawcze ?

                            shannon fajnie ze mimo tego ze sama dostawalas klapsy nie chcesz ich stosowac. Widzisz ze one nie skutkuja.

                            Wazne jest to by dyscyplinowac dziecko od samego poczatku. Maluch powiedzmy raczkujacy ktory mogl sie bawic np przyciskami komputera jak zacznie chodzic tez bedzie sie neimi bawil i ciezko bedzie mu zrozumiec dlaczego wczesniej mogl a teraz nie.
                            Last edited by Goplana; 04-12-2008, 08:25.

                            Skomentuj


                              #44
                              ja jestem zdania ze dziecku trzeba tlumaczyc az do skutku bo klaps nic nie da

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Dawać klapsa?

                                mam dwóch chłopców, 9 i 5 lat. nie stosuję klapsów.kiedys mi sie to zdarzyło i żałowałam, kiedy zobaczyłam lęk w oczach dziecka. najlepszą karą jest odebranie jakiegoś przywileju, albo siedzenie kilka minut w jednym miejscu. ale kary to nie najważniejsza metoda wychowawcza, mamy duzo wygłupów, przytulania, chłopcy wiedzą, jakie sa zasady. sa naprawdę usłuchani i nie mam z nimi problemów, ale wiele mnie to pracy i uwagi kosztowało. Ale naprawdę warto!!

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X