Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

2 latek kontra nocnik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Coleen zgodze sie z Toba.
    Moj tez postekuje jak robi kupe ale nie jest to swiadome sygnalizowanie potrzeby,juz po noworodku widac kiedy cisnie :P -sama tez tak robie :P ale do ubikacji ide wczesniej wiadomo.O to tez chodzi w nocnikowaniu - by dziecko dalo znac ze chce np kupe zanim zacznie ja robic.
    My czekamy z nauka nocnikowania do stycznia - sprobujemy zobaczymy.
    Last edited by Goplana; 15-12-2008, 10:29.

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      ja chce mala zaczac sadzac od stycznia,ona jak robi kupki to postekuje i sie prezy wiec bedzie moga zrobic na nocnik,siusiu wiadomo ze nie bo nie potrafi powiedziec ze jej sie chce a nie bede caly dzien trzymac jej na nocniku i czekac az zrobi

      Skomentuj


        #63
        Ja na prawdę sama nie wiem..... ja też wiem kiedy moje dziecię robi
        kupę, idzie w kąt i widze jak się napina, postękuje robi miny I co w tym
        momencie mam lecieć po nocnik, na szybko go rozbierać, tak??
        Wykluczone !!!!! Mnie by się odechciało przy takich zabiegach.
        Sama mam problemy z wypróżnieniem i wiem co to znaczy jak ktoś przeszkodzi,
        najchętniej strzeliłabym w łeb takiego jegomościa

        Skomentuj


          #64
          moze masz racje ale jak moja robi kupe to siedzi i trudno jej zrobic bo zrob sama na siedzcaca-no nie idze a tak na nocniku chyba pojdzie jej latwiej bo nie bedzie jej nic w pupke cislo

          Skomentuj


            #65
            patiew noo bez przesady Konsystencja jest inna Gdyby było dzieciom ciężko to by nie robiły tych kup

            Nicola nawet jakby mi ktoś kazał to i tak bym nie posadziła
            Nie, nie podają najpóźniej,15-16 m to jest najwcześniej. Myślisz, dlaczego 2-latki jeszcze biegają w pieluchach?
            Chyba nie myślisz, że matkom chce się dalej myć tyłki takim wielkim dzieciom!!

            Oczywiście, że lepiej jest do przodu niż do tyłu o ile..... sami nie przyśpieszamy tych "umiejętności"
            Last edited by colleen; 15-12-2008, 10:52.

            Skomentuj


              #66
              ale mala ma od dwoch tyg zatwardzenie i jak robi kupke to nie raz placze,daje jej jablko ale chyba nic nie pomaga, moze dam jej kropelki espumisan,kiedys juz je brala jak miala problemy z kupka i kolka

              Skomentuj


                #67
                patiew a noo zatwardzenia u dzieci nie dobra rzecz. Spróbuj suszonych
                śliwek jeszcze. A może coś je co by mogło powodować taką stabilizację?
                Sporo marchewki, słodycze?

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  marchewke to tylko w zupce a slodyczy nie je,
                  colleenale te suszone sliwki to takie dla doroslych w sklepie mam kupic??

                  Skomentuj


                    #69
                    Tak z gerbera są suszone, ale myślę, że Kinga już jest na tyle duża
                    że spokojnie możesz podać taką najzwyklejszą. Możesz też z nich
                    kompocik ugotować

                    Skomentuj


                      #70
                      dam jej ta zwykla ,ona lubi owoce to z checia zje

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        kropli nie che za bardzo dawac bo sie do nich przyzwyczi

                        Skomentuj


                          #72
                          dawalam jej przez miesiac prawie jak byla mala i potem musiala zmniejszac dawki i rzadziej dawac by sie odzwyczaila

                          Skomentuj


                            #73
                            Napisane przez nicola
                            Być może, jest silna i co w tym złego, pisze o swoim dziecku co robi co je,jak reaguje na pewne rzeczy,tak samo ja Wy, nad wyraz uzdolniona jest? ..nie wiem kazde dziecko w innym tempie się rozwija,gdy czytam kalendarz rozwoju dziecka to Sandra jest z umiejętnościami o 2 miesiące do przodu..to chyba dobrze,gorzej jaby było do tyłu.
                            Jedne zaczynają chodzić w 8m drugie po roku...itd
                            Wszędzie w podręcznikach piszą, że dzieci kontrolują zwieracze od 15-16 m zawsze podaja te okres ...najpóżniej
                            A kto uczy siadania na nocnik? samo dziecko czy matka i kiedy ,sama wybiera moment.
                            Nikt nie każe ci 9m syna sadzać na nocnik...
                            z tym, że mama wybiera moment sadzania dziecka na nocnik to się w pełni zgadzam. ja sadzam Milenę już gdzieś od ponad miesiąca i codziennie rano zrobi kupę, sadzam robi kupę wstaje i zagląda do środka czy jest kupa jak jest to patrzy na mnie i czeka na brawa, więc chyba coś jednak rozumie
                            z resztą skoro można nauczyć 4 miesięcznego psa robienia na podwórku, to dlaczego nie można uczyć dziecka koło roku???
                            pies jest mądrzejszy czy jak?

                            Skomentuj


                              #74
                              Dziecko i pies - ale porownanie

                              Skomentuj


                                #75
                                aninka moj pies nauczyl sie robic na dworze jak mial 2 miesiace ale chyba nie jest to odpowiednia temat do tego watku

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X