Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dekoracje i zabawy na Halloween

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dekoracje i zabawy na Halloween

    Czy robicie imprezkę z okazji halloween? Jesteście zapraszani do znajomych?

    Może my jesteśmy "inni" ale nie organizujemy takich spotkań w ogóle nie obchodzimy tego święta to takie mało polskie chyba co?
  •    
       

    #2
    Odp: Organizujecie halloween?

    Szyszka ja uważam że u nas nie ma czegoś takigo jak hallowen.Dla mnie dzień 1listopada ma bardzo duże znaczenie.Jest to przedewszystkim dzień zadumy i wyciszenia.A nie przebierania się i zabaw.Może ja też jestem inna
    Ewa
    moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
    Oskarek12.01.2011 godz.17.05
    3150g.55cm.
    10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

    Skomentuj


      #3
      Odp: Organizujecie halloween?

      Halloween jak dla mnie w ogóle nie istnieje. To nie polska tradycja, więc nie widzę sensu, by ją wprowadzać. poza tym te dni są szczególne z innego powodu-wręcz odwrotnego, niż zabawowa farsa

      Skomentuj


        #4
        Odp: Organizujecie halloween?

        nie wiem jak ludzie mogą się bawić kiedy inni płaczą na cmentarzach...
        ale są tacy i coraz częściej są organizowane takie imprezy

        Skomentuj


          #5
          Odp: Organizujecie halloween?

          Ocho, nie sądziłam, że ten temat może wywołać az takie oburzenie.
          Choć sama nie obchodzę halloween, to nie zgodze się z kilkoma kwestiami.
          Teraz już nie pamięta się ludowych zwyczajów związanych z zaduszkami, opisywanych chociazby w literaturze polskiej. Ale takowe były.
          Poza tym ludzie na różne sposoby oswajają temat śmierci. Chociażby stypa. Niejdnokrotnie przy tak smutnej okazji przeradza się we wręcz wesołe spotkanie towarzyskie.
          Co do niepolskiego pochodzenia halloween - zwyczaj ubierania choinki tez polski nie jest, a z Niemiec przybył. I wiele innych zwyczajów, które teraz są dla nas oczywiste, kiedyś były obce.
          I ostatecznie halloween obchodzone jest na dzień przed Świętem Wszystkich Świętych, wiec chyba da się pogodzić i jedno i drugie.
          Łukasz 11.10.2007

          Skomentuj


            #6
            Menu na halloween

            jakie przekąski można uszykować na przyjęcie z okazji Halloween?
            Słyszałam że można kupić Halloweenowe żelki np. oko, ucho czy palec czy to fajny pomysł na smakołyki?

            Skomentuj


              #7
              Odp: Menu na halloween

              galaretka miesna oko:
              potrzeba foremek najlepiej takich po tofifi ,na dno wklada sie plasterek marchewki z wycieta dziorka(teczowka ze zrenica) i to zalewa galaretka, potem lekko polac goraca woda(taka z kranu) i wyjac na talezyk oczy

              mumie z kielbasek
              małe kiełbaski, mogą być parówki,ciasto francuskie,musztarda, ketchup

              Kiełbaski owijamy pokrojonym na paski ciastem francuskim tak, by przypominały mumię. Pieczemy przez ok 20 minut w temp. 180 st. Z musztardy robimy oczy. Pajęczynę robimy z ketchupu.

              Paluszki wiedźmy
              Składniki:
              *225g miękkiego masła
              *3/4 szklanki cukru pudru
              *1 jajko
              *1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
              *1 łyżeczka ekstraktu z migdałów
              *2 i 2/3 szklanki mąki
              *1 łyżeczka proszku do pieczenia
              *1 łyżeczka soli
              *3/4 szklanki obranych migdałów (nasze jak widać nie są obrane)
              Wszystkie składniki (oprócz migdałów) zmiksować i zagnieść. Ciasto owinąć w folię i włożyc do lodówki na 30 minut. Po tym czasie wyjąć ciasto, formować palce (powinny być troszkę cieńsze od naszych, bo w piekarniku urosną). Na końcu wciskać połówkę migdała w miejsce paznokcia.
              Piec około 10 minut w temperaturze 200 stopni. Ostudzić.
              Smacznego Halloween !

              przepisy zaciagniete z internetu, ale wystarczy wpisac w google "halloween menu" i wyszukac grafiki to wiele ciekawych pomyslow ustrojenia potraw jest

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Menu na halloween

                zawsze można zrobić ciasteczka polać czekoladą i zrobić kolorowe lukrowe oczy i usta

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Organizujecie halloween?

                  Zgadzam się z moją poprzedniczką -Moniką. Poza tym przecież Halloween jest przypada na 31 października, więc co to ma wspólnego ze Świętem Zmarłych? Moim zdaniem w Polsce Halloween powinno być obchodzone. Lecz widać, nie wszyscy tak sądzą.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Organizujecie halloween?

                    DLa mnie czas przed 1 listopada wydaje się dla mnie czasem zadumy nie zabawy. Myśle bardziej o moich bliskich których juz nie ma przy mnie. Nie jest mi łatwo sie z tym pogodzić i jakoś obrzydza mnie to jak ludzie paradują w strojach jednoznacznie mówiących o śmierci. Rany na twarzach, sztuczna krew, podcięte gardła.
                    Jest to dla mnie widok bardzo bulwersujący. Widziałam śmierć na własne oczy i wiele razy musiałam pocieszać ludzi będących w żałobie po niejednej strasznej śmierci. Jednak tu te zabawne "przebrania" były naprawdę.
                    Każdy robi wszystko według Swoich potrzeb a ja wiem ze takiej potrzeby nie mam by w tym dniu sie przebierać za kościotrupa.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Menu na halloween

                      Napisane przez pieczulka Pokaż wiadomość

                      Paluszki wiedźmy
                      Tak na przyszłość do paluchów nalezy dodac co najmniej 1 szklankę mąki więcej bo inaczej mogą się nie udać, rozpłynąć na blaszce.

                      Ja w tym roku robiłam paluchy i pajęczynki, szybkie i fajne

                      Last edited by MonikaDaria; 02-11-2011, 00:21.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Organizujecie halloween?

                        Napisane przez Louise92 Pokaż wiadomość
                        Poza tym przecież Halloween jest przypada na 31 października
                        Dokładnie

                        Poza tym kto mówi o wielkiej zabawie? Wszystko zalezy od podejścia.
                        Ja zrobiłam moim córeczkom przyjęcie z tej okazji i razem ozdabiałyśmy i wycinałyśmy dynię. Dla dziewczynek w wieku 10 i 3 latka to naprawdę radość i przyjemność, bo mogły się wykazać manualnie oraz pojeść niecodziennych smakołyków

                        Nasze Halloween, czy naprawdę takie złe jak piszą dziewczyny?




                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Organizujecie halloween?

                          MonikaDaria super zrobiliście te dekoracje u nas Halloween raczej się nie przyjmie ( na pewno nie na taką skalę jak w Stanach), ale miło porobić sobie z dzieciakami miny w dyni i inne cuda. Zawsze to jakieś twórcze i ciekawe zajęcie

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Organizujecie halloween?

                            Ja myślę, że to tylko kwestia czasu, żeby halloween się przyjęło. Nasze dzieci już prawdopodobnie będą je obchodzić. Przecież nasz kultura i tradycja też jest napływowa. Czas kształtuje tradycje. Kiedyś polska była krajem pogańskim. Teraz jest katolicki. Ubieranie choinki np. jest pogańskim zwyczajem, a mimo to wyobrażacie sobie święta bez niej? Piękny to był zwyczaj, więc go przyjęliśmy. Ważne jedynie, żeby nie zapominać, że dnia następnego warto pójść na groby bliskich i pogrążyć się w zadumie.
                            A co do dekoracji. Świetne!
                            Last edited by nojaka; 27-12-2012, 14:05.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Organizujecie halloween?

                              ja jeszcze nie robilam imprezy halloweenowej moze dlatego ze dzieci nei nalegaly pewnei ja kbeda wieksze i o tym uslysza to zrobimy

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X