Wróć   Forum Babyonline.pl > Czekając na dziecko > Ciąża i poród
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Ciąża i poród Pytania, rozmowy, wątpliwości - wszystko wokół ciąży

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22-05-2016, 23:33
Iwonka886 Iwonka886 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Iwonka886.polki.pl

Miasto: Marianowo 1/9 18-421 Piątnica
Zdjęcia: 46
Domyślnie Odp: Lekarz - prywatnie czy bezpłatnie

Jeżeli mamy dobrego lekarza na nfz, to jak najbardziej jestem za tym żeby chodzić bezpłatnie. Natomiast ja chodziłam prywatnie ze względu na to, że mój lekarz jest bardzo kompetentny ale niestety przyjmuje tylko prywatnie. Wiec nie miałam wyjścia...a szkoda bo na nfz duzo bym zaoszczędziła.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-05-2016, 23:35
wyakin wyakin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
wyakin.polki.pl

Cytat:
Napisał Iwonka886 Zobacz post
Jeżeli mamy dobrego lekarza na nfz, to jak najbardziej jestem za tym żeby chodzić bezpłatnie. Natomiast ja chodziłam prywatnie ze względu na to, że mój lekarz jest bardzo kompetentny ale niestety przyjmuje tylko prywatnie. Wiec nie miałam wyjścia...a szkoda bo na nfz duzo bym zaoszczędziła.
Czasami trzeba zapłacić za wygodę. Dentysta to tylko prywatnie, pediatra na nfz jak najbardziej, okulista znowu też tylko prywatnie, także różnie bywa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-05-2016, 13:26
Iwonka886 Iwonka886 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Iwonka886.polki.pl

Miasto: Marianowo 1/9 18-421 Piątnica
Zdjęcia: 46

Ja korzystam z usług pediatry również na nfz a ginekologa wybrałam prywatnie bo tak było mi wygodnie, musiałam chodzić po południu jak mąż wracał z pracy żeby mógł zostać z córką.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2016, 12:28
justynka901 justynka901 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
justynka901.polki.pl

Miasto: Borzykowo
Zdjęcia: 10

Ja chodziłam prywatnie teraz czekam na poród - Pani ginekolog bardzo miła ale wizyta krótka i trochę mnie rozczarowało podejście bo sama mi nic nie mówiła o wszystko musiałam się pytać a wiadomo jak idę na wizytę to o połowę rzeczy zapomniałam się spytać. Wizyta co 4 tygodnie nawet pod koniec ciąży. Moja kuzynka chodzi na NFZ wizyta co 2 tygodnie i dużo szczegółowych badań. Więc trudno stwierdzić czy lepiej płacić czy nie...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-06-2016, 10:56
speetrox speetrox jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
speetrox.polki.pl

Na NFZ to już chyba nic się nie da załatwić... tylko się człowiek podenerwuje. Prywatnie to wszystko wygląda inaczej i myślę, że wszyscy to wiemy, ale nie każdego stać bo też sobie cenią..
Stary 17-06-2016, 09:29
wyakin wyakin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
wyakin.polki.pl

Cytat:
Napisał justynka901 Zobacz post
Ja chodziłam prywatnie teraz czekam na poród - Pani ginekolog bardzo miła ale wizyta krótka i trochę mnie rozczarowało podejście bo sama mi nic nie mówiła o wszystko musiałam się pytać a wiadomo jak idę na wizytę to o połowę rzeczy zapomniałam się spytać. Wizyta co 4 tygodnie nawet pod koniec ciąży. Moja kuzynka chodzi na NFZ wizyta co 2 tygodnie i dużo szczegółowych badań. Więc trudno stwierdzić czy lepiej płacić czy nie...
Jeśli nie jesteś zadowolona to bym zmieniła lekarza. Płacisz wymagasz. Na nfz rzadko kiedy mamy taką możliwość, bo czasami raptem jest 2 czy 3 lekarzy. Dużo też zależy od samego człowieka. Też raz trafiłam na prywatnego lekarza i był okropny, jak sama nie próbowałam się nic dowiedzieć, to poza dzień dobry i do widzenia chyba byśmy nie rozmawiali.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-06-2016, 12:22
faworytka faworytka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
faworytka.polki.pl

Dużo osób zapomina o tym, aby regularnie badać także wzrok, a przecież on też się psuje - najczęściej od pracy przy komputerze. Jeśli na przykład chodzi o badanie wzroku to wiele firm obecnie wykonuje je bezpłatnie. Warto skorzystać i przebadać oczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-07-2016, 21:36
leniwiec_em leniwiec_em jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
leniwiec_em.polki.pl

Miasto: Bydgoszcz

Ja przez całą ciążę chodziłam prywatnie. Raz byłam publicznie - bo brzuch mnie bolał i wpadłam w panikę - i postanowiłam, że nigdy więcej
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-07-2016, 15:02
roxi133 roxi133 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
roxi133.polki.pl

Zdjęcia: 4

Byłam prywatnie i na NFZ. Bardziej byłam zadowolona z usług przychodni na NFZ niż z lekarza prywatnego. Ale wiem,że po prostu dobrze trafiłam na lekarza,bo prywatnie tylko byłam traktowana jak kolejny klient a tak na prawdę nie czułam się traktowana lepiej. Zależy wiele od lekarza. Miałam usg co wizytę,wizyty z powodu moich dolegliwości co 2-3 tygodnie. W gabinecie spędzałam czasem pół godziny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-07-2016, 13:08
blawatkowa15 blawatkowa15 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
blawatkowa15.polki.pl

Miasto: Mazury
Zdjęcia: 16

Wszystko zależy od podejścia lekarza. Ja chodziłam prywatnie, ale nie byłam do końca zadowolona z usług mojego lekarza. Musiałam Go "ciągnąć za język" żeby dowiedzieć się czegoś więcej... A moja koleżanka chodziła na NFZ i trafił się Jej naprawdę świetny lekarz, który wszystko dokładnie Jej wytłumaczył, odpowiedział na każde Jej pytanie

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania