Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kiedy rozstać się ze smoczkiem?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Kiedy rozstać się ze smoczkiem?

    Mój starszy syn uwielbia smoczek, ma 2 lata i za nic nie chce z niego zrezygnować. Kiedy powinnam zabrać go już na dobre? W jakim wieku pożegnaliście smoczki?
  •    
       

    #2
    Odp: Kiedy rozstać się ze smoczkiem?

    Już postawiłabym na rozstanie ze smoczkiem im szybciej tym lepiej Im dłużej dziecko będzie przyzwyczajone tym trudniej będzie z rozstaniem

    Skomentuj


      #3
      Odp: Kiedy rozstać się ze smoczkiem?

      A jakimi sposobami "na zapomnienie" o smoczku się podpierałyście?

      Skomentuj


        #4
        Odp: Kiedy rozstać się ze smoczkiem?

        Kobietki Kochane taki temat się już pojawił m.in tutaj http://forum.babyonline.pl/forum/sho...hlight=smoczek - super było by jeśli tematy i zakładane wątki nie powielały się x razy (jest opcja wyszukiwania wątków, postów ) - bo szkoda robić takie zamieszanie na forum, tam dziewczyny podają pomysły jak rozstać się z smoczkiem

        Skomentuj


          #5
          Odp: Kiedy rozstać się ze smoczkiem?

          według teorii książkowych najlepszy wiek na rozstanie się ze smoczkiem to 6 miesięcy wtedy gdy wprowadza się pokarmy stałe jak spróbuje to się pochwale czy się udało

          Skomentuj


            #6
            Odp: Kiedy rozstać się ze smoczkiem?

            To książkowa teoria,natomiast z własnego doświadczenia wiem,że praktyka bywa naprawdę różna i wiek 6 miesięcy to zbyt wcześnie,dzieci mają smoczek nawet do roku i dłużej,ale faktycznie- im szybciej oduczymy nasze dziecko tym lepiej,nawet metodą przekupstwa

            Skomentuj


              #7
              Odp: Kiedy rozstać się ze smoczkiem?

              6 miesięcy to nie takie łatwe będzie bo i dziecko ząbkuje to smoczek zawsze coś pomoże

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Kiedy rozstać się ze smoczkiem?

                Moje dziecko też było bardzo mocno związane ze smoczkiem dopóki się nie zgubił, w ten sposób pożegnaliśmy go raz na zawsze.
                emaluszki.pl - ciąża, poród

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Kiedy rozstać się ze smoczkiem?

                  Jak najszybciej, zbyt długotrwałe używanie smoczka powoduje problemy ze zgryzem w przyszłości

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Kiedy rozstać się ze smoczkiem?

                    A w jakim wieku najlepiej zacząć odzwyczajać dziecko od smoka? Moja córeczka póki co bardzo go lubi, podaję jej najczęściej jak jest marudna

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Kiedy rozstać się ze smoczkiem?

                      Napisane przez martus91 Pokaż wiadomość
                      A w jakim wieku najlepiej zacząć odzwyczajać dziecko od smoka? Moja córeczka póki co bardzo go lubi, podaję jej najczęściej jak jest marudna
                      Moi bratankowie oduczani byli jak mieli po roku. Wtedy zaczynali chodzić, zdobywać wiele nowych umiejętności, byli tak wszystkim zaaferowani, że nawet gładko poszło ich odsmoczkowanie. Ja chyba też wtedy spróbuje, ale obawiam się, że mnie tak łatwo nie pójdzie, bo moje dziecko to smokoholoik straszny.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Kiedy rozstać się ze smoczkiem?

                        my pozegnalysmy smoczka po poltora roku - tez miala wizje po roku ale Zosi wowczas zaczely wychodzic zabki i niekiedy cierpiala wiec melek zostal - choc uzywany byl tylko do spania, u nas tylko tak iz Młoda dostala nowego melka w inne wzory i jej nie spasowal - powedzialam jej ze stary sie zepsul i kupilam nowy - i dziecko nowego wzoru nie zaakceptowało i tak nastapilo rozstanie

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Kiedy rozstać się ze smoczkiem?

                          U nas Zuzia miała ciężko rozstać sie z smoczkiem i zrobiła to dopiero jak miała skończone dwa lata. Smoczek był głównie do spania i to nie zawsze ale musiał być. Nie chciałam jej zabierać na siłę bo wiedziałam że to nic nie da i pewnego dnia pojechaliśmy do zoo i mała oglądała małpki, a gdy wróciliśmy do domu i przypomniało jej sie o smoczku to powiedziałam ze wpadł do małpek i go zjadły. Temat smoczka przestał istnieć i nawet raz nie był wspomniany.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Kiedy rozstać się ze smoczkiem?

                            Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
                            U nas Zuzia miała ciężko rozstać sie z smoczkiem i zrobiła to dopiero jak miała skończone dwa lata. Smoczek był głównie do spania i to nie zawsze ale musiał być. Nie chciałam jej zabierać na siłę bo wiedziałam że to nic nie da i pewnego dnia pojechaliśmy do zoo i mała oglądała małpki, a gdy wróciliśmy do domu i przypomniało jej sie o smoczku to powiedziałam ze wpadł do małpek i go zjadły. Temat smoczka przestał istnieć i nawet raz nie był wspomniany.
                            to u mojej kolezanki smoczka zjadly pieski i tez Hubert zaakceptowal ten historie

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Kiedy rozstać się ze smoczkiem?

                              To moja chrześnica z kolei została oduczona smoczka gdzieś koło 2 latek dopiero, bo za nic nie chciała się z nim rozstać. Mama chrześnicy gdzieś wyczytała sposób o zapłaceniu smoczkiem w sklepie. A że miała znajomą ekspedientkę, to poszła z mała do sklepu zaprzyjaźnionego i mała zapłaciła smoczkiem (wszytsko było zainscenizowane) za zabawkę, którą mała sama sobie wybrała. Gdy potem domagała się smoczka, mam mówiła, że przecież zapłaciła nim za zabawkę i małą potakiwała głową i był koniec tematu

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X