Wróć   Forum Babyonline.pl > Konkursy > Konkursy aktualne
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-01-2018, 08:46
justynak2608 justynak2608 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
justynak2608.polki.pl

Zdjęcia: 18
Domyślnie Odp: Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”

Każdy z nas zna to uczucie kiedy przy minusowej temperaturze ubierzemy się zbyt ciepło i kiedy zaczniemy się szybciej ruszać lub tylko na kilka chwil wejdziemy do sklepu czujemy jak pot spływa po naszych plecach,albno gdy ubierzemy się zbyt lekko i stoimy chwilę w miejscu-nogi sztywnieją a całe ciało przeszywają zimne i nieprzyjemne ciarki. Nam dorosłym sprawia to dyskomfort,czujemy się źle i najchętniej tupnęlibyśmy ze złości. Co ma w taki wypadku powiedzieć maluch,który np.jeszcze nie mówi - płacze i krzyczy a my nieraz nie wiemy dlaczego tak się dzieje. Ja już wiem - przy pierwszym dziecku popełniałam ten błąd - nawet po domu chodził w rajstopach i bluzie ,pomimo,że ja chodziłam w krótkim rękawie a i tak było mi zbyt gorąco. Dlatego teraz przy córci - całkowicie zmieniłam podejście i pełna nowych doświadczeń oraz nauki na błędach dbam o jej komfort ,bo wiem,że gdy tego komfortu brak,nie czujemy się fajnie. Nie przegrzewam, nie pozwalam też by zmarzła jeśli wiem,że będziemy długo na dworze. Wietrze mieszkanie aby noc była spokojniejsza. Jeżeli dziecko jest szczęśliwe i zadowolone oznacza to,że dostatecznie zadbaliśmy o jego komfort.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-01-2018, 15:00
gosienak gosienak jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
gosienak.polki.pl

Miasto: 84-240 Reda, ul. Olimpijska 7/B11
Domyślnie Odp: Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”

Zimo, Zimo nasza miła
Czy nas w domu dziś zatrzymasz?
Bo za oknem szaro, buro
Śnieg napada do kaptura?

Nic z tych rzeczy moi mili
Zima pięknie czas umili.
Trzy zasady dziś tu mamy
I je szybko omawiamy.

Bo jest ciepło na spacerze
Gdy Was mama tak ubierze:

Na początek, to nie bzdurki
Trzeba zacząć od cebulki.
Gdy masz kilka warstw na sobie
Wiatr i śnieg to nie jest problem.

Drugą sprawą jest natura
Która świetnie nas otula.
Wełna to jest super sprawa
Aby skóra oddychała.

I ostatnia rada z troski
Żeby Wam nie marzły noski:
Krem na buźkę nakładamy,
szalem szyję owijamy
i na spacer wyruszamy!

Jeszcze jedna ważna sprawa:
Żeby nie być Małą Gapą
Okryj głowę swoją czapą!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-01-2018, 14:49
wujko wujko jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
wujko.polki.pl

Miasto: 87-720 Ciechocinek;ul.Ogrodowa 14/30
Zdjęcia: 16
Wyślij wiadomość przez AIM do wujko Wyślij wiadomość przez MSN do wujko Wyślij wiadomość przez Yahoo do wujko

W naszym małym, domowym instytucie badawczym od 6 lat niestrudzenie prowadzimy testy na żywym organizmie naszego synka związane z odzieżą zimową, jej skutecznością w walce z wiatrem, zimnem, spoconym ciałem malucha i szybkim ubieraniem się/rozbieraniem w przedszkolu. Wynik testów: właściwie najważniejszym okazuje się fakt noszenia ubrań z włókien naturalnych (bawełna, wełna, len), bo te najlepiej zatrzymują ciepło, ale jednocześnie pozwalają ciału oddychać i pozbywać się jego nadmiaru w naturalny sposób. Idealnie sprawdza się na zimowe spacerki bielizna termoaktywna, ale kiedy w salach przedszkolnych panuje od lat nieustanna sauna, trudno ubrać w taką koszulkę i kalesonki dziecko z nadzieją, że się będzie samo ubierało/rozbierało kiedy poczuje dyskomfort (a czy poczuje szalejąc z rówieśnikami? Z naszych obserwacji wynika, że kiedy dziecko zostaje z kolegami, a z horyzontu znika rodzic wysoka temperatura zabawy, która podnosi ciepłotę ciała prawie do stanów gorączkowych – nie zostaje zauważona przez synka, a od całej mokrej głowy i pleców do zapalenia oskrzeli zostaje tylko malutki kroczek. W związku z tym ubieram synka na klasyczną cebulkę: krótki rękaw i cienki dres do Sali przedszkolnej, bluzka z długim rękawkiem – do założenia na tę z krótkim przed wyjściem na zewnątrz + ocieplane spodenki również do zamiany ze spodenkami cienkimi. Udało nam się wyedukowani pociechę tak, żeby jednak znalazł chwilę na przebranie się na przedszkolny spacer (wielogodzinne szkolenia słowne połączone z analizą przypadku konkretnego, nie ominęliśmy również w procesie etapu coachingu przedszkolanek dlatego synek już nie wychodzi na 0oC w samych cienkich rajstopkach bez spodni!! Dostosowaliśmy grubość kurteczki, czapeczki i rękawiczek do naszego ciepłokrwistego pierworodnego i pozostaje nam mieć już tylko nadzieję, że jego przewlekły proces myślowy pozwoli mu w określonych sytuacjach założyć, np. kaptur na głowę czy zdjąć rękawiczki Ach, szalik tylko na szyję – nie stosujemy na brodę czy usta/nos, bo mokry od pary z buzi szal marznący na wietrze to idealny sposób na przeziębienie dziecka. Buty oczywiście skórzane, z odpowiednim luzem do kiwania paluszkami A od października do naszego eksperymentu wychowawczego dołączyła kolejna pociecha – którą na razie łatwiej ubierać i kontrolować ciepłotę malutkiego ciałka na spacerkach w wózeczku. Jednym słowem, nie ma idealnego i jednego sposobu, żeby zapewnić każdemu dziecku (nawet rodzeństwu) komfortowe warunki cieplne w zimie, ale nasz eksperyment potwierdza, że stawianie na naturalne materiały, ubieranie na cebulkę i szkolenie pociech to dobry krok do zdrowego buszowania w śniegu, mrozie, wietrze (oraz w słońcu) dla większości. A że ciąg dalszy naszych obserwacji na młodszym osesku nadal trwa – na bieżąco korygujemy nasze wspólne, rodzinne poczynania w kapryśnej i zmiennej aurze kujawskiej przyrody
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-01-2018, 20:04
we_kasia we_kasia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
we_kasia.polki.pl

Miasto: Poznań
Zdjęcia: 50

Na zimowe spacery zabieramy ze sobą termos z ciepłą herbatą dla mojej dwuletniej córeczki i z ciepłym mlekiem dla miesięcznego bobasa.

Malutką wiążę na sobie w chuście, co gwarantuje jej ciepełko podczas spaceru, a starszą odpowiednio ubieram. Jak wiadomo jednak dwulatka nie jest zbyt chętna do zakładania dużej ilości ciepłych ubrać, więc śpiewamy przy tym piosenkę przez nas wymyśloną (na melodię Piosenki Kąpielowej):

Dziś na dworze jest tak zimniutko, że
musisz ubrać się!
Prawa ręka jest taka zimna, że
musisz ubrać ją!
Lewa ręka też taka zimna jest...
musisz ubrać ją!
Prawe ucho jest takie zimne, że
musisz zakryć je!
Lewe ucho też tak zazdrosne jest
musisz zakryć je!

Szur, szur
Szala sznur
Tup, tup
Jesteś zuch
Już, już
Buty włóż
Jesteś ciepła już!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-01-2018, 15:30
ojciecmarcin ojciecmarcin jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ojciecmarcin.polki.pl

Zdjęcia: 2

Zima to taka zdradliwa pora roku i aby nasze dzieckoo dobrze się czulo zarownoo na spacerze jak i w domu mamy kilka sposobów na to.
1. Ubieramy warstwowo, przeważnie rozpinane rzeczy któe w razie gdy dziecku jest albo za zimno albo za gorąco można łatwo zdjąć/założyć
2. Dbamy aby ubrania były bawełniane i przepuszczały powietrze aby dziecko sie nie pociło.
3. Przed wyjściem z domu smarujemy buzię ochronnym kremem, który zapewni ochronę przed wiatrem, mrozem itp
4.Ciepła czapka, szalik i rękawiczki które są nieprzemakalne to także nasz MUST HAVE. Bez tego nie wybieramy się na żaden spacer
5. Jeśli już o ubraniach mowa to zimowy kombinezon czy ciepła puchowa kurtka są oczywiste, ale ważne aby nie krępowały ruchów dziecka i były "oddychające" aby dziecko się nie pociło.
6. Buty, najlepiej z nieprzemakalnych materiałów albo super dobrze zaimpregnowane, najlepiej dwie pary
7. Jeśli na spacer nasze dziecko jedzie wózkiem, zawsze mamy kocyk którym przykrywamy mu nóżki
8. W domu równiez dbamy o to aby temperatura powietrza bie była zbyt wysoka
9. Nawilżamy powietrze za pomoba nawilżacza.
10. Staramy sie dużo uśmiechac, wtedy komfort wszystkich dookoła wzrasta :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-01-2018, 21:50
Beatrice001 Beatrice001 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Beatrice001.polki.pl

Miasto: swiadomerodzicielstwo.blogspot.com/
Zdjęcia: 6

W zimie dbam o to, by moje dziecko było zawsze ubrane zależnie od pogody,co jest dla mnie wyzwaniem, bo temperatura bardzo się zmienia, a moje maleństwo lubi aktywnie spędzac czas na zewnątrz, więc ciężko jest mi ocenić czy oby nie jest jej za ciepło. Z pomocą przychodzą mi porządne ubrania przeznaczone na zimę spędzaną aktywnie i również ubrania z wełny, które pomagają w regulacji temperatury ciała. Zdarza się, że wychodze gdzieś z dzieckiem ubranym na tzw. cebulkę, a w drodze powrotnej Emi biegnie w swetrze, bo po prostu było jej za ciepło w kurtce. Nie dbam wówczas o dziwne spojrzenia przechodniów i ich zdziwienie, że dziecko nie ma na sobie kurtki w zimie (przy temperaturze prawie 10 stopni Celcjiusza). Moim wyznacznikiem jest samopoczucie dziecka, jego potrzeby i komfort, a najlepszym wzkaźnikiem na to, że jest tak jak ma być jest fakt, że dziecko świetnie się bawi, jest uśmiechnięte i zdrowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-01-2018, 08:39
dziadova dziadova jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
dziadova.polki.pl

Zdjęcia: 2

Tak się złożyło, że kiedy córeczka (która dziś tak mała nie jest miała dwa latka, zostałam wysłana na staż w Norwegii - niestety w ziemie Poza ciekawą przygodą, wielką ciemnością i mnóstwem lampek, którymi tamtejsi mieszkańcy odpędzają zimowe smutki, zapamiętałam też pogodę w Oslo. Sprowadza się ona do tego, że jeśli nie pada akurat deszcz, to pada śnieg albo dla urozmaicenia deszcz ze śniegiem, a temperatura ciągle oscyluje koło zera. Czekanie na odpowiednią pogodę do wyjścia na plac zabaw lub spacer mogłoby trwać wieki. Tymczasem mali Norwedzy spędzają na dworze co najmniej godzinę dziennie!
Sekret polega na tym, że ruszają się i są odpowiednio ubrani. Podstawa to pozbycie się na pół roku ubrań wykonanych z bawełny. Mimo, że jest to materiał naturalny, oddychający i przyjazny dla skóry, po prostu nie radzi sobie z oddawaniem wilgoci, przez co bardzo wychładza. Z bólem serca kupiłam wtedy podkoszulki z wełny merynosa dla całej rodziny. Nastawiałam się na drapiącą wełnę i ascezę w stylu średniowiecznego mnicha, tymczasem (to była najmilsza niespodzianka), merynos jest mięciutki. Odprowadza wilgoć i dziecku jest w nim zawsze ciepło. Do tego wełniany sweter lub polarek, kurtka z membraną i... nie da sie wrócić do domu mokrym lub zmarzniętym. Do dziś zimą ubieram tak siebie, córkę i maleńkiego synka. Powiem nawet coś więcej: polubiłam zabawę w śniegu, mimo, że zawsze deklarowałam się (i dalej deklaruję) zmarzlakiem stulecia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-01-2018, 19:06
swita77 swita77 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
swita77.polki.pl

Zdjęcia: 7

Zimą wrażliwa i delikatna skóra mojego dziecka jest narażona na wiele niekorzystnie działających czynników: wiatr, mróz, śnieg, suche i ciepłe powietrze a także otarcia spowodowane ubieraniem na cebulkę, czyli wieloma warstwami ubrań. Dlatego dbam o nią ze szczególną troska i uwagą codziennie. Pamiętam o tym, aby przed każdym wyjściem na dwór zabezpieczyć skórę odpowiednim kremem, przystosowanym do wieku dziecka i pogody na dworze. Warstwa kosmetyku dla jego skóry tym, czym dla ciała ubranie. Smaruję nie tylko twarz, uszy i nos ale także usta i dłonie. Tłusty krem zapobiega odwodnieniu skóry i bolesnym odmrożeniom. Ubieram dziecko w ubrania wykonane z naturalnych tkanin, niezbyt sztywnych i nie krępujących ruchów. Zwracam uwagę, by dziecko się nie przegrzało, nie spociło i nie obtarło skóry. Nie dopuszczam do sytuacji, by dziecko bawiło się na dworze mając mokrą pieluszkę. Łatwo wtedy o przeziębienie i odparzenia. Kąpię maluszka w wodzie z płynem nawilżającym (emolientem) a po kąpieli synek jest natłuszczany oliwką albo gęstym balsamem. Dzięki temu w jego skórze utrzymuje się stały poziom nawilżenia. Co istotne, trzeba zwrócić uwagę, by dokładnie osuszyć skórę, zwłaszcza w fałdach i załamaniach. Nie odparzy się wtedy nie będzie łuszczyć. Wrażliwe okolice delikatnie pudruję po osuszeniu. Mama przekazała mi też bardzo stary i sprawdzony sposób: chodzi o kąpiele w krochmalu. Pomagają zniwelować świąd i łuszczenie skóry, znikają drobne krostki i suchość. Ważna jest też właściwa temperatura w mieszkaniu (nie większa niż 22 stopnie) i nawilżanie powietrza. Dzięki tak komfortowym warunkom nie muszę się martwić, że skóra dziecka będzie cierpieć. Bo skóra mojego dziecka lubi, kiedy traktuję ją z czułością i matczyną miłością. Odwdzięcza się zdrowym wyglądem, staje się aksamitna w dotyku. Wystarczy dobrać właściwą pielęgnację a dziecko będzie zadowolone
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-01-2018, 21:29
nutka12 nutka12 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
nutka12.polki.pl

Zdjęcia: 4

Mój sposób na zapewnienie dziecku komfortu cieplnego to przede wszystkim nie przegrzewanie go! Zauważyłam wśród koleżanek, że to częsty problem. Zawsze sprawdzam po uszkach i karku czy dziecku nie jest ani za zimno ani za gorąco. Oczywiście stosuję się do zasady, że maluszkowi zakładam jedną warstwę więcej niż sobie ale nie stosuję się do niej sztywno. Szczególnie w ogrzewanym pomieszczeniach. Dziecko też nie może się pocić. No i przed wyjściem na dwór obowiązkowo kremuję wszystkie odkryte części ciała córeczki kremem natłuszczającym, czapka, rękawiczki i śpiworek są też obowiązkowymi częściami garderoby.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-01-2018, 23:04
mamusiaczek mamusiaczek jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
mamusiaczek.polki.pl

Zdjęcia: 12

Niezależnie od pory roku, moje dzieci wychodzą z nami na spacer, dzięki czemu są zahartowane. Wiadomo, że trzeba się ubierać adekwatnie do pory roku, dlatego pamiętamy w tym okresie jesienno-zimowym o nakryciu głowy i rękawiczkach, ciepłych butach i skarpetach, żeby ciepło ciała nie uciekało przez głowę i kończyny. Ubieramy zarówno siebie jak i dzieci na "cebulę", żeby wchodząc do np. sklepu czy idąc gdzieś w odwiedziny, można było swobodnie np. rozpiąć bluzy, żeby się nie przegrzać a później takimi spoconymi nie wychodzić na dwór, bo przeziębienie/choroba jest wtedy gwarantowana. Smarujemy twarze i ręce kremami o gęstszej konsystencji, żeby chronić skórę przed siarczystymi mrozami i nigdy nie kremujemy się bezpośrednio przed wyjściem, tylko pozwalamy skórze wchłonąć krem zabezpieczający ją chociaż troszeczkę przed skutkami mrozu. Nigdy nie kąpiemy się zimą przed samym wyjściem z domu ani nie myjemy włosów krótko przed wyjściem z domu, co mnie przeraża u niektórych znajomych, nie zdających sobie sprawy z możliwych konsekwencji takiego postępowania. W domu chodzimy w kapciach, żeby od stóp nie ciągnęło nam zimno a w mieszkaniu utrzymujemy taką temperaturę, żeby było nam ciepło ale też żeby się nie przegrzewać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania