Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowy schemat żywienia niemowląt 2014

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Nowy schemat żywienia niemowląt 2014

    Mi sie bardzo spodobał ten artykuł , zasada pierwsza -
    "rodzic decyduje co dziecko je, a dziecko ile zje"- a wiele mam robi tak , że to dziecko sobie decyduje po co sięga przy stole i cieszy się , że dziecko ma ochotę na te właśnie produkty, nie za wiele się zastanawiając czy są dla niego odpowiednie i czy w ogóle je potrzebuje, albo gdy na siłę "dopychają " dziecko , jeszcze łyżeczkę.
    zaskoczyła mnie zasada , że przy rozszeszaniu diety produkty podajemy łyżeczką a nie butelką - dlaczego?
    super , że wszędzie mówią by rozszeszać dietę od warzyw bardzo podoba mi się ta zasada
    Fajnie też, że w jednym miejscu mam napisane, żeby wprowadzać całe jajka, mleko krowie od drugiego roku życia i by nie bać się alergenów.

    Skomentuj


      #17
      Odp: Nowy schemat żywienia niemowląt 2014

      Tak, nie bać się alergenów po to by w jak najwcześniejszym etapie wyłapać wszystkie by móc w przyszłości swoje dziecko odczulić. O to chyba chodzi, domniemywam.
      Co do karmienia łyżeczką, wyczytałam, że:

      Według pediatrów najlepszym czasem na rozpoczęcie wprowadzenia łyżeczki jest 6 miesiąc życia, jednak nie można trzymać się sztywno tej granicy, ponieważ każde dziecko rozwija się swoim indywidualnym tempem....
      Nie należy się poddawać, ale małymi krokami iść do przodu. Podając pokarm łyżeczką, zaczynamy wprowadzać do diety dziecka nowe produkty o nowej niż dotychczas konsystencji, co jest istotne z logopedycznego punktu widzenia, ponieważ mięśnie biorące udział w artykulacji, to te same mięśnie, których używamy w trakcie picia, żucia czy gryzienia. Zmieniając sposób podania pokarmu wpływamy na pracę mięśni twarzy i artykulatorów a więc na rozwój aparatu mowy.


      Cały teks tutaj:
      http://www.osesek.pl/podstawy-zywien...zwoj-mowy.html

      Skomentuj


        #18
        Odp: Nowy schemat żywienia niemowląt 2014

        Napisane przez beatris20 Pokaż wiadomość
        Mi sie bardzo spodobał ten artykuł , zasada pierwsza -
        "rodzic decyduje co dziecko je, a dziecko ile zje"- a wiele mam robi tak , że to dziecko sobie decyduje po co sięga przy stole i cieszy się , że dziecko ma ochotę na te właśnie produkty, nie za wiele się zastanawiając czy są dla niego odpowiednie i czy w ogóle je potrzebuje, albo gdy na siłę "dopychają " dziecko , jeszcze łyżeczkę.
        zaskoczyła mnie zasada , że przy rozszeszaniu diety produkty podajemy łyżeczką a nie butelką - dlaczego?
        super , że wszędzie mówią by rozszeszać dietę od warzyw bardzo podoba mi się ta zasada
        Fajnie też, że w jednym miejscu mam napisane, żeby wprowadzać całe jajka, mleko krowie od drugiego roku życia i by nie bać się alergenów.
        Schemat żywienia niemowląt to świetna pomoc dla młodej mamy. Oczywiście należy również obserwować reakcje dziecka i na tej podstawie modyfikować wielkość porcji czy proporcje poszczególnych składników. Oprócz tego, co należy dziecku podawać, warto również wiedzieć, jakich błędów żywieniowych nie popełniać. Kilka ciekawych wskazówek doradcy BoboVita można przeczytać również w artykule: http://supermamy.limango.pl/okiem-di...niu-niemowlat/

        Skomentuj


          #19
          Odp: Nowy schemat żywienia niemowląt 2014

          schemat schematem lecz każda matka z ojcem decydują samodzielnie nad żywieniem swojej pociechy i to na nich spoczywa odpowiedzialność za stan dziecka, ja nigdy nie trzymałam się rygorystycznie schematów żywienia, gdyż moje dziecko np. na pół roczku na żółtko reagowało wysypka i co chwile latałam do lekarza a po półtorej roku jajka mój syn je na porządku dziennym i nic mu nie jest.

          Skomentuj

                 
          Working...
          X