Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

    Karmienie piersią sprzyja utracie wagi Bardzo ważne są też codzienne spacery z dzieckiem, a także picie dużej ilości wody niegazowanej


    Skomentuj

    •    
         

      Odp: jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

      Ja długo karmiłam piersią, ale brzuszka nie straciłam. A czy któraś z was stosowała pas ciążowy po ciąży, żeby właśnie działał na brzuch? jest to skuteczne? albo czy taka bielizna modelująca coś pomoże?

      Skomentuj


        Odp: jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

        Napisane przez kotek_85 Pokaż wiadomość
        Ja długo karmiłam piersią, ale brzuszka nie straciłam. A czy któraś z was stosowała pas ciążowy po ciąży, żeby właśnie działał na brzuch? jest to skuteczne? albo czy taka bielizna modelująca coś pomoże?
        Znajoma zainwestowała w taki pas ale nie była do końca zadowolona, mówiła że efektów nie widać a jak zrobiło się ciepło to było jej za gorąco z tym pasem

        Skomentuj


          Odp: jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

          Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
          Znajoma zainwestowała w taki pas ale nie była do końca zadowolona, mówiła że efektów nie widać a jak zrobiło się ciepło to było jej za gorąco z tym pasem
          aha, czyli chyba nie ma co pieniędzy wydawać. Szkoda, bo super byłoby gdyby faktycznie dzięki niemu skóra brzucha wróciła do normy ;/ czyli pozostają tylko ćwiczenia

          Skomentuj


            Odp: jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

            No niestety tylko ćwiczenia hmm albo właśnie "stety" bo nic nie trzeba kupować, wystarczy własna wola i samozaparcie

            Skomentuj


              Odp: jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

              Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
              No niestety tylko ćwiczenia hmm albo właśnie "stety" bo nic nie trzeba kupować, wystarczy własna wola i samozaparcie
              :P tylko, że z tym zawsze najgorzej, tym bardziej jeszcze jak tu wygospodarować czas :P ale racja to chyba najtańsza metoda i najzdrowsza w trakcie ciąży dużo się rozciągałam, próbowałam jogi i pilatesu, ale teraz brakuje mi energii ;/

              Skomentuj


                Odp: jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

                jednak ćwiczeń nie ma co ignorować, często to jest też kwestia samozaparcia, nawet nie tylko w ciąży, wielu ekspertów wypowiada się, że mimo, że fizycznie dysponujemy niezbędną energią to wszystko siedzi w głowie i nasz mózg nas oszukuje także siła leży w głowie, a dopiero potem w naszych mięśniach
                www.ajk-opakowania.eu

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

                  Jasne, że tak. Dbanie o skórę ciała jest ważne ju ż od pierwszego dnia ciaży. Stałe nawilżenie, skóra lepiej się naciagu juz pomijając fakt zabezpieczenia przed rozstępami. po ciaży również miałam problemy z powrotem do formy. Mimo, że waga się ustabilizowała, a nawet nieco spadła, to jednak skóra bardzo długo się regenerowała, obecnie nadal nieco się marszczy jednak nie jest to dramat jak po porodzie. Smaruj, kremuj, roluj, ćwicz i wszystko będzie dobrze!
                  Fiki-miki materace

                  Skomentuj


                    Odp: jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

                    Może ktoś ma jakiś pomysł: jestem już 0,5 roku po drugim porodzie a nadal nie mogę zmieścić się w ubrania sprzed ciąży... (o wadze sprzed pierwszej ciąży to już nawet nie marzę). Bardzo chciałabym schudnąć. Karmiąc małą trudno o jakąś radykalną dietę odchudzającą a same ćwiczenia... jak widać nie dają efektu.

                    Skomentuj


                      Odp: jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

                      Zamiast zastanawiać się jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży lepiej porozmawiajmy o tym co zrobić aby do niej wrócić

                      Oto moich kilka porad:

                      Pierwszy miesiąc. Zapomnij o odchudzaniu, jesteś jeszcze w czasie połogu. Musisz skupić się na dziecku i zniwelowaniu najdotkliwszych dyskomfortów po porodzie: zagojeniu się krocza lub rany po cesarskim cięciu, obkurczeniu macicy. I tak w tym okresie kobiety tracą sporo na wadze: nie ma już dzidziusia w brzuchu, łożyska, organizm przestaje magazynować wodę i zaczynasz karmić piersią.

                      Drugi i trzeci miesiąc. Jeśli połóg przebiegł pomyślnie, zacznij chodzić na spacery, najlepiej z dzieckiem. Organizm się dotlenia i powolutku spala zbędne kalorie w łagodnym trybie.

                      Czwarty i piąty miesiąc. Zacznij ćwiczyć w domu, na przykład jogę dla młodych mam- podpowiadają, co w tym czasie zrobić z dzidziusiem.

                      Szósty i siódmy miesiąc.Po pół roku od porodu czujesz się wreszcie jak dawna Ty. Dżinsy pasują, a ciążowe ubrania zostały definitywnie zakopane na dno szafy. Warto teraz zapisać się na jakąś regularną gimnastykę, żeby się zmotywować. Przyda Ci się joga albo pilates, bo odstresowują, rozciągają i wzmacniają obciążony kręgosłup.

                      Ósmy i dziewiąty miesiąc po porodzie. Dziecko przesiada się do spacerówki, a Ty możesz urządzać jogging, pchając go na spacerze. A poza tym wybierz taki rodzaj aktywności fizycznej, który Cię mobilizuje i poprawia humor. Dla mnie to taniec.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

                        loozak11 znowu mam wrażenie że Twój wpis jest praktycznie żywcem skopiowany z Internestu, nie fajnie, nie o to chodzi we wpisach na forum ;(

                        Skomentuj


                          Odp: jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

                          Fajnie jak wpisy są takie osobiste, od siebie. Bardzo fajnych wiele porad, ale faktycznie lepiej pisać swoimi słowami. Wtedy lepeiej sie czyta.

                          Skomentuj


                            Odp: jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

                            u nas poza brzuszkiem jest forma spoza ciązy

                            Skomentuj


                              Odp: jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

                              Dwa lata po porodzie i tylko wielki tyłek mi został. Ja duzo spacerowałam z synkiem i dzieki temu na nowo wyrabiałam sobie formę. Synka do wózka i w drogę. Mało kiedy siadałam na takich spacerkach na ławce.

                              Skomentuj


                                Odp: jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

                                Ja niestety też (pomimo karmienia piersią) nie wróciłam jeszcze do formy. Ma to raczej związek ze złą dietą ( jem zdecydowanie za dużo) i brakiem ćwiczeń.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X