Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

kryzys laktacyjny

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    kryzys laktacyjny

    3 tygodnie temu urodziłam synka od 2dni mam problemy z laktacją;( szczególnie w jednej piersi. pokarm bardzo powoli się zbiera. synek nadal je co 2-3h, długość jedzenia też nie uległa zmianie... znacie jakieś sposoby na pobudzenie laktacji procz herbatki ziolowej?


    ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




    IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



    ---------------------------------------------------

    Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /
  •    
       

    #2
    Odp: kryzys laktacyjny

    Ja mogę poradzić picie dużej ale naprawdę dużej ilości wody do 3 litrów dziennie; mamy teraz upał i mocno się pocimy (szczególnie w połogu) a mleko jednak powstaje z płynów

    Odciąganie pokarmu po skończonym karmieniu + jeszcze chwilę na "sucho" pobudza to pierś do wiekszego wytwarzania pokarmu.

    Ja miałam też kryzys przy drugiej córce był etap że z jednej piersi byłam wstanie wyciągnąć tylko 30ml ale dużo piłam i odciągałam i po tygodniu już ładnie leciało.

    Co do herbatek ich nadmiar jest szkodliwy i zakłóca produkcję mleka; ja piłam 1 szklaneczkę dziennie a czasem co 2 dni


    JULA

    MAJA

    OLGA

    Skomentuj


      #3
      Odp: kryzys laktacyjny

      Co do herbatek zgadzam się- do nadmiaru łatwo się przyzwyczaić. Ja piłam na początku codziennie, potem coraz rzadziej.

      Miałam problem przez ostatnich kilka mies karmienia z jedną z piersi. Pod koniec potrafiłam z niej ściągnąć tylko koło 20-30 ml, gdy z drugiej bez problemu 200ml. Nic nie pomagało, a musiałam wykarmić dwójkę dzieci. Tak więc ściągałam bardzo często. Jednego synka karmiłam z piersi (drugi nie potrafił ssać- długa historia), do drugiego musiałam ściagać pokarm. Tak więc karmiłam jednego koło 20 min., potem ściagałam koło 40 min, godzina przerwy i znowu to samo. Pierwsze 7 mies życia dzieci, to była ciągła zmienna akcja karmienia i ściagania, która każdej nocy trwała ciagiem od 2:30 do 5:00, a potem od 7:00 pobudka. To był ciężki czas, ale dla dzieci warto go bezgranicznie poświęcić.


      ale warto ściągać często, bo to pobudza laktację. Ja miałam w 3 mies życia dzieci taką sytuację, ze byłam w stanie ściągać pokarm tylko 2 razy dziennie i prawie zatrzymała mi się laktacja. Ale w koncu sytuacja się unormowała, zaczęłam znowu ściągać co 2 godz i wszystko wróciło do względnej normy.
      Last edited by kasiakozmin; 06-07-2010, 18:28.

      Skomentuj


        #4
        Odp: kryzys laktacyjny

        to fakt, ściąganie laktatorem pomaga, no i trzeba często przystawiać dziecko do piersi, nawet jeśli ma się wrażeniem że niewiele w niej jest... Z herbatek laktacyjnych polecam Bociana, ale nie wszędzie można go dostać, jak kupowałam w szpitalu w poradni laktacyjnej. No i o dziwo na laktacje dobrze działa karmi - jest bezalkoholowe, więc można sobie na nie od czasu do czasu pozwolić

        Skomentuj


          #5
          Odp: kryzys laktacyjny

          Ja też miałam kryzys. Za mało mleka wywoływało stres. Z kolei stres spowalniał jeszcze bardziej laktację. Piłam herbatki, ale nie widziałam po nich efektu. Moja lekarka doradziła mi tabletki Lactinal. Są całkowicie naturalne, wspomagają procesy laktacyjne, a do tego zapobiegają kolce u dziecka. Bardzo mi te tabletki pomogły dlatego polecam!

          Skomentuj


            #6
            Odp: kryzys laktacyjny

            Ja jak moja poprzedniczka brałam Lactinal.Położna mówiła że są w aptece jakieś granulki pod język też na laktację,ale nie pamiętam nazwy.Spytaj o nie w aptece.Powodzenia.

            Skomentuj


              #7
              Odp: kryzys laktacyjny

              ja również nie byłam zadowolona z tych wszystkich herbatek, miałam po nich nudności, smak niedobry ;/
              czytałam wiele pozytywnych opinii na temat tych tabletek Lacitinal, więc je zakupiłam i już po krótkim czasie widziałam poprawę. są bezpieczne zarówno dla dziecka jak i naszej wątroby ze względu na całkowicie naturalny skład

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: kryzys laktacyjny

                Dziewczyny słuchajcie... Nie uwierzycie... wiecie co podziałało i to az nadto??? zimny tymbark jabłkowo-miętowy... Piłam go tylko 2-3szklanki dziennie a efekt był oszałamiający


                ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                ---------------------------------------------------

                Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: kryzys laktacyjny

                  Mi na laktacje pomogł sposób karmienia 3min,5min,7min tzn z jednej piersi karmiłam 3 min, potem z drugiej 3min,potem wracałam do pierwszej i 5min, potem 7min i picie bawarki.
                  Alicja urodziła się 08.09.2009 r. godz. 6.40 waga 2,5 kg wzrost 49cm.





                  Aniołek[*]-10 tc- 31.07.2012r.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: kryzys laktacyjny

                    co do bawarki... to przesąd... wszędzie o tym piszą i lekarze o tym mówią... bawarka nie wpływa na pobudzanie laktacji... tutaj raczej pomogło to karmienie i tyle


                    ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                    IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                    ---------------------------------------------------

                    Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: kryzys laktacyjny

                      Ja taki kryzys miałam dwukrotnie i za radą pielęgniarki piłam piwo słodowe (Karmi). Zadziałało bardzo szybko, tzn. kilka godzin i miałam pełno mleka. Polecam!

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: kryzys laktacyjny

                        Pierwsze 7 mies życia dzieci, to była ciągła zmienna akcja karmienia i ściagania, która każdej nocy trwała ciagiem od 2:30 do 5:00, a potem od 7:00 pobudka. To był ciężki czas, ale dla dzieci warto go bezgranicznie poświęcić.
                        Podziwiam, bo ja pierwsze dziecko(mam dzieci rok roznicy miedzy nimi) karmiłam tylko 4 misiące a drugie(miałam cięcie cesarskie) karmię z trudem już drugi miesiąć, teraz niby mleko mam, ale ona czasem odmawia pierś... ściagam, też czasem w nocy (oprócz przystawiania jej co 3 godziny, czasem chciała co 2)
                        daję jej herbatkę na przepojenie i nie chce sztucznego narazie. Mam problem ze snem, bo jak nie spałam w nocy z nimi to miałam omdlenia, nie wiem jakas slaba jestem...










                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: kryzys laktacyjny

                          chcialabym lepiej sobie poradzic z karmieniem przy drugim dziecku. karmilam tylko 3 miesiace bo zanikal mi pokarm, nie potrafilam sobie poradzic z tym aby bylo go wiecej...

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: kryzys laktacyjny

                            herbatek nie znam i w zasadzie nie polecam. w takich sytuacjach pomaga konsekwencja i częste przystawianie, ale poczytaj o laktacji i problemach z nią

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: kryzys laktacyjny

                              Moja córeczka ma miesiąc, dwa i pół dnia byłam w szpitalu, bo wycinano mi pęcherzyk żółciowy, przez ten czas mała była karmiona mieszanką, a ja podczas pobytu w oddziale nie byłam na siłach żeby odciągać pokarm. Mimo wszystko po powrocie do domu miałam pokarm, ale na drugi dzień zaczął mi zanikać. Teraz walczę o powrót pokarmu, bo malutka ma zaparcia przez modyfikowane mleko. Przystawiam ją nawet co pół godziny (oczywiście karmię też co 3 godziny mieszanką) i do tego ściągam laktaatorem. Mam nadzieję, że uda mi się przywrócić laktację. Trzymajcie kciuki

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X