Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Skurcze łydek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Skurcze łydek

    Przez ostatnie 2 tygdonie zdarza mi się budzić nad ranem z powodu skurczy łydek. Za nim zaszłam w ciąże czasami łapał mnei skurcz w lewej łydce, jednak ostatnio delikatny zaczął mnie łapać także w prawej, a w lewej do tego stopnia, że budzę się z krzykiem bólu. Dotykanie jej tylko pogarsza sprawę, a nie ma mowy o pociągnieciu stopy w swoim kierunku żeby przeszło, bo ponoć pomaga jak się tak zrobi, ale ja miałam porażenie nerwu strzałkowego i przez to przykurcz stopy więc nhie mogę nią wogóle ruszać. Dziewczyny czy znacie jakiś sposób by się tego pozbyć gdy już mnie chwyci? Już sama nie wiem co mam robić
    Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

  •    
       

    #2
    diabelecke ja mialam skorcze lydek pod koniec ciazy to lekarka zalecila masowanie.moja siostra byla w ciazy w tym samym czasie co ja i ona miala skorecz lydek to lekarz stwierdzil ze to niedobor magnezu.
    shannon

    Skomentuj


      #3
      diabelecke tak jak pisze shannon najprawdopodobniej jest to spowodowane
      niedoborem magnezu, ale skonsultuj to z lekarzem.
      Ja np brałam magnez a i tak skurcze nie ustały.

      Skomentuj


        #4
        Diabelecke ja tez mialam takie skurcze i podobnie jak u dziewczyn byly spowodowne niedoborem magnezu.

        Skomentuj


          #5
          Znalazałam cos na temat tych uporczywych skurczów. Mi też się zdarzają, rzadko ale jednak.

          OBJAWY I PRZEBIEG
          Skurcze łydek są objawem często pojawiającym się w czasie ciąży, szczególnie w ostatnich dwóch miesiącach jej trwania. Powodem tej dolegliwości może być utrudniony odpływ krwi z nóg, ucisk ciężarnej macicy na nerwy ścian miednicy lub też zbyt niski poziom wapnia lub nadmiar fosforu w organizmie ciężarnej. Skurcze łydek często pojawiają się w nocy i są tak silne, że budzą kobietę uniemożliwiając spokojny sen. Ból może się utrzymywać przez kilka godzin. Długo utrzymujący się ból w kończynach dolnych może świadczyć o wytworzeniu się w żyle skrzepu.
          WEZWIJ LEKARZA, GDY...
          Jeżeli kurcze łydek są tak silne, że utrudniają codzienne funkcjonowanie, zaburzają spokojny sen lub też ból pomimo wszelkich domowych sposobów nie ustępuje i utrzymuje się kilka dni należy skontaktować się z lekarzem. Konieczne może okazać się przepisanie odpowiednich preparatów witaminowych i mikroelementów zmniejszających tę dolegliwość. Gdy ból utrzymuje się dłużej konieczna jest diagnostyka w kierunku zakrzepicy żylnej. Potwierdzenie tego schorzenia wymaga szybkiej interwencji lekarskiej.

          LECZENIE DOMOWE
          W momencie pojawienia się skurczu w łydce należy wyprostować nogę w stawie kolanowym, unieść ją nieco wyżej oraz przygiąć mocno stopę w stawie skokowym. Po kilku minutach skurcz powinien ustąpić, choć nieznaczny ból może utrzymywać się jeszcze nawet przez kilka godzin. Aby zmniejszyć ryzyko pojawienia się skurczów łydek niezbędne jest przestrzeganie odpowiedniej diety bogatej w wapń. Spożycie jogurtu czy też twarożku pozwolą uzupełnić dzienną dawkę wapnia. Spożywanie większej ilości mleka oraz witaminy B może również ograniczyć ryzyko pojawienia się przykrych kurczy łydek. Warto również wprowadzić dietę wzbogaconą w produkty zawierające magnez jak np. migdały, orzechy, banany, fasola. Zapobiegać skurczom łydek można również poprzez zwracanie szczególnej uwagi na to, by nie forsować zbytnio obciążonych w ciąży nóg. Nie należy zbyt dugo przebywać w pozycji stojącej bądź siedzącej, unikać zakładania nogi na nogę oraz spania z wyprostowanymi nogami. Na stan nóg wpływa korzystnie ciepła kąpiel, odpoczynek z nogami uniesionymi nieco wyżej czy też wieczorny masaż nóg. W ciąży warto również nosić ciążowe rajstopy ściągające.
          Hania jest z nami od 9.04.2009. Ta Mała Istotka daje nam tyle szczęścia

          Skomentuj


            #6
            diabelecke dużo, dużo wody pij (najlepiej Muszyniankę) ona zawiera sporą dawkę magnezu i wapnia

            Skomentuj


              #7
              Napisane przez colleen Pokaż wiadomość
              diabelecke dużo, dużo wody pij (najlepiej Muszyniankę) ona zawiera sporą dawkę magnezu i wapnia
              dokładnie ja też jej dużo piłam (jest okropna na dłuższą metę) i nie miałam skurczy
              a wcześniej brałam magnez i czasami mnie łapały


              JULA

              MAJA

              OLGA

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Hej tez to miałam i niemiło wspominam ale znalazlam sposób na to taki ze w nocy spałam z poduszką pod nogami , po prostu nózki moje byly wyzej od głowy i szcerze polecam bo nie odczuwalam skurczy łydek wtedy ;-)
                Katarzyna

                Skomentuj


                  #9
                  ja bralam magnez podkoniec ciazy lekarz nawet mi zalecil bo w drugiej ciazy mialam skurcze nie tylko lydek ale i ud a nawet rak. w pierwszej ciazy pomagal sok pomidorowy
                  PAULINKA 31.8.2003
                  VICTORIA 20.5.2008

                  12.1.2009r raczkowanie
                  13.1.2009 pozegnanie cycunia
                  16.1.2009 samodzielne siadanie

                  Skomentuj


                    #10
                    Dzieki dziewczyny napewno skorzystam z waszych rad =)
                    Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      ja narazie nie mam w łydkach tylko w stopach

                      Skomentuj


                        #12
                        Ja w obydwie ciaze borykałam sie z okropnymi skurczami łydek i to juz tak od 4 miesiaca ciąży mniej więcej- tragediamagnez który lekarz mi zlecił nie zdał sie na nic, ale kiedy pojadlam sporo nabiału lub bananów to te skurcze wydawały sie jakies delikatniejsze, czasami nawet dało sie przespac całą noc

                        Skomentuj


                          #13
                          Miałam również skurcze łydek, ale przewaznie w nocy. Budziłam sie w nocy ze strasznym bólem. Faktycznie słyszałam, że to brak magnezu, ale jakos go nie brałam. Zawsze naprężałam nogę i przestawało
                          Bartuś 26.06.08
                          Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

                          Skomentuj


                            #14
                            Ja też miałam skurcze
                            Mi przynosiło ulge podkładanie poduszek pod nogi
                            jagodzianka

                            Skomentuj


                              #15
                              najlepsze na skurcze łydek jest łykanie magnezu z wit. B6, jedna tabletka dziennie i zobaczysz poprawę po kilku dniach...
                              mama Marcinka i pestki

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X