Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Alkohol w ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Alkohol w ciąży

    Alkohol w ciąży zdecydowanie NIE

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Alkohol w ciąży

      To Jeszcze Nic Ja Rodzilam 27 11 A Ze Mna Lezala Ziejaca Alkoholem Kobieta

      Skomentuj


        #33
        Odp: Alkohol w ciąży

        Napisane przez mamaMarta1 Pokaż wiadomość
        Hej kobietki
        ja uwazam ze kazda z nas ma wlasny rozum i jezeli ktoras pila w ciazy chodzby jednego slabego drinka badz piwo albo lampke wina to jest jej sprawa! te ktore nie pily to naprawde szczere gratulacje!
        i jeszcze uwazam ze jeden drink czy jedno piwo w ciazy jeszcze nie spowodowalo u dziecka zadnego FAS i nikomu nie zaszkodzilo!!!
        kiedys ludzie mniej mowili o piciu w ciazy i dzieci rodzily sie i chore w ciazach w ktorych nikt nie pil i zdrowe w ciazach w ktorych matki pily!!!! takze to niema reguly!!! ja sama mam dwoje dzieci i jestem z trzecim w ciazy i przyznaje sie sie ze czasami wypilam redsa albo kieliszek szampana i moje dzieci sa zdrowe i pelne wigoru!!!i niemaja FAS.
        no tak każdy ma swój rozum, ale ten jeden drink czy Redd's to juz stąpanie po cienkim lodzie - mówiąc kolokwialnie ryzyk-fizyk, tak uważam
        jak ktoś lubi ryzyko, hazard to niech sobie je uprawia, ale w pojedynkę, a niewątpliwie ciąża to przynajmniej dwie istoty
        oczywiście "ciąża to nie choroba", ale nie w takim kontekście ktoś kiedyś pierwszy raz uzył tego hasła, aby dać przyzwolenie matkom do popijania w ciąży
        równiez pozdrawiam

        Skomentuj


          #34
          Odp: Alkohol w ciąży

          Az nie chce mi sie czytac tego.Wogole sie nie zgadzam. To FAS powinny czytac te kobiety ktore sa alkholiczkami i laduja ostro vode czy piwsko. Jak bylam w pierwszej ciazy to pilam maloprocentowe male piwko raz w miesiacu.Bo bardzo je lubie,Nie upijalam sie. Dziecko jak widac urodzilo sie bez zadnych wad,chodzi do szkoly w uk, bardzo madre. teraz tez jestem w ciazy i jak mam smaka to tez pije male piwko zdarza mi sie to raz na 2 tyg. I prosze o nie komentowanie tego ze jestem nieodpowiedzialna czy cos z takich rzeczy...

          Skomentuj


            #35
            Odp: Alkohol w ciąży

            Jak ktoś pisze, że picie w ciąży to nic takiego, bo "ja piłam i mojemu dziecku nic nie jest" to normalnie jestem załamana. Nie mogę uwierzyć, że w czasach kiedy badania na ten temat są jednoznaczne, matki nadal ryzykują zdrowie i prawidłowy rozwój swoich dzieci. Równie dobrze można napisać, że palenie papierosów nie jest niczym złym bo najstarsi ludzie na świecie palą i nic im nie jest a na raka chorują też Ci którzy nie palą. OBŁĘD!!

            Skomentuj


              #36
              Odp: Alkohol w ciąży

              Napisane przez fajnalalka Pokaż wiadomość
              Jak ktoś pisze, że picie w ciąży to nic takiego, bo "ja piłam i mojemu dziecku nic nie jest" to normalnie jestem załamana. Nie mogę uwierzyć, że w czasach kiedy badania na ten temat są jednoznaczne, matki nadal ryzykują zdrowie i prawidłowy rozwój swoich dzieci. Równie dobrze można napisać, że palenie papierosów nie jest niczym złym bo najstarsi ludzie na świecie palą i nic im nie jest a na raka chorują też Ci którzy nie palą. OBŁĘD!!
              Julek: 10/3/2008

              Skomentuj


                #37
                Odp: Alkohol w ciąży

                bo się wydaje takim mamuśkom, że skoro jednemu i drugiemu nie zaszkodziło, to znaczy że to bzdura, i można sobie pozwolić, tylko nie pomyśli jedna z drugą, że przy następnym dziecku może zaszkodzić..... Kiedy ja byłąm w ciąży miałam niesamowitą ochotę na piwo, kiedy mąż otwierał butelkę(pije żadko czasem do meczu) to mnie skręcało, ale po prostu dostał zakaz picia piwa na czas mojej ciąży, i jakoś wytrzymałam bez tego piwa. Bo dzieci są najważniejsze a nie moje zachcianki. No ale jak ktoś chce ryzykować zdrowie dziecka "bo przecież to tylko alkoholiczek dotyczy" to ja mogę powiedzieć tylko tyle, że szkoda mi tych dzieci.


                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Alkohol w ciąży

                  Napisane przez anitka699 Pokaż wiadomość
                  Az nie chce mi sie czytac tego.Wogole sie nie zgadzam. To FAS powinny czytac te kobiety ktore sa alkholiczkami i laduja ostro vode czy piwsko.
                  a mnie się tego nie chce czytać, tym bardziej komentować

                  POLSKIE TOWARZYSTWO GINEKOLOGICZNE INFORMUJE:
                  Każda ilość alkoholu spożywanego w czasie ciąży może prowadzić do uszkodzenia płodu.


                  Chyba jest napisane czarno na białym, hę?
                  ale to co robisz to juz nie mój cyrk, nie moje małpy
                  tylko prosze Cie nie wprowadzaj publicznie innych w błąd

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Alkohol w ciąży

                    Ja w pierwszej ciąży piłam niestety, nie dużo i nie cała ciążę tylo przez pierwsze 2 miechy. Potem jak już wiedziłam o ciąży zero. Ale do dziś sobie tego nie daruję i o FAS dużo czytam bo ciągle boję się że to przez mnie Julka cos tam źle robi ma jakieś niedociągnięcia w szkole itd. dla mnie będzie to problem do końca zycia.
                    W drugiej ciązy nic. A wlłaściwie dobre 4 miechy przed planowaną ciążą oczyszenie organizmu ze wszytkich toksyn.
                    I podsumowując to wszytko starsza jest wcześniakiem z niską masą (podobno alkohol ma na to wpływ) a druga baba duża ponad 4 kg po terminie
                    także proszę nie pijcie......
                    Last edited by majajula; 09-12-2009, 15:15.


                    JULA

                    MAJA

                    OLGA

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Alkohol w ciąży

                      Witam Was drogie Panie,
                      jestem pedagogiem specjalnym i czytając niektóre Wasze komentarze jestem zobowiązana interweniować. Nawet najmniejsza kropla alkoholu może negatywnie wpłynąć na płód. Mam tu na myśli nie tylko alkohol w postaci piwa, wina czy drinków. Należy pamiętać również o alkoholu zawartym w lekach czy słodyczach! W Was drogie Panie rozwija się maleńka istotka, pamiętajcie o tym, że każdy dzień dla tego Maleństwa jest kolejnym etapem zmian. Gdy pojawi się w trakcie tych zmian alkohol, może dojść do poważnych zaburzeń - nie tylko zaburzeń fizycznych, ale i psychicznych. Tłumaczenie, że "koleżanka piła i zdrowe dziecko ma, więc mi to na pewno nie grozi" nie jest najlepszym argumentem. A co, w sytuacji gdy nie będziesz miała tyle szcześcia? Jesteś odpowiedzialna za swoje dziecko, pozwól mu żyć normalnie!
                      Dla nieprzekonanych Pań przesyłam w załączniku plakat, może w jakiś sposób to Was przekona!

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Alkohol w ciąży

                        Napisane przez fajnalalka Pokaż wiadomość
                        Jak ktoś pisze, że picie w ciąży to nic takiego, bo "ja piłam i mojemu dziecku nic nie jest" to normalnie jestem załamana. Nie mogę uwierzyć, że w czasach kiedy badania na ten temat są jednoznaczne, matki nadal ryzykują zdrowie i prawidłowy rozwój swoich dzieci. Równie dobrze można napisać, że palenie papierosów nie jest niczym złym bo najstarsi ludzie na świecie palą i nic im nie jest a na raka chorują też Ci którzy nie palą. OBŁĘD!!

                        Ja tez sie zgadzam z ta opinia w stu procentach, bo jak wiemy płod moze sobie przefiltrowac wszystko z organizmy matki oprócz:
                        Alkoholu
                        tabletek
                        papierosów(uzywek)
                        narkotyków
                        czyli nie jest po prostu w stanie tego zrobic i dla mnie to tez jest tak ze poprostu upijasz swoje dziecko z pełna premedytacja.
                        Inna sprawa jest jesli kobieta jeszcze nie wie ze jest w ciazy, ale uwazam ze jesli mysli ze jest takie prawdopodobienstwo to nie powinna naduzywac alkoholu(piwko czy lampka wina jesli sie nie wie-oki) ale jak ktos juz wie i pije to jest dla mnie niepowazny.To jest moja opinia


                        Uważam za szczęśliwego tego,
                        który szczecie swoje zawdzięcza naturze,
                        ale podziwiam i szanuję tego,
                        który szczęcie stworzył sobie sam,
                        który stworzył je silną wola i energią.
                        Hippolyte Taine

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Alkohol w ciąży

                          Napisane przez beepbeet Pokaż wiadomość
                          Byłam ostatnio na imprezie i była dziewczyna z takim już sporym brzuszkiem, w każdym razie w ciąży. Totalnie mnie zatkało, jak się okazało że popija sobie drinka! Przecież tyle mówią o tym aby wogóle nie pić alkoholu, a ta se drinka sączy. Niby jeden i słaby, ale... głupia jakaś!!!

                          Co o tym sądzicie?
                          Kompletnie nieodpowiedzialna, niepoważna kobieta! W ciąży najważniejsze musi być zdrowie i dobro dzieciątka, a nie tego typu zachcianki przyszłej matki! Nie rozumiem, jak można robić świadomie taką krzywdę maleństwu rozwijającemu się w brzuszku. Oczywiście podzielam opinię przedmówczyń - jeśli nie wie się o ciąży, wiadomo, że zdarzy się wypić piwo, czy inny alkohol, ale w momencie, kiedy jest już to wiadome - absolutna abstynencja!


                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Alkohol w ciąży

                            W mojej rodzinie jest dziecko, którego matka trochę popijała w ciąży. Właściwie, to już nie dziecko, ale dorosła kobieta, tylko niestety nigdy nie będzie zdrowa. Alkohol tak uszkodził jej mózg, że nigdy nie będzie funkcjonować normalnie. Dlatego lepiej z alkoholem uważać, bo nigdy nie wiadomo, co zaszkodzi dziecku...

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Alkohol w ciąży

                              Zgadzam sie, że to nieodpowiedzialne, ale troche odwrócę pytanie. Co z facetem, bo przeciez wiadomo, że on też "dostarcza" materiału genetycznego?

                              Tyle tu jest napisane o szkodliwości alkoholu, papierosów etc. A ilu Waszych partnerow pali czy sporadycznie pije? Czy to ma jakieś skutki?
                              Łagodna perswazja jest potężniejsza od brutalnej siły

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Alkohol w ciąży

                                Na imprezie firmowej znalazło się kilka osób, które namawiały mnie do picia wina. Ja będąc w trzecim miesiącu ciąży odmawiałam. Do picia namawiała mnie nawet koleżanka, która ma rocznego synka. Twierdziła, że ona w ciąży piła wino, szampana i to w dość sporych ilościach i nic się nie stało. Musiałam podnieść głos, żeby mi w końcu dali spokój. Niektórzy się poobrażali, bo nie pozwoliłam palić w swojej obecnośći, tylko kazałam wychodzić na zewnątrz. Sama rzuciłam palenie na trzy miesiące zanim zaczęliśmy się z mężem starać o dziecko, a w ciąży całkowicie odstawiłam alkohol.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X