Wróć   Forum Babyonline.pl > Pytania do eksperta > Porady pediatry
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady pediatry Na wasze pytania o zdrowie i pielęgnację niemowląt i kilkulatków. Dziecko ma gorączkę ale brak innych objawów choroby? A może nie wiesz, który specjalista dziecięcy w Twojej okolicy jest najlepszy? Pomagamy sobie w rozwiewaniu wątpliwości.

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21-06-2013, 17:02
Amorek_78 Amorek_78 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Amorek_78.polki.pl

Zdjęcia: 6
Domyślnie Sporadyczne wymioty u niemowlaka

Witam serdecznie,

moja 7,5 miesięczna córka od miesiąca miewa incydenty związane z cofaniem się treści żołądka. Standardowo nie ulewa wcale, jada niewielkie porcje (ok. 100-120g) co minimum 3 godziny. Wcześniej się to nie zdarzało a ostatnio nawet raz dziennie. Nieraz zaraz po posiłku a czasem między posiłkami, podczas zabawy, kulania się. Podczas wymiotów treść żołądka wylewa się również noskiem co powoduje u małej paniczny płacz. Lekarz zalecił USG brzuszka ale nie wykazało ono żadnych nieprawidłowości. Chciałabym pomóc małej i powstrzymać jakoś ten odruch wymiotny. Ostatnio bardzo słabo przybiera na wadze. Z góry dziękuję za odpowiedź!

Zmartwiona mama
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-06-2013, 08:57
pediatra's Avatar
pediatra pediatra jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
pediatra.polki.pl

Domyślnie Odp: Sporadyczne wymioty u niemowlaka

Jeżeli do tej pory wymiotów nie było- a pojawiają się w czasie aktywności- jak Pani pisze- zabawa z dzieckiem- to może wystarczyć dłuższy odpoczynek po karmieniu. Siadanie , napinanie mięśni brzuszka przy przewracaniu się to nowość dla dziecka-jeżeli taki wysiłek jest zaraz po karmieniu to może pojawić się ulanie. Warto poobserwować- po jakich pokarmach pojawiają się niepokojące objawy. Nie wiem ile dziecko waży-ale 100-120g dla 7,5 miesięcznego dziecka to małe porcje. Co do diagnostyki- nie zawsze wystarczy badanie USG. Jeśli doraźne sposoby nie pomogą- proponuję konsultację gastrologa, który zaleci odpowiednie badania lub zasugeruje zmiany w karmieniu.
Stary 04-06-2017, 18:36
Agataka27 Agataka27 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Agataka27.polki.pl

Domyślnie Odp: Sporadyczne wymioty u niemowlaka

Tutaj znalazłam taki fajny artykuł nt wymiotów u dzieci - https://www.zaufane-apteki.pl/blog/w...iecka-141.html . Zerknijcie sobie, takie konkretne porady dają.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania