Wróć   Forum Babyonline.pl > Twoje dziecko > Niemowlę > Karmienie dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Karmienie dziecka O karmieniu piersią, butelką i o niejadkach...

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16-10-2010, 19:45
ANIEZAREM ANIEZAREM jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ANIEZAREM.polki.pl

Zdjęcia: 8
Wink Odp: pogryzione brodawki

Witam mam dwoje maluszków i przy karmieniu pierwszego dziecka miałam straszne rany na sutkach ,a nawet dziurki w brodawkach powstały ,bolało strasznie leczgdy zaczelam je smarowac kremem którego nie trzeba zmywać przed karmieniem to zaczeło sie goić a teraz brodawki sie zregenerowaly i sa takie same jak i wcześniej .pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-10-2010, 09:02
anulkagb anulkagb jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
anulkagb.polki.pl

Zdjęcia: 22
Domyślnie Odp: pogryzione brodawki

Ja jak zresztą większość młodych mam też miałam poranione brodawki, ale nie w wyniku złego przystawiania maleństwa, bo z tym nie miałam problemu (mała chętnie i często jadła), ale w wieku 3,5 miesiąca miała już pierwsze ząbki (dolne jedynki) i często po jedzeniu lubiła się pobawić piersią zahaczając ząbkami brodawkę (może też dodatkowo wychodzące ząbki ją swędziały) co skutkowało poranionymi brodawkami. często tak bardzo bolały i leciała mi krew, że podczas następnego przystawiania łzy same napływały mi do oczu, ale nie poddałam się i smarowałam je mlekiem z piersi i szybko się goiły. Chciałam smarować Bepanthenem, bo czytałam, że jest dobry, ale przed przystawieniem dziecka do piersi należy ją wtedy umyć a przy moim "krzyczącym głodomorze" nie miałam na to czasu, poza tym często bywałyśmy poza domem (spacerki, zakupy - mała jadła chyba w każdym sklepie w naszej miejscowości i w domach przypadkowo spotkanych ludzi, jak pogoda nie pozwalała na karmienie na powietrzu)więc nie miałam za bardzo gdzie umyć piersi. Dlatego na niewielkie poranienia polecam własne mleko.
Załączone Grafiki
File Type: jpg kkkkk.jpg (86.0 KB, 5 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-10-2010, 13:46
Marthalla Marthalla jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Marthalla.polki.pl

Zdjęcia: 28

Mój gryzł. I nie chodziło o złe chwytanie, tylko normalne gryzienie.
U nas sprawdził się malantan oraz osłonki. Parę razy byłam tak pogryziona, że wdało się zakażenie i musiałam stosować antybiotyk, więc tylko jedną pierś miałam w użyciu...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-10-2010, 23:16
aagata238 aagata238 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
aagata238.polki.pl

prawda ale jest na to maść bephanten bardzo dobra polecam sama jej używałam jest rewelacyjna kilka dni i brodawki są wygojone tylko cierpliwości....
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-10-2010, 13:41
agamusial1987 agamusial1987 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
agamusial1987.polki.pl

mi pomogly silikonowe oslonki na piersi polecam sa dostepne w trzech rozmiarach stosowalam przez kilka dni zanim ranki sie zagoily
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-10-2010, 14:04
angelus88 angelus88 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
angelus88.polki.pl

Talking Odp: pogryzione brodawki

Ja też miałam z tym problem, mój mały tak kąsał ze płakałam z bólu i chciałam zrezygnować z karmienia piersią położna mi poleciła smarować brodawki witaminą E- pomogło Dalej karmię a co najważniejsze to że już nie boli
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-10-2010, 17:03
aleweg aleweg jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
aleweg.polki.pl

Zdjęcia: 18

Polecam nakladki silikonowe Aventu. Mam plaskie brodawki, ktorych moj synek nie byl w stanie uchwycic. Karmie z nakladkami od urodzenia. Dzieku temu nie mialam nawet najmniejszej ranki na brodawkach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-10-2010, 12:23
basia2101's Avatar
basia2101 basia2101 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
basia2101.polki.pl

Zdjęcia: 61

Witam serdecznie tak ja miałam na samym początku z tym problem choć nie długo,źle przystawiałam najprawdopodobniej.No i mnie bardzo bolało:-(Trzeba jaknajczęściej wietrzyć brodawki czyli jak jest możliwość to chodzić bez biustonosza i smarować swoim mlekiem ,lub maścią mi polecono krem Bephanten.No ale wszystkiegosię trzeba nauczyć,i brodawki też się muszą przyzwyczaić.Później już było super -karmie już1,5 roku.Pozdrawiam serdecznie!!!!
Załączone Grafiki
File Type: jpg czerwiec 022.jpg (52.7 KB, 1 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-05-2013, 18:34
AniaW79 AniaW79 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
AniaW79.polki.pl

Ja polecam takie malutkie srebrne nakladki na brodawki piersiowe. Kupowalam je we Wloszech ale widzialam ostatnio w Warszawie ulotke. Nazywaja sie SILVERETTE!!! rewelacyjne! Goja ranki juz w przeciagu jednej nocy. Mi osobiscie uratowaly zycie, bo straszliwie bylam poraniona.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-05-2013, 19:28
karolka31 karolka31 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
karolka31.polki.pl

Pomocne mogą okazać się maści (ja stosowałam Beophar,czy jakoś tak, zapytaj w aptece, na pewno coś poradzą). No i silikonowe nakładki na piersi (tu na przykład o tym wspominają: http://dobrodziecka.pl/informacje/in...dczas-laktacji).
Testuj różne opcje, nie ma sensu się męczyć, a dziecko jeść musi Trzymaj się!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania