Wróć   Forum Babyonline.pl > Twoje dziecko > Niemowlę > Karmienie dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Karmienie dziecka O karmieniu piersią, butelką i o niejadkach...

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16-11-2009, 22:35
Karmelia Karmelia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Karmelia.polki.pl

Miasto: Jelenia Góra
Zdjęcia: 10
Domyślnie Mleko następne - po 4 czy 6 miesiącu?

Hej, mam dylemat odnośnie przechodzenia z mleka początkowego na mleko następne.
Na opakowaniu mleka (Bebilon 1) jest podana informacja, że należy karmić nim dziecko do 6 miesiąca. Tymczasem serfując po necie i szukając informacji o diecie niemowlęcia natrafiłam kilka razy na informację, że mleko następne można podawać już po 4 miesiącu.
Schemat żywienia zamieszczony na stronie Nutricii (a więc producenta mleka, którym karmię) informuje, że w 5 i 6 m-cu mleko początkowe może być już zastąpione mlekiem następnym.
A jak wy robiłyście? W którym miesiącu przeszłyście na mleko następne? Moja mała kończy za 2 tyg czwarty mies i nie wiem, czy pozostać przy początkowym, czy może już wprowadzić następne?
Stary 17-11-2009, 07:56
hanta hanta jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
hanta.polki.pl

Domyślnie Odp: Mleko następne - po 4 czy 6 miesiącu?

Czesc
Ja podawalam swojemu tez bebilon i nastepne mleko wprowadzilam po 6 m-cu . Takie byly zalecenia doktorki co zgadzalo sie z informacjami na opakowaniu mleka .Wiem ze kiedys nastepne bylo wprowadzane po 4 m-cu ,ale nastapila zmiana moze stronka internetowa nie jest uaktualniona
Stary 17-11-2009, 09:50
FamilyTree's Avatar
FamilyTree FamilyTree jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
FamilyTree.polki.pl

Tak, Hanta ma rację. Schemat żywienia maluchów się zmienił i teraz mleko następne wprowadza się po 6 miesiącu.
Ja przyznam, że mimo, że na opakowaniu mleka pisało, że po 4 miesiącu podaje się następne, to my za radą pediatry "1" karmiliśmy się do 6 miesiąca, ponieważ ja karmiłam młodego mieszanie.
Stary 17-11-2009, 10:35
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Karmelia.polki.pl

Dokładny cytat z tego schematu: "Mleko początkowe można zastapić mlekiem następnym do czasu formalnego uregulowania czasu podania tych preparatów w zaleceniach Unii Europejskiej". tu jest link:

http://www.nutricia.com.pl/images/do...yfikowanym.pdf

Widocznie te zalecenia już zostały unormowane.

Oczywiście skonsultuję się z pediatrą, ale on przyjmuje w mojej miejscowości tylko w czwartki.
Stary 17-11-2009, 13:39
Kornelek01's Avatar
Kornelek01 Kornelek01 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Kornelek01.polki.pl

Zdjęcia: 4

Cześć.
Mój synek w niedziele kończy 5 miesiąc, dzisiaj byłam u pediatry i przepisała mi następne czyli 2 , karmie go nutramigenem i tam pisze, że 2 jest do piątego miesiąca czyli od 6. Jak chcesz zacząć karmić 2 to na początek mieszaj z 1.

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-11-2009, 14:36
dotka238's Avatar
dotka238 dotka238 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dotka238.polki.pl

Miasto: Francja

Ja pozostalabym do 6 go miesiaca przy mleku poczatkowym
Co do mieszania 1 z 2 itp.to raczej bym nie eksperymentowala bo mozna dziecku zaszkodzic.Kazde mleko ma dokladnie wyliczony procent tluszczu i ilosc witamin i skladnikow mineralnych potrzebnych dziecku w okreslonym na opakowaniu wieku,jest tez tak wyprodukowane zeby zoladek poradzil sobie z jego trawieniem,poza tym mleka poczatkowego dziecko pije wiecej niz nastepnego .Mieszankami roznych rodzajow mlek mozna dostarczyc np.za duzo bialka czy tluszczu albo spowodowac zatwradzenie,biegunki,kolki,wysypki itp...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-11-2009, 15:01
sikornik sikornik jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
sikornik.polki.pl

Zdjęcia: 4

U nas podobnie jak u Kornelka na Nutramigen "dwójkę" Jonatan przeszedł grubo po 5 miesiącu (taka specyfika tego mleka, choć mój pediatra powiedział że spokojnie można dawać po 6-tym), ale wiem że wszystkie "normalne" mleka po 6, osobiście nie dałabym dziecku "2" juz po 4 m.ż. i w żadnym schemacie, który czytałam nie było takiego zalecenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-11-2009, 15:11
FamilyTree's Avatar
FamilyTree FamilyTree jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
FamilyTree.polki.pl

w zeszłym roku kiedy ja rodziłam dziecko mleko następne czyli "2" wprowadzało się po 4 miesiącu (nawet taka informacja była na pudełkach)
A czy skład tego mleka się zmienił ?? tego to nie wiem

Dotka ale właśnie miesza się 1 z 2 przy przechodzeniu na mleko następne, tak najmniej drastycznie zmienia się mleko.
Zmniejsza się ilość miarek mleka 1 a zwiększa 2 aż całkowicie wyeliminuje się mleko początkowe.
Stary 17-11-2009, 17:17
dotka238's Avatar
dotka238 dotka238 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dotka238.polki.pl

Miasto: Francja

Cytat:
Napisał FamilyTree Zobacz post
w zeszłym roku kiedy ja rodziłam dziecko mleko następne czyli "2" wprowadzało się po 4 miesiącu (nawet taka informacja była na pudełkach)
A czy skład tego mleka się zmienił ?? tego to nie wiem

Dotka ale właśnie miesza się 1 z 2 przy przechodzeniu na mleko następne, tak najmniej drastycznie zmienia się mleko.
Zmniejsza się ilość miarek mleka 1 a zwiększa 2 aż całkowicie wyeliminuje się mleko początkowe.
No to w takim razie zwracam honor
Zawsze wydawalo mi sie ze przechodzi sie od tak z 1 na 2 bo nigdzie na opakowaniu mleka nic nie widzialam...Poldi 9 m-cy ciagnal cyca wiec przeszlismy na mleko dla dzieci "cyckowych" bez kombinacji
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-11-2009, 21:52
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Karmelia.polki.pl

To prawda, że na mleko następne trzeba przechodzić stopniowo - nawet na opakowaniu mleka jest taka informacja: "Zaleca się, aby przejście z karmienia mlekiem Bebilon 1 na Bebilon 2 przeprowadzać stopniowo zmniejszając ilość proszku Bebilon 1 i zwiększając ilosć proszku Bebilon 2"

Ja przechodziłam stopniowo z Bebilonu AR (przeciw ulewaniom) na zwykły Bebilon 1 mieszając oba proszki i mała nie miała żadnych kłopotów żołądkowych. Podobno jest właśnie na odwrót - tzn jeśli nagle przestawimy dziecko na inne mleko, to mogą pojawić się problemy ze strony układu pokarmowego.

sikornik - w moim wcześniejszym wpisie w tym temacie zamieściłam link do schematu, w którym jest mowa o możliwości podawania mleka następnego już w 5 m-cu.

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania