Wróć   Forum Babyonline.pl > Twoje dziecko > Niemowlę > Karmienie dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Karmienie dziecka O karmieniu piersią, butelką i o niejadkach...

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-06-2009, 22:57
Sajonara6's Avatar
Sajonara6 Sajonara6 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Sajonara6.polki.pl

Miasto: Łódź
Domyślnie

Moja Hania miaŁa zaaplikowany w szpitalu zastrzyk z wit.K. Później pediatra dopytywaŁa się jak karmię i jak usŁyszaŁa, że wyŁącznie piersią to nakazaŁa podawanie wit.K w kapsuŁkach od 2 tyg. do 3 miesiąca. Hania w tym czasie miaŁa kolki i zaparcia ale nie skojarzyŁam tego z witaminą. Teraz już "po ptakach". W naszym przypadku wit.K byŁa ważna bo Hanka ma sporego naczyniaka na czole i na udzie, i zauważyŁam u niej tendencję do pękających naczynek.
Hania przyszŁa na świat 05 grudnia 2008 r. o 20:35 - 3020 g. i 50 cm.; 10 Apg.

http://hanusiowo.blog4u.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-06-2009, 21:27
Asia1406's Avatar
Asia1406 Asia1406 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Asia1406.polki.pl

Miasto: Poznań
Domyślnie

Piotruś tez dostal delbete w szpitlu a poznij dawalam mu w domu mial wzdecia ale nie skojarzylam tego z witamina pediatra dodatkowo kazala podawac biogaje i nie bylo zle na szczescie mlody nie mial kolek

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-06-2009, 01:46
WMisia WMisia jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
WMisia.polki.pl

Miasto: Olkusz
Zdjęcia: 111
Domyślnie witamina k

Mnie w szpitalu też zalecili podawanie witaminy K, a nawet wbili do książeczki zdrowia specjalną pieczątkę - więc podaję synkowi taką w kapsułkach. Czasem udaje mi sie zapomnieć, ale w zwiazku z tym, że są różne poglądy na ten temat nie przejmuję sie zbytnio jak Mati jej przypadkiem nie dostanie
Trzy lata temu rodziłam pierwsze dziecko, karmiłam piersią i nie podawałam - to chyba jakaś nowość...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-06-2009, 07:05
amie7's Avatar
amie7 amie7 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
amie7.polki.pl

Zdjęcia: 2
Domyślnie

Ja karmiłam przeważnie piersią, ale czasami mojego mleczka było zbyt mało i musiałam dokarmiać modyfikowanym. Witaminę K podawałam synkowi z tym, że różne jest dawkowanie. W przypadku samej piersi jest to pełna dawka a przy mleku modyfikowanym pół dawki. Mój synek ani razu nie miał problemu z kolką.

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-08-2009, 00:40
pawimi pawimi jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pawimi.polki.pl

Domyślnie

w usa witamina K podawana jest "profilaktycznie" w szpitalu w formie zastrzyku w pierszej dobie zycia. Moje dzieci nie mialy. Zastosowanie tej procedury jest powszechne aczkolwiek dosc kontrowersyjne zwlaszcza w ostatnim czasie i coraz wiecej bardziej oswieconych matek sprzeciwia sie temu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-08-2009, 00:48
Chemical's Avatar
Chemical Chemical jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Chemical.polki.pl

Zdjęcia: 3
Domyślnie

Hmm, mi nic nie wiadomo o tym, by Lusia miała po narodzeniu jakiś zastrzyk z wit. K. Gdzieś to Wam wpisali w książeczkę?
Lekarka na wizycie patronażowej kazała nam wykupić VitaK (w płynie), wykupiłam, podawałam, ale córka po tym wymiotowała. Poszłam do tejże lekarki i ona ot-tak powiedziała, że jak wymiotuje to mam nie dawać.

Bądź tu mądry i pisz wiersze.

P.S. Córka naturalnie na piersi
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-08-2009, 22:49
anaid13 anaid13 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
anaid13.polki.pl

Zdjęcia: 46
Domyślnie wit K

witam
ja równiez podawałam dziecku witaminę K do 3 miesiąca..szczerze jak lekarz mi wypisał to było to dla mnie zaskoczeniem bo pierwszy raz sie spotkałam, aby podawac te wit.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30-08-2009, 00:55
jogusia jogusia jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
jogusia.polki.pl

Blog Entries: 1
Domyślnie wit k

Cytat:
Napisał garaXa Zobacz post
Pytanie do mam karmiących piersią - czy podajecie do 3 miesiąca witaminę K? Mi lekarz po porodzie powiedział, żeby wykupić baby k i podawać od 2 tygodnia, ale jak tak czytam w Internecie to widzę, że nie wszyscy lekarze o tym mówią, chociaż mleko matki nie ma wystarczającej ilości tej witaminy i dlatego zawarta jest ona w mieszankach modyfikowanych... Jak było z tym u was? Lekarze też zalecają?
ja wam powiem mimo iż moja córeczka ma już 3 l to ja ją od urodzenia karmie piersią i mi lekarz nic nie mówił o podawaniu tej witaminy ale siostra ma rocznego synka i jak ona go ur to nie karmiła piersią bo nie miała pokarmu w piersiach to jej kazali podawać małemu tą witaminkę niewiem poprostu może znów się coś pozmieniało w żywieniu niemowląt i dzieci
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-04-2013, 14:10
Aleksandra28 Aleksandra28 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Aleksandra28.polki.pl

Domyślnie Odp: Witamina K dla niemowląt - czy podajecie karmiąc piersią?

Nie zauważyłam aby moje dziecko dostało witamine K w zastrzyku. Nie widze tego w ksiazeczce. Chyba ze pod ukryta nazwa jest. Czy jak karmie piersia to tylko mam podawać dziecku doustnie witamine K czy tez witamine D? Bo w przyszłym tygodniu ide z dzieckiem do lekarza, wiec chce sie o witaminy zapytać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-04-2013, 15:14
Aleksandra28 Aleksandra28 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Aleksandra28.polki.pl

Domyślnie Odp: Witamina K dla niemowląt - czy podajecie karmiąc piersią?

Byłam u pediatry i dal nam bobik dk. Witamine k mam podawac do 3 miesiaca. Już głupio mi było zapytać sie czemu wczesniej tych witamin dziecko nie dostało.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania