Wróć   Forum Babyonline.pl > Twoje dziecko > Niemowlę > Karmienie dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Karmienie dziecka O karmieniu piersią, butelką i o niejadkach...

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21-03-2009, 13:41
tosienka tosienka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
tosienka.polki.pl

Zdjęcia: 6
Domyślnie

A moze tak grzeczniej ?
Napisalam tylko ze jak widac co lekarz to inne zdanie bo mi kazano dawac pomimo karmienia modyfikowanym, odnioslam sie konkretnie do Twojego postu ... przeciez nie potepilam tego co napisalas wiec o co kaman ?
Ludzie czytajcie ze zrozumieniem ...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-03-2009, 13:57
anna31's Avatar
anna31 anna31 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
anna31.polki.pl

Domyślnie

Moja mała miala tylko zastrzyk z vit K tylko w szpitalu. Przy wypisie miala zalecone podawanie tylko vit D3 po 3 tygodniach i tyle i nikt mnie nie pytał jak będę karmić ( karmiłam 19 m) To było 2 lata temu może teraz inaczej sprawa wygląda.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-03-2009, 14:08
ejonczyk1801 ejonczyk1801 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ejonczyk1801.polki.pl

Domyślnie

Anna31 masz racjęZ tego co wiem to dopiero niedawno lekarze doszli do wniosku że ten zastrzyk to za mało i zalecają podawanie tej witaminy w kropelkach!Widocznie niektórzy lekarze nie uwazaj to za konieczność!Ja rodziłam w 2007 roku i też zalecili tylko wit.D3Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-03-2009, 14:13
anna31's Avatar
anna31 anna31 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
anna31.polki.pl

Domyślnie

Ale swoją drogą niespotkałam się z chorobami które wynikaja z niedoboru vit K
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-03-2009, 21:13
justa4 justa4 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
justa4.polki.pl

Miasto: Szczecin
Domyślnie witamina k dla niemowląt

Cytat:
Napisał perlasta Zobacz post
jak dawalam ta witamine to moja coreczke bolal brzuszek wiec przestalam. mozna ja podawac ale nie trzeba
To nie jest prawda - bo to miałoby oznaczać, że "można ale nie trzeba" - żadnych leków czy suplementów nie podaje się jeśli nie trzeba! To, że dziecko boli brzuch to oznaka, że trzeba zmienić preparat z witaminą k na inny - lepiej tolerowany przez dane dziecko. Poza tym, może boleć od innych rzeczy nie od witaminy. Nie można jednak zachęcać innych rodziców do nie podawania witaminy k "bo nie trzeba" bo choroba krwotoczna jest realnym zagrożeniem i może się przytrafić jeśli karmi się piersią i zaniedbuje suplementację.
Stary 25-03-2009, 21:36
garaXa garaXa jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
garaXa.polki.pl

Miasto: Katowice
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ewa1801 Zobacz post
Anna31 masz racjęZ tego co wiem to dopiero niedawno lekarze doszli do wniosku że ten zastrzyk to za mało i zalecają podawanie tej witaminy w kropelkach!Widocznie niektórzy lekarze nie uwazaj to za konieczność!Ja rodziłam w 2007 roku i też zalecili tylko wit.D3Pozdrawiam
Nie doszli do wniosku, że zastrzyk to za mało tylko zmniejszyli o połowę dawkę podawaną w zastrzyku i dlatego potem trzeba podawać w domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-03-2009, 23:29
ejonczyk1801 ejonczyk1801 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ejonczyk1801.polki.pl

Domyślnie

No przecież wszyscy muszą z czegoś żyć Niestety nasza polska rzeczywistość tak wygląda!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30-03-2009, 17:04
bachus's Avatar
bachus bachus jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
bachus.polki.pl

Miasto: Siechnice
Zdjęcia: 31
Domyślnie

ja podaję malcowi K od kilku dni i dziś dostał mega masakryczną KOLKĘ :/ Dietę mam wzorową więc odpada... i tak myślę czy to aby nie ta witamina temu winna. Na szczęście mam też inną w kropelkach i spróbuję zamienić. U was były kolki z tego tytułu??
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2009, 11:58
sp_inka's Avatar
sp_inka sp_inka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
sp_inka.polki.pl

Miasto: Kielce
Domyślnie

Ja rodziłam w styczniu tego roku, i wychodząc ze szpitala dostałam zalecenie żeby od 2 tyg. do końca 3 miesiąca podawać córci witaminę K. Tak też zrobiłam, ale mała bardzo mi płakała po tej witaminie. Konsultując się z pediatrą powiedział, że ta witamina należy do tych bardziej tłustych i ze może zalegać w żołądku i od tego brzuszek może boleć. Powiedział też, że jeśli bardzo płacze to żeby podawać jej witaminę co drugi dzień, ale żeby nie rezygnować z całkowitego jej podawania bo to może grozić chorobą krwotoczną. Jednak kiedy zasugerowałam zmianę na witaminę innej firmy, to się nie zgodził bo powiedział ze ta VitaK w kapsułkach jest najlepsza. Przepisał nam za to jeszcze witaminę C (Cebion) i zauważyłam że podając obie witaminy mała przestałą płakać wiec chyba brzuszek ją już nie boli.
Stary 15-04-2009, 16:00
KasiaMK9's Avatar
KasiaMK9 KasiaMK9 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
KasiaMK9.polki.pl

Domyślnie

hmmm. dziwna sprawa z ta witamina, mi nikt nic nie mowil, w ksiazeczce Małej mialam pieczatke ze sie zaleca stosowanie tej witaminy, nie bylam pewna wiec zapytalam poloznej, ona mi powiedziala ze mozna ja stosowac jak dziecko jest karmione wylacznie piersia, a jak chodzby raz poda sie dziecku mleko modyfikowane to nie mozna witaminy, wiec nie podawalam bo sie balam, Malutka ma juz prawie 3 miesiace i jest juz za pozno na podawanie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania