Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy to już dzidziuś??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Napisane przez Carin Pokaż wiadomość

    Swoja drogą powtórzyłam test, tym razem innej firmy. Znów wynik POZYTYWNY.
    No super GRATULACJE! Ja też robiłam dwa razy dla pewności, ale mi test wykazał ciążę jak już byłam w 6 tygodniu, wcześniej nie!

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Ja brałam kwas foliowy przez 2 lata przed tym jak zaszłam bo sie staraliśmy to powinnam mieć czworaczki a jestem w 30 tygodniu z jednym syneczkiem .
      Mój synek 24/8 kwiecień

      Skomentuj


        #18
        dziewczyny ja zrobilam test poczym poszlam do lekarza aby potwierdzic i to byl 2 TYDZIEN! a test robilam kilka dni wczesniej.
        shannon

        Skomentuj


          #19
          U mnie to było tak dziwnie, bo wogóle nie czułam że jestem w ciąży. Byłam na diecie, zero wymiotów i jakichkolwiek objawów. Potem jednak nie dostała okresu ale oczywiście myślałam, że to przez tą dietę tak się coś rozregulowało. Koleżanka moja zaczęła rodzić więc zawiozłam ją z mężem do szpitala, urodziła i ja oczywiście jako świadkowa tego pięknego zdarzenia dostałam dzidzię na rączki.PO czym podeszedł jej mąż, stanął obok zaczął machac rękami i mówić "czary, mary a żebyś się zaraziła" . Oczywiście oni nic nie wiedzieli o naszych podejrzeniach. W tym samym dniu wieczorem tak się przejęłam, że zrobiła 2 testy które wyszły pozytywnie.My nazywamy to z mężem taką planowaną wpadką. No bo już od pół roku nie brałam tabletek i tak się zdaliśmy na los I wygraliśmy największy los na loterii. Moja Hania ma już 28 tyg. a ja piękny brzuszek Termin mamy na 29 kwiecień
          Hania jest z nami od 9.04.2009. Ta Mała Istotka daje nam tyle szczęścia

          Skomentuj


            #20
            Aleście na mnie naskoczyły... napisałam tylko to, co przydarzyło się koleżankom. W rodzinie u żadnej z obu stron nigdy nie było bliźniaków, nie leczyły się hormonalnie, fakt, że przez dłuższy czas stosowały antykoncepcje. Faktem jest również to, że wszystkie mają bliźniaki. Nie wiem jakie może być inne wytłumaczenie, lekarzem nie jestem. Wiem, że wszystkie łykały kwas foliowy.

            Jeśli kogoś uraziłam/obraziłam/poczuł się oszukany moim wpisem to szczerze przepraszam.
            Maksu 28.03.2008 r. godz. 17:20

            45 dni przed 1 urodzinami zacząłem chodzić - od razu po schodach

            Skomentuj


              #21
              Zuzik o drazu naskoczyly. Zareagowałysmy na to co napisalas a napisalas wyraznie ze sprawdzonym sposobem na blizniaki jest lykanie dluzszy czas kwasu foliowego .STad to oburzenie. Inne wytlumaczenie - ba predzej uwierzylabym w przypadek niz w dzialalnosc kwasu foliowego.A moze to przez antykoncepcje ?Duzo bardziej prawdopodobne.

              Moglas po prostu napisac co sie wydarzylo ale nie okreslac tego mianem sprawdzonego sposobu.
              Last edited by Goplana; 01-02-2009, 21:09.

              Skomentuj


                #22
                Yoenne niezła historia To się zaraziłaś .
                zuzik_k osobiście też bym mogła mieć bliźniaki, ale chłopca i dziewczynkę, niestety u mnie w rodzinie, ani w rodzinie męża nikt nie miał bliźniaczej ciąży więc się nie nastawiam .
                Czy mimo to jest możliwość takiej podwójnej ciąży?? Podkreślam, że nie brałam nigdy ani tabletek antykoncepcyjnych ani nie leczyłam się hormonalnie.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Tak mozliwe jest zajscie w ciaze blizniacza nie bedac genetycznie uwarunkowanym, nei biorac hormonow itp.
                  Masz jednak wieksze szanse na bliznieta jednojajowi niz dwu.
                  Last edited by Goplana; 02-02-2009, 14:36.

                  Skomentuj


                    #24
                    Yoennepisałaś że sie zaraziłaś ciążą-coś chyba w tym jest.W mojej pracy zaczęło sie ode mnie,za kilka dni koleżanka sie dowiedziała że jest w ciąży a później już sie posypało i kilka kolejnych dziewczyn.Śmiałam sie że rozpuściłam wirusa i wszystkie sie ''pozarażały"
                    Alanek 14.09.2006

                    Skomentuj


                      #25
                      Ja jestem z pierwszych blizniakow w rodzinie. Ani od strony matki ani ojca nikt wczesniej nie mial blizniakow. Moja mama tabletek antykocncepcyjnych nie brala, hormonow tez nie. Tak wiec blizniaki to przypadek wlasciwie i reguly na ich poczecie nie ma.
                      Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Zawsze jest wyjatek od reguly. Sa czynniki sprzyjajace poczeciu blizniat
                        Na częstość występowania ciąż wielopłodowych duży wpływ ma wiek matki. Najniższy odsetek (0,3%) stwierdzano u kobiet poniżej 20. i powyżej 40. roku życia, zaś najwyższy (1,2-1,8%) w wieku 31-39 lat. Prawdopodobieństwo ciąży wielopłodowej wzrasta także z liczbą odbytych porodów. Stwierdzono, że możliwość jej wystąpienia jest największa w przypadku trzeciego lub następnego porodu.

                        Matkami bliźniąt zostają częściej kobiety niezamężne, a także wysokie i otyłe oraz te, które odbyły stosunek zapładniający "późno" w cyklu owulacyjnym. Powstawaniu ciąży wielopłodowej ma sprzyjać również wysoka liczba stosunków płciowych. Więcej bliźniąt rodzi się z ciąż poczętych w miesiącach letnich. Ma na to wpływ także miesiąc urodzenia się matki; wśród kobiet urodzonych od stycznia do maja częściej stwierdzano ciąże bliźniacze.

                        Skomentuj


                          #27
                          również po kuracjach hormonalnych często trafia się ciaza bliźniacza.
                          raz na 80 porodów na swiecie trafiają sie bliźniaki,trojaczki raz na 150 ....

                          Skomentuj


                            #28
                            Froch racja z tymi chormonami - chcialam tylko pokazac ze procz tych znanych "sposobow" na bliznieta sa jeszcze inne uwarunkowania.

                            A trojaczki - ja znam

                            Skomentuj


                              #29
                              mialam w pracy kolezanka,ona pochodzila z trojaczków(ona i dwoch braci),sama ma córki bliźniaczki jednojajowe
                              ale u niej to w genach..

                              Skomentuj


                                #30
                                Ostatnio urodzily sie 8-raczki w USA. Chyab bym se w łeb strzeliła :P

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X