Wróć   Forum Babyonline.pl > Twoje dziecko > Niemowlę > Karmienie dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Karmienie dziecka O karmieniu piersią, butelką i o niejadkach...

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-10-2008, 09:27
elllXusa6 elllXusa6 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
elllXusa6.polki.pl

Domyślnie

u mnie mit o wzymajacych sie nie sprawdził rodziłm w koncu kwietnia- wiec pełnia lata i owoców, które uwielbiam... zajadałam sie bobem, fasola, kapusta ...malej nic
Wysypało ja po truskawkach.
powiem wam, ze tak ok konca 1-go misiaca zaczeła miec kolki...nie wiedziałam o cpo chodzi, z diety wszystko out, tylko ryz, piers kurczaka i marchew...i dalej mala plakała. okazało sie ze tak reaguje na wit D3!!!!!!!!

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-10-2008, 23:18
grilek8's Avatar
grilek8 grilek8 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
grilek8.polki.pl

Miasto: UK
Domyślnie boze narodzenie

powoli zblizaja sie swieta a ja wlasnie urodze w tych okolicach. I jak tu nie skosztowac tych swiatecznych specjalow i nie zaszkodzic maluszkowi??Powiedzcie czy konsumpcja swiatecznych potraw w malych ilosciach moze zaszkodzic malenstwu??/
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24-10-2008, 12:35
misio100 misio100 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
misio100.polki.pl

Zdjęcia: 1
Domyślnie

Kobietki a jak się karmi piersią to można pić krowie mleko czy nie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-10-2008, 18:00
monik449's Avatar
monik449 monik449 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
monik449.polki.pl

Domyślnie

ja pije codziennie rano mleko z makaronem czasem jeszcze w ciagu dnia jogurt,ser bialy czy nalesniki jem..i małej nic nie jest..ma 2,5 miesiaca.na poczatku wszystko w bardzo malych ilosciach..teraz jem ile tylko chce..
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-10-2008, 03:38
amelka73's Avatar
amelka73 amelka73 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
amelka73.polki.pl

Domyślnie

Z tym krowim mlekiem to roznie bywa.Jedne dzieci nie uczula a drugie maja uczulenie.Mowie z wlasnego doswiadczenia.Obserwowalam mojego synka jego skore,kupy jak jadlam nabial.Okazalo sie,ze ma uczulenie na bialko mleka krowiego.Wykluczylam ze swojej diety mleko jadlam jogurty sojowe,pilam mleko sojowe a synus od czwartego miesiaca oprocz cycusia dostawal mieszanke sojowa.Mam nadzieje,ze wyrosnie z tej alergii,podobno sie wyrasta.
Jak karmilam piesia to staralam sie nie jesc rzeczy ciezkostrawnych typu kapusta,groch,fasola,smazonych.Jadlam raczej duszone lub gotowane chude mieso i warzywa.Nie jadlam czekolady,nie pilam napojow gazowanych,lubie kawe i ograniczalam sie do jednej filizanki dziennie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2008, 17:27
beata88 beata88 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
beata88.polki.pl

Miasto: Rzeszów
Domyślnie

Ja karmię 4 mies i nie jem fasoli, grochu, kapusty, cytrusów, nie piję gazowanego. Smażone i trochę mocniej przyprawione potrawy od miesiąca jem od czasu do czasu. Mleko pod każdą postacią uwielbiam więc nie ograniczam (małej nic nie jest więc mnie to cieszy). Raz na jakiś czas napiję się kakao i przegryzę czekoladę. Słyszałam, że pomidory też mogą uczulać, ale w naszym wypadku tak nie jest.

Oczywiście nie każdy tak może. Ważne aby uważnie obserwować swoje maleństwo i wprowadzać produkty stopniowo. Przecież nasza dieta ma być zróżnicowana, abyśmy mogły dostarczać dzieciom wszystkich składników jakich potrzebują.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-12-2008, 22:28
ylka29 ylka29 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ylka29.polki.pl

Zdjęcia: 1
Domyślnie

Ja po porodzie jadłam tylko suche ziemniaki i chleb z dżememAle to dlatego,że tak położna mi poradziła,ale potem,że uwielbiam jeść jadłam wszystko i jak mały miał dwa m-ce zjadłam sporo brokuła i nic...Także potem to już poszło...I choć uwielbiam grzyby,to tylko tego nie jadam,choć ostatnio troszkę spróbowałam ale teraz mały ma już 18m-cy to chyba i tak juz mu wszystko jedno co jemAle nie wiem jak przeżyję wigilię bez sosu grzybowegobo tego to mogłabym jeść litrami...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-12-2008, 17:08
dorota19791's Avatar
dorota19791 dorota19791 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dorota19791.polki.pl

Zdjęcia: 30
Domyślnie

ja ostatnio napilam sie pepsi, bylam w 7 niebie ale w nocy mala bardzo plakala i mnie tez bolal brzuch ,ale ogolnie jem wszystko tylko w mniejszych ilosciach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-12-2008, 17:49
dotty's Avatar
dotty dotty jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dotty.polki.pl

Wyślij wiadomość przez Skype™ to dotty
Domyślnie

U mnie położna powiedziała, żeby przede wszystkim sprawdzać reakcję dziecka. Wiadomo żadnych ciężkostrawnych posiłków itp. ale czy dieta musi być na prawdę taka rygorystyczna jeśli nie ma wskazań? Co jednemu dzieciaczkowi zaszkodzi to nie zawsze drugiemu też, myślę, że dużą rolę odgrywa naturalna kondycja i skłonności układu pokarmowego dziecka. Mój synek nie miał kolek, a zaparcia miał przez 2 tyg. od drugiego tygodnia życia, a to było pewnie spowodowane tym, że jego organizm przestawiał się na bardziej złożony pokarm (z produktów przetrawionych już przez matkę za życia płodowego na pokarm, który sam musiał trawić). Nic jemu nie szkodziło, co prawda nie piłam kawy, nie jadłam kapusty czy fasoli, ale mój jadłospis nie zmienił się zanadto. Jeśli nie ma specjalnych przeciwwskazań to przecież mamy karmiące nie muszą żyć o chlebie i wodzie

Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

Różności do postów
GALERIA OLAFKA
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-12-2008, 11:30
pieczulka's Avatar
pieczulka pieczulka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pieczulka.polki.pl

Domyślnie

ja tez jem prawie wszystko, uwazam z barwnikami i konserwantami, ale niestety nie dam rady tego wszyskiego wyłączyc z jadlospisu. kazda wedlina cos tam ma, a mnie nie stac na wydziwianie i kupuje te ze srodowej polki, sama bym piekla pieczenie na chleb, ale potrafimy 20 plasterkow szynki jesc przez tydzien ,tylko ser zolty idzie jak woda .
maly nie ma uczulen, ma tylko lekka wysypke na buzi ale nie wiem czy to taka uroda czy nie bo jak jeszcze tylko piersa karmilam to wykluczylam prawie wszystko i nic mu sie nie poprawilo moze to od mojego proszku?!? musze to sprawdzic.

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania