Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gra Pokemon Go

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Gra Pokemon Go

    Pewnie większość z Was już usłyszało o tej grze, która pochłonęła nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Chciałabym poznać Wasze zdanie na ten temat. I czy, aby na pewno to jest gra dla dzieci? Widziałam w parku ostatnio grupkę młodych ludzi, wpatrzonych w ekrany i łapiących pokemony. Przyznam, że byłam i jestem w szoku.
  •    
       

    #2
    Odp: Gra Pokemon Go

    Dla mnie to straszne. Młodzi ludzie już nigdy nie wyjdą ze swoich telefonów.
    Jeśli nie umiesz gryźć – nie szczerz zębów.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Gra Pokemon Go

      Największym paradoksem tej gry jest fakt, że skutecznie wywabiła ludzi na dwór... Aczkolwiek widok wiecznie wgapionych w swoje telefony ludzi jest przerażający... To takie jakby zombie...

      Ja pokemonom mówię nie.

      Przy okazji - ostatnio był chyba nawet artykuł na babyonline odnośnie pary, która zostawiła w domu dziecko, żeby złapać trochę pokemonów :/

      Skomentuj


        #4
        Odp: Gra Pokemon Go

        Już nie przesadzajmy, że ta gra jest niebezpieczna dla dzieci, nie demonizujmy wszystkiego. Nie ma w niej przemocy, jest miłym powrotem do przeszłości, uczy spostrzegawczości i skłania do długich spacerów - czy to naprawdę jest takie złe?
        Jasne, trzeba zachować w tym umiar jak ze wszystkim i nie rzucać wszystkiego, by w to grać dzień i noc jak robią niektórzy, w końcu to nie jest gra na czas.
        Ciągle czytam i słyszę, że ta gra jest dobra dla osób cierpiących od dawna na depresję i inne tego typu schorzenia, bo daje im powód na wyjście z domu, czego od dawna nie robiły. Kto nie ma depresji, to nie wie, jak ciężko jest zmusić się chorym do zrobienia tak trywialnej czynności. Już nie mówiąc o tym, ile znajomości się zawiązuje albo odnawia w ten sposób.
        Żyjemy w czasach, gdzie rządzi technologia więc nie powinien nas dziwić widok młodych z twarzą w telefonach. Czasy, gdzie siedziało się godzinami na trzepakach przed blokiem minęły bezpowrotnie.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Gra Pokemon Go

          Młodzi to jeszcze jakoś można zrozumieć - dużo wolnego czasu, nuda itd. Jednak znam osoby (niektóre tylko z widzenia), które są dawno po 30, a chodzą po osiedlu wpatrzeni w smartfony i szukają pokemonów. Generalnie do gry nie mam nic, bo już lepsze to niż przesiadywanie godzinami przed komputerem, ale to takie infantylne trochę.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Gra Pokemon Go

            Kaysarin, właśnie odnalazłam i czytałam artykuł. Myślałam, że będzie to na zasadzie, że dziecko szukało pokemonów w upał a tu rodzice
            Foton, jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, że osoba chora na depresję, nagle decyduje się na wyjście z domu i zmianę życie ze względu na tę grę. bez przesady.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Gra Pokemon Go

              Jak każda rozrywka ta ma swoje plusy i minusy. Mi akurat się podoba, że coś zmusza dzieciaki do zwiedzania okolicy. Bo dzieciaki lubią czas spędzać na podwórku - aż tak się czasy nie zmieniły rzadko jednak mają tego "ducha odkrywcy". To można powiedzieć o dorosłych a tak zwiedzają okolicę i mogą zobaczyc jakie fajne miejsca są ulicę dalej!

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Gra Pokemon Go

                Wolałam te czasy, kiedy dzieci nie potrzebowały elektronicznych gadżetów jako pretekstu, żeby wyjść na świeże powietrze.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Gra Pokemon Go

                  Moim zdaniem ta gra jest niebezpieczna. Człowiek idzie wgapiony w telefon i nie patrzy, co się dzieje na ulicy. Według mnie to kwestia czasu aż ktoś zginie, bo grał w pokemony.
                  Kolektory słoneczne

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Gra Pokemon Go

                    Ja nie do końca rozumiem ten fenomen Pokemonów. Raz spróbowałam i jakoś nie jestem zafascynowana. Mam nadzieję, że ta "moda" niedługo minie i mój synek nie będzie się w to bawił.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Gra Pokemon Go

                      No nie wiem. Pokemony wciąż powracają w nowej postaci. Pamiętam, że był na nie szał za moich czasów szkolnych, a teraz znowu jest o nich głośno.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Gra Pokemon Go

                        Zgadzam sie z tobą, najbardziej przerażające jest to, że wirtualna rzeczywistość tak bardzo pochłania dzieci i dorosłych. Niedługo osobiście już nikt nie będzie się spotykał.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Gra Pokemon Go

                          Napisane przez antoni21
                          Rozumiem Wasze obawy, ale czy to źle, że dzieciaki w końcu wyszły z domów i zaczęły chodzić i biegać po mieście? Moim zdaniem każdy pomysł na zwiększenie aktywności fizycznej u dzieciaków jest dobrym pomysłem. Poradźcie swoim pociechom, by zajrzały też na gamehag.com, bo dzięki temu będzie się im grało dużo prościej. Na pewno to docenią.
                          Oczywiście, że fajnie, że dzieci wyszły na dwór. Tylko, że one wyszły na dwór patrząc się ciągle w ekran telefonów, więc jaki to pożytek? Skoro i tak nie zauważają nic co się w okół nich dzieje.
                          Smutne, że nawet dorosłych pochłonęły wirtualne pokemony.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Gra Pokemon Go

                            Mnie nie przekonuje to że ta gra poruszyła dzieci aby wyszły na dwór bo to zabawa na świeżym powietrzu Ale spacer z kolegą czy koleżanką i rozmowy to chyba coś lepszego niż ciągłe wpatrywanie się w ekran telefonu Smutne to że tyle ludzi opętała ta gra

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Gra Pokemon Go

                              Wydaje mi się, że teraz już troszkę przystopowała ta ,,moda". No i całe szczęście, bo to już robiło się mocno niepokojące. Ludzie szukali pokemonów nawet w Oświęcimiu - totalny brak szacunku ...
                              http://www.dlcables.pl/

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X