Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

czy to może być ciaża

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: czy to może być ciaża

    bławatkowa15 wiem że nie powinnam się nakręcać jednak łatwo powiedzieć lecz trudniej zrobić z pierwszym dzieckiem od razu wyszło i myślałam że teraz też tak będzi

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: czy to może być ciaża

      Napisane przez justyna612 Pokaż wiadomość
      bławatkowa15 wiem że nie powinnam się nakręcać jednak łatwo powiedzieć lecz trudniej zrobić z pierwszym dzieckiem od razu wyszło i myślałam że teraz też tak będzi
      Justyna612 a u nas było zupełnie odwrotnie! O pierwszego synka staraliśmy się przez prawie pół roku. Cały czas byłam zestresowana i za bardzo skupiona na staraniach. Kiedy odpuściłam - udało się! Przy drugim synku udało się przy pierwszym cyklu!


      Skomentuj


        #33
        Odp: czy to może być ciaża

        o to dla mnie pocieszające, może faktycznie przy drugim dziecku i nam pójdzie szybiej niż przy pierwszym, trzymacie kciuki oby się udało

        Skomentuj


          #34
          Odp: czy to może być ciaża

          A ja ciągle się boję, ze u mnie będzie na odwrót. Przy pierwszym sie nie namęczyłam to przy drugim będę sie męczyć. Zobaczymy, ale obawy sa.

          Skomentuj


            #35
            Odp: czy to może być ciaża

            Napisane przez agrafka13 Pokaż wiadomość
            A ja ciągle się boję, ze u mnie będzie na odwrót. Przy pierwszym sie nie namęczyłam to przy drugim będę sie męczyć. Zobaczymy, ale obawy sa.
            Agrafka13, różnie bywa z tym staraniem. Siostra zaszła w pierwszą ciążę niemal błyskawicznie, a o drugie dziecko starali się prawie 2 lata. Jednak los postanowił ich wynagrodzić podwójnie za tak długi czas oczekiwania i są rodzicami bliźniaków Myślę, że wiele zależy to od wieku, trybu życia i nastawienia do życia


            Skomentuj


              #36
              Odp: czy to może być ciaża

              Bo prawda jest taka, że w staraniu o dzidzię bardzo ważna jest głowa. A mam wrażenie, że im bardziej się chce tym mniej wychodzi.

              Skomentuj


                #37
                Odp: czy to może być ciaża

                Emros, tak to prawda. Przy planowaniu potomstwa głowa odgrywa bardzo ważną rolę. Kiedy się stresujemy, przysadka mózgowa wydziela duże ilości prolaktyny, z która z kolei opóźnia owulację. I tak to działa...


                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: czy to może być ciaża

                  u nas objaw to brak miesiaczki i testy oczywiście niezawodne

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: czy to może być ciaża

                    Żeby to sie tak dało nie myśleć o tym, ze @ znów przyszła i póki co nici z bycia rodzicem. Ja teraz sobie to tak tłumaczę, ze jak nie uda się drugi raz zostać mamą to przecież mam już synka.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: czy to może być ciaża

                      Ja w pierwszej ciąży w ogóle nie miałam "typowych" dolegliwości ciążowych. Raz mnie tylko zemdliło z rana, ale nie wymiotowałam. Ciąża donoszona i przebiegała prawidłowo.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: czy to może być ciaża

                        Ja pamiętam, ze na samym początku raz wymiotowałam, ale według moich obliczeń był to czas gdzie doszło do zapłodnienia. Nie wiem czy łączyc to z ciążą. Pierwsze mdłosci pojawiły sie dopiero w drugim miesiącu.

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: czy to może być ciaża

                          Ja nie miałam żadnych mdłości ani wymiotów w ciąży. Bardzo dobrze zniosłam ten okres. W pierwszej ciąży miałam tylko obrzęki pod koniec, ponieważ rodziłam we wrześniu, jesień była dość ciepła. W 12. tygodniu ciąży pojawiła się rwa kulszowa, która męczyła mnie przez kilka tygodni. Pomogły delikatne masaże i ciepłe okłady


                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: czy to może być ciaża

                            z tymi dolegliwościami różnie bywa, w zależności też od tego czy to chłopiec czy dziewczynka, bynajmniej u mnie było widoczne, chociaż będąc w ciąży nie miałam świadomości że może być dziewczynka

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: czy to może być ciaża

                              mam znajomą która rodziła już 4 razy i powiedziała że każda ciąża tak na prawdę była inna. Każda kobieta jest też inna więc nie można generalizować.

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: czy to może być ciaża

                                Racja. Każda kobieta inaczej reaguje na ciążę. Jedne znoszą to lepiej, inne gorzej, czasem bywa tak, że do pewnego momentu nawet się nie wie o ciąży, bo nie ma żadnych objawów. Jeżeli jednak jest jakieś podejrzenie, to najlepiej sobie wszystko wyliczyć. Gdy zaszłam w ciążę, a nie do końca byłam pewna czy to rzeczywiście ciąże i kiedy nastąpiło zapłodnienie, trzeba było to sobie policzyć. Znalazłam taką stronę, która podpowiadała jak policzyć który to tydzień ciąży i nawet mi to pomogło. Poza tym każda kobieta powinna pilnować takich spraw, szczególnie jeżeli rzeczywiście jest w ciąży.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X