Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak szybko druga ciąża?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Jak szybko druga ciąża?

    U mnie to było właściwie rok po roku. Ale za drugim razem lepiej się przygotowałam, sprawdziłam kiedy najlepiej zrobić test ciążowy, aby był wiarygodny oraz zaczęłam brać kwas foliowy zaraz jak postanowiliśmy, że od razu postaramy się o drugie dziecko.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Jak szybko druga ciąża?

      My też czekamy tak 2-3 latka. Ela będzie już bardziej samodzielna i może sytuacja z pracą żony się ustabilizuje.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Jak szybko druga ciąża?

        My się staramy cały czas o pierwsze. Już koło 2 lat będzie. Leczenie na razie nie dużo daje. Czytałam ostatnio o inofem. Brałyście może? Jest bez recepty i zastanawiam się czy nie kupić. To większe opakowanie starczyło by na miesiąc. Z tego co czytałam fajnie wpływa na gospodarkę hormonalną i reguluje też wagę ciała. A z nią mam odwieczny problem.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Jak szybko druga ciąża?

          Ja nie planowałam, tylko po prostu tak wyszło, że drugie dziecko w drodze. Różnica między maluchami to 22 miesiace.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Jak szybko druga ciąża?

            No widzisz czasami tak się udaje, że bez planowania zachodzi się w ciążę a czasami latami można się starać i nic. Ja inofem piję już drugi miesiąc chuba - nie liczę za bardzo. Codziennie dwie saszetki i jest duza różnica w samopoczuciu i waga już się tak nie waha. Jedyne co to musze w końcu zacząć też ratować moją tarczycę bo TSH niebezpiecznie rośnie.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Jak szybko druga ciąża?

              Napisane przez carolajna91 Pokaż wiadomość
              No widzisz czasami tak się udaje, że bez planowania zachodzi się w ciążę a czasami latami można się starać i nic. Ja inofem piję już drugi miesiąc chuba - nie liczę za bardzo. Codziennie dwie saszetki i jest duza różnica w samopoczuciu i waga już się tak nie waha. Jedyne co to musze w końcu zacząć też ratować moją tarczycę bo TSH niebezpiecznie rośnie.
              Czy ten inofem bierzecie pod kontrolą lekarza? pytam, bo czytałam, że jest on bez recepty.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Jak szybko druga ciąża?

                U nas była to różnica trzech lat. Nie chcieliśmy za dużej różnicy.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Jak szybko druga ciąża?

                  Czasem z kolejnym dzieckiem warto troszkę poczekać. Po pierwsze ciało kobiety troszkę odpocznie a po drugie przeanalizować możemy czy kolejne dziecko to rozsądny krok. Bo wiele osób jest nie odpowiedzialnych decyduje się na dziecko i niestety okazuje się, że nie są wstanie utrzymać rodziny. Uważam, że takie sprawy trzeba poważnie przemyśleć.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Jak szybko druga ciąża?

                    Napisane przez maew_1 Pokaż wiadomość
                    Czasem z kolejnym dzieckiem warto troszkę poczekać. Po pierwsze ciało kobiety troszkę odpocznie a po drugie przeanalizować możemy czy kolejne dziecko to rozsądny krok. Bo wiele osób jest nie odpowiedzialnych decyduje się na dziecko i niestety okazuje się, że nie są wstanie utrzymać rodziny. Uważam, że takie sprawy trzeba poważnie przemyśleć.
                    a ja mam wrażenie, że w dzisiejszych czas ciężej się zdecydować na drugi dziecko - przynajmniej tak jest u nas - chcieć chcemy, ale zawsze coś stoi na drodze do podjęcia tej decyzji - a to dom, a to praca - nie kiedy przez myśl gdzieś przebiega, aby to los zadecydował za nas bez tych ciągłych rozważań i analiz czy to dobry czas

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Jak szybko druga ciąża?

                      Też mi się wydaje, że o ile z pierwszym się tak nie zwleka, to na drugie ludzie się już tak łatwo nie decydują.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Jak szybko druga ciąża?

                        Napisane przez iamklaudka Pokaż wiadomość
                        Też mi się wydaje, że o ile z pierwszym się tak nie zwleka, to na drugie ludzie się już tak łatwo nie decydują.
                        ja bym chciała bardzo - jeszcze wczoraj się dowiedziałąm, że koleżanka mi bliska nosi dzieciątko pod serduszkiem to już w ogóle ogromna radość z mojej strony, ale i też tęsknota za czasami ciąży

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Jak szybko druga ciąża?

                          My nie czekaliśmy zbyt długo. Starszy syn miał 14 miesięcy kiedy zdecydowaliśmy się na drugie maleństwo. Między nimi jest 23 miesiące różnicy i myślę, że to dobre.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Jak szybko druga ciąża?

                            Też znam rodziny, gdzie dwoje dzieci jest z tego samego rocznika, mimo, że to nie bliźniaki. Ja bym chyba nie miała siły na drugą ciążę niemal bez przerwy. Organizm mamy też potrzebuje odpoczynku.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Jak szybko druga ciąża?

                              Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                              ja bym chciała bardzo - jeszcze wczoraj się dowiedziałąm, że koleżanka mi bliska nosi dzieciątko pod serduszkiem to już w ogóle ogromna radość z mojej strony, ale i też tęsknota za czasami ciąży
                              To trzymam kciuki, żeby się udało! Może taki prezent na święta...
                              Myślę, że czasem trzeba zaufać, otworzyć się, niezależnie jak układają się czynniki zwenętrzne: dom, praca, itp. Bo może nigdy nie będzie idealnie i przegapimy właściwwy czas.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Jak szybko druga ciąża?

                                Ja zaszłam w drugą ciąże 10 miesięcy po pierwszej. Na razie jest ciężko, ale później mała różnica wieku zaprocentuje.
                                Zapraszam na mojego bloga: www.szczesliwamama.pl
                                Pozdrawiam

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X