Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

agresywny trzylatek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: agresywny trzylatek

    Dzieci mają takie okresy, jedne przechodzę je łagodniej inny bardziej. Każde dziecko chce postawić na swoim i jak nie wychodzi to jest zły. Mój 4 latek jak się zezłości , to chce mnie kopnąć, ale się hamuje.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: agresywny trzylatek

      Są takei etapy w życiu dziecka kiedy ma ciężej i szybciej sie denerwuje. Wpadając w złość czasem nie kontroluje swoich odruchów, kopie krzyczy i macha rękami. Moja córcia swego czasu jak sie zdenerwowała to sama sie gryzła, a syn kładzie sie na podłogę

      Skomentuj


        #18
        Odp: agresywny trzylatek

        Chyba każde dziecko musi przejść przez ten trudny etap. Grunt to cierpliwość i nie dać się ponieść nerwom. Nie wolno też pobłażać i ulegać w takich sytuacji dziecku.

        Skomentuj


          #19
          Odp: agresywny trzylatek

          Drogie Mamy,
          U małych dzieci agresja może być skutkiem silnych emocji poprzedzających wystąpienie danego zdarzenia i często powiązana jest z gniewem, złością, wzburzeniem, lękiem, frustracją. Dzieci złoszczą się, bo w ten sposób mogą zasygnalizować swoje potrzeby, emocje, życzenia, a najczęściej nie umieją ich wyrazić w inny sposób.
          Skąd się biorą dziecięce frustracje prowadzące do agresji? Dzieci mogą czuć się niekochane przez rodziców, niesprawiedliwie traktowane. Źródłem negatywnych emocji może być ciągłe upominanie, strofowanie, stawianie zbyt dużych wymagań i zakazów, a także zmuszenie do zrezygnowana z czegoś lub odmówienie spełnienia jakiegoś pragnienia. Niektóre dzieci doświadczają lub są świadkami agresji ze strony dorosłych i mogą przejmować je jako zachowania całkiem naturalne. Dla innych agresja może być jedynym sposobem zwrócenia na siebie uwagi otoczenia.
          Negatywne emocje mogą się pojawiać gdy dziecko jest przemęczone, głodne, w chwilach złego samopoczucia lub zbytniego podniecenia. Gniew i złość związane mogą być też z niezaspokojoną potrzebą aktywności i ruchu. W powstawaniu agresywnych zachowań współwystępuje najczęściej kilka czynników. Jednak negatywne emocje, których dzieci doświadczają, mogą być najistotniejszym źródłem tych zachowań.
          Rodzice szukający u specjalistów pomocy często oczekują gotowych „recept” na „uzdrowienie’” dziecka. Takich recept niestety nie ma.
          Polecam książkę „Jak radzić sobie ze złością i kaprysami” autora Gillesa Diederichsa, która zawiera zestaw naprawdę bardzo fajnych ćwiczeń dla dzieci w wieku 3-10 lat.
          Polecam również poradnik dla rodziców „Kiedy dzieci są agresywne” Arnda Steina, z której dowiemy się jak możemy rozumieć i pomóc dzieciom z przejawami agresji.

          Pozdrawiam serdecznie, PA.

          Skomentuj


            #20
            Odp: agresywny trzylatek

            Wiesz co ja miałam podobny problem z synem i nam bardzo pomogła psychoterapia w http://logos-dtr.pl/. Wiadomo początki nie były łatwe, ja stresowałam się strasznie ale musiałam być stanowcza i cierpliwa dla jego dobra. teraz wychodzimy już na prosta choć sporo pracujemy w domu.

            Skomentuj

                   
            Working...
            X