Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Na romantyczną kolacje we dwoje

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Kolacja: Na romantyczną kolacje we dwoje

    Bardzo prosze o jakieś przepisy na potrawy nadające się na romantyczną kolacje we dwoje. Mam takową pomoc przygotowac (ehhh szkoda, ze zawsze biore w czyms takim udzial jako kucharka ) ale nie mam pomyslu na glowna potrawe. Chcialabym zeby to bylo cos oryginalnego i zaskakujacego.
    Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

  •    
       

    #2
    hehe kucharka powiadasz...a juz myslalam ze poznalas kogos interesujacego
    shannon

    Skomentuj


      #3
      i sorki nie pomoge bo moj chlop w kuchni rzadzi
      shannon

      Skomentuj


        #4
        shannon ta kolacje w sumie chlop szykuje, ja tylko pomagam wiec sie moze faceta swego spytaj co on by na taka przyrzadzil :P
        Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

        Skomentuj


          #5
          Napisane przez shannon Pokaż wiadomość
          i sorki nie pomoge bo moj chlop w kuchni rzadzi

          shannon
          to masz skarb w domu, skoro kucharzyć lubi A to on tak z zamiłowania czy z zawodu ??
          Julek: 10/3/2008

          Skomentuj


            #6
            hehe z wyksztalcenia to on filozof jak i zarzadca hotelami i turystyka ale pasjonat w kuchni(o taka ma tu prace)
            DIABEL zapytam zapytam
            shannon

            Skomentuj


              #7
              zapytalam swojego PASCAL POPROSTU GOTUJ o ta potrawe no i zaczelo sie;to zalezy ile czasu potrzebuje,czy ma byc tanie czy drogie,jakie to sa osoby itp.no jak to filozofale na koniec dodal ze spagetti jezt szybkie tanie i zawsze wyglada efektownie do tego dobre czerwone wino
              nie wiem czy pomoglam.pozdrawiam
              shannon

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Zgadzam sie makaron zawsze fajnie wypada a na deser mozesz podac truskawki i szampana
                Znasz spagetti z pesto?
                ja pesto sama nie umiem robic le kupuje gotowe (w sloiczku BARILLA do wyboru ROSSO-pomidory i bazylia albo takie zielone z sama bazylia).po ugotowaniu makaronu dodajesz do niego troche masla,kilka lyzek pesto i posypujesz serem(najlepszy gjest grana padano).Smakuje swietnie i jest latwe w przygotowaniu.
                Musze sie zastanowic moze cos jeszcze wymysle.Nie wiem jaki jest budzet na ta kolacje i czy jest cos czego ktos moze nie lubi.Piersi z kaczki mozna fajnie podac ale nie wiem ile kosztuja w pl i czy sa fajnej jakosci.lazilam z moim duzo po restauracjach ,musze sie zastanowic

                Skomentuj


                  #9
                  A jeśli ktoś woli ryż to polecam danie chińskieRównież efektowne a wcale nie takie drogieCzerwone wino i wieczór jak z bajkiChociaż do kurczaka to chyba lepsze będzie białe
                  Ewa
                  moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
                  Oskarek12.01.2011 godz.17.05
                  3150g.55cm.
                  10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

                  Skomentuj


                    #10
                    Oni oboje wszystko lubia po za melkiem =P
                    Cena nie gra roli jako takiej
                    A moze wlasnie ktos ma jakis przepis na chinszczyzne jakas? Albo potrawe z kolorowymi wazywami do tego by sie mieso dorzucilo.
                    Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      No moze to nie chinszczyzna ale bardzo wykwintne danie ja proponuje steka (z wolowiny najlepszy ale jak ktos woli moze byc z poledwicy wieprzowej ) steka smazymy na masle z dodatkiem lyzki kaparow lub pieprzu zielonego ze sloiczka na dosc duzym ogniu z kazdej strony na brazowo .Podczas smazenia steka posolic i popieprzyc . Podajemy steka prosto z patelni na talerz polewamy sosem -czyli do tego co nam zostalo na patelni dodajemy troche smietany .Do tego super pasuje puree ziemniaczane , salata i czerwone wytrawne winko
                      Last edited by iwona_be; 09-05-2009, 14:54.

                      Skomentuj


                        #12
                        A kurczaczek?

                        Łatwy i niedrogi w sumie przepis na kurczaka z sosikiem i do tego jakaś sałatka.
                        Potrzebna jest pierś z kurczaka kroimy ją na kawałki średniej wielkości posypujemy porządnie przyprawami np, delikat do mięs, papryka słodka i ostra imbir, czosnek w proszku lub świeży, imbir może być , to jakie przyprawy zależy jakie masz akurat pod ręką i jakich najczęściej używasz, może być jeszcze odrobina sosu sojowego do tego wszystkiego dodajemy trochę oleju i najlepiej było by odstawić, aż się zamarynuje trochę ale jak nie ma czasu to od razu obtoczyć w mące jajku i bułce tartej i prosto z tym na rozgrzaną patelnie, obsmażyć ze wszystkich stron.
                        A sosik taki ala cacyki jogurt mały, łyżka majonezu, świeży starty ogórek, 2 ząbki czosnku startego lub drobno posiekanego i pieprz i ciutka cukru i wszystko mieszamy i gotowe.
                        A sałatka najprostsza sałata, pomidor, ogórek, troszkę cebulki sos winegre i gotowe.
                        Jest pyszne i rewelacyjnie wygląda na talerzu.
                        AGATKA 16.04.07r
                        Adaś 02.06.09r. o godz. 12.05, 3820g. 56cm.
                        W końcu w komplecie
                        Pamiętnik Adasia: http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...sz8206;page:-1

                        Skomentuj


                          #13
                          Ja zaproponuje :

                          Serowo-pieczarkowe roladki
                          http://www.mojegotowanie.pl/przepisy...arkowe_roladki

                          Schab w cieście francuskim
                          http://www.mojegotowanie.pl/przepisy...cie_francuskim

                          Kurze piersi z piekarnika
                          http://www.mojegotowanie.pl/przepisy...i_z_piekarnika


                          P.S.Na kolecje romantyczna raczej nie chcialabym dostac sosu tzatzyki
                          Last edited by Goplana; 09-05-2009, 19:17.

                          Skomentuj


                            #14
                            A ta parka ma jakas ulubiona kuchnie ? Jak kolorowe to moze risotto ?
                            Ja polecam szczegolnie to bo smak zaskakujacy :
                            http://www.mojegotowanie.pl/przepisy...sku_z_indykiem

                            Z bardziej standardowych :
                            http://www.mojegotowanie.pl/przepisy...o_z_kurczakiem
                            Last edited by Goplana; 09-05-2009, 20:16.

                            Skomentuj


                              #15
                              A moze rybka pieczona w folii z warzywami i do tego biale winko?Lekkie to i smaczne.Wystarcza filety z rybki (moze byc pstrag albo -moj ulubiony-losos),warzywa(co kto lubi,marchew,troche kapustki,paprykaidt...),odrobina masla,pieprz i sol no i folia aluminiowa Rybke przyprawiamy,kladziemy na pokrojone w mala kostke warzywa na rybke dajemy troche maselka i wszystko zawijamy w folie.Mozna rybe posypac kaparami jezeli ktos lubi.pieczemy ok 30-40 min w ok 180stopniach.Ja podaje z ryzem( ryz najpierw formuje w filizance i robie "babeczke" na talerzu ladnie to wyglada).

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X