Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

czy to koszmar?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    czy to koszmar?

    Siedzimy sobie z mężem w drugim pokoju, nagle słyszymy płacz naszego synka. Obudził sie popłakany.Zdarzyło nam sie to pierwszy raz. Czy jemu sie cos złego przyśniło???
    Bartuś 26.06.08
    Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków
  •    
       

    #2
    Mogło a nie musiało
    Amela budzi sie czasem w nocy w płaczem , daje dydusia i śpi dalej
    Amelia 12.03.08

    Skomentuj


      #3
      no moze i zly sen moja tez czasem przez sen poplakuje,czasem nawet szlocha tak strasznie,wtedy cycus pomaga lub przytulenie,a moze nie zly sen tylko wyczuwaja ze nas niema i tak nas przywoluja
      GABRYSIA:12.03.2008.

      Skomentuj


        #4
        Kingusia tez chyba ze 4 razy obudzila sie ze strasznym placzem,przytulilam ja i spala dalej

        Skomentuj


          #5
          mój mały ma takie napady 1-2 razy na każdą noc, wię cjuż się przyzwyczaiłam, ale jest to straszne bo tylko kila razy udało mi się go uspokić





          Skomentuj


            #6
            zły sen. Przygotuj się, że może zdarzać się to częściej.
            Dzieci etapami mają takie zachowania, 4-6 miesięcy, potem ok 10.
            Wpływ mają bodźce, zmiana perspektywy widzianego świata.
            Za kilkanaście dni powinno się uspokoić.

            Ewentualnie zęby mogą iść. Ma już ząbki?

            Skomentuj


              #7
              podobno dzieci we śnie przetwarzają to co wydarzyło się w ciągu dnia
              i jak cos je np. wystraszyło w ciągu dnia to potem mogą przez sen płakać szlochać itp.
              moja Majka tak ma
              ale częściej sie śmieje na głos przez sen


              JULA

              MAJA

              OLGA

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                dzisiaj w nocy Marysia płakała przez sen. musiałam nosić ją na rękach mocno przytuloną do siebie jak odkladałam do łóżeczka znowu zaczynała płakać. tez nie wiem co jej było. w końcu zasneła na mnie i tak do rana.




                Skomentuj


                  #9
                  MoniaB nasze córcie są mniej więcej w tym samym wieku
                  i moja Majka ostatnio też tak miala
                  płakała przez sen ja ją brałam do siebie. jeść nie chciała, ale jak się przytulała do mnie mocno zasypiała
                  ale jak ja odłozyłam to znowu sie budziła
                  miała tak pare nocy, a dodam że od urodzenia nie budziła si.ę prawie wcale
                  a jak sie przebudziła to do jedzenia tylko - bez płaczu

                  może to taki wiek???
                  dziś ładnie w nocy spała
                  ale tamten tydzień koszmar

                  a może ząbki
                  a może tylko twojej bliskości potrzebuje???


                  JULA

                  MAJA

                  OLGA

                  Skomentuj


                    #10
                    to cyba czeka mnie ciężki tydzien




                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      colleen ma juz dwa ząbki, ale przypuszczam, ze znowu mu jakis gdzies wychodzi, bo zaczyna na nowo marudzić...a juz bylo tak fajnie
                      Bartuś 26.06.08
                      Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: czy to koszmar?

                        U nas przy ząbkowaniu również synek potrafił budzić się z płaczem. Po chwili dało go się uspokoić. Ciekawe jak będzie z drugim?

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: czy to koszmar?

                          Witam
                          Koszmar senny zdarza się prawie każdemu dziecku i występuje na tej samej fazie snu co marzenia senne, dlatego też dzieci czasami uśmiechają się a czasami płaczą i krzyczą.
                          Dzieci w wieku od dwóch do czterech lat odczuwają podobne lęki co niemowlęta. Najczęstszą przyczyną wywołującą koszmary są silne przeżycia emocjonalne doznane w ciągu dnia, strach przed duchami czy innymi potworami, które powstają w ich wyobraźni, bądź też wiązać mogą się ze zmianami jakie zachodzą w ich życiu np. u dzieci w wieku przedszkolnym może to być samo pójście do przedszkola a u maluszka nowa opiekunka może stać się powodem niepokoju.
                          Koszmar senny często mylony jest z lękami nocnymi z których nasza pociecha nie od razu wybudza się całkowicie, kontakt fizyczny potęguje niepokój i w dodatku nie pamięta co tak naprawdę się działo. Dziecko przebudzone z koszmaru sennego, często pamięta sen, samo domaga się obecności kogoś bliskiego i jest to zazwyczaj matka bądź inna bliska osoba.
                          Pierwsze zaburzenia snu występują zazwyczaj około ósmego miesiąca życia. Dziecko podczas dnia odczuwa stałą obecność matki a w nocy, kiedy pozostaje samo może stać się niespokojne.
                          Dlatego też pierwszą propozycją uspokojenia malucha jest wzięcie go przez mamę na ręce. Jej bliskość i opiekuńczość gwarantują mu cielesne i duchowe przetrwanie. Ręce mamy stanowią dla dziecka oparcie, pozwalają na przytulanie się do niej, są jak gdyby „przewodnikiem” w przekazywaniu ciepła i bliskości, niezbędnych dziecku, które się boi.
                          Często płaczącemu maluchowi nie potrzebna jest butelka z mlekiem czy smoczek a wzięcie go w ramiona.
                          Czytajmy dzieciom książki, bajki, wierszyki bo choć wydaje nam się, że nic nie rozumieją bo może jeszcze nie potrafią nawet mówić, często zajmują się czymś innym jak na przykład przedkładaniem kartek to i tak sprawia to im wiele radości i pobudza wyobraźnię. Samo oglądanie obrazków na kolanach taty bądź mamy, które są miejscem dla nich bezpiecznym i szczęśliwym jest czymś znaczącym.
                          Łatwiej jest nam wytłumaczyć już starszemu dziecku , że jego przykre przeżycie było tylko złym snem a potwory nie istnieją niż maluszkowi, który jeszcze nie potrafi nam powiedzieć o problemie, który go trapi.
                          Ograniczmy dostęp do oglądania telewizji, gier w których głównym wątkiem jest przemoc.
                          Postarajmy się by dziecko o dość stałych porach chodziło spać a jeśli nasz skarb nie chce, bądź nie może zasnąć nie starajmy się siłą go kłaść. Pozwólmy by dziecko jeszcze pobawiło się w swoim łóżeczku a nawet włączmy jakąś kołysankę, która je „wyciszy”. Nie mówmy, że jeżeli w tej chwili nie połozy się i nie zaśnie to przyjdzie jakaś postać, której dziecko się boi i je zabierze bo to tylko potęguje narastanie koszmarów.
                          By dowiedzieć się więcej jak postępować z dziećmi mającymi koszmary nocne i starać się je w możliwy sposób niwelować polecam czytanie bajek Pani J.Śniarowskiej „Już się nie boję”. Kolejną propozycją jest ks. „Strach dodaje dzieciom sił”, Jan-Uwe Rogge str.39-44 i 77-83i ks. „ Nie strach się bać” Lawrence J. Cohen str.56-58.

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X