Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakie imię wybraliście?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jakie imię wybraliście?

    "Rodzice, chrzestni i proboszcz powinni troszczyć się, by nie nadawać imienia obcego duchowi chrześcijańskiemu" - to Kodeks Prawa Kanonicznego (kanon 855).

    Jak to wygląda w paraktyce, gdy dziś dzieciom nadaje się czasem na prawdę dziwne imiona? Otóż praktykuje się, że jeśli tzw. pierwsze imię nie jest katolickie, dodaje się drugie w duchu chrześcijańskim.

    Ale to rodzice decydują o wyborze imienia. Jak to było u Was z tym wyborem?

  •    
       

    #2
    Odp: Jakie imię wybraliście?

    My długo nie mogliśmy się zdecydować na imię dla naszej pociechy. tak na prawdę do momentu rejestracji w urzędzie jeszcze sie wahaliśmy, w końcu staneło na Natalia Krystyna.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jakie imię wybraliście?

      Mi i mężowi musiało sie imie podobać i dobrze sie kojarzyć. Chciałam również aby było ono powszechnie znane ale niekoniecznie święte. Imiona moich dzieci to:Joanna Aleksandra, Łukasz Kamil, Alicja Milenka




      Skomentuj


        #4
        Odp: Jakie imię wybraliście?

        My imię dla synka wybraliśmy po trzech dniach. Imię wybrał mąż, mi się spodobało i tak już zostało. Teraz mały Szymonka.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jakie imię wybraliście?

          My patrzyliśmy nie tylko na to czy imię nam się podoba, ale też jaki święty będzie patronem naszego dziecka. Syn dostał imię Benedykt, a córka Łucja Maria.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jakie imię wybraliście?

            Mu w sumie po burzliwych dyskusjach i naradach wybraliśmy dla dzieci Nikola i Krystian. Uważam że wybór był dobry dzieci o tym imieniu sa stanowcze i zaradne życiowo

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jakie imię wybraliście?

              Biorąc pod uwagę kościół to wybraliśmy bardzo religijne imię Maria. Choć kierowaliśmy się raczej tym, że jest to imię po babci, a i moje ulubione po prostu.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jakie imię wybraliście?

                Jakoś nigdy nie myślałam o kościele wybierając imiona dla dzieci Chociaż myślę, że wybrane imiona należą do normalnych Bo wybraliśmy Aurelkę i Bartusia

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jakie imię wybraliście?

                  My też przy wyborze imion nie kierowaliśmy się na pierwszym miejscu kościołem. jednak podobają nam się imiona polskie, stare, a więc większośćci po prosty chrześcijańskie.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jakie imię wybraliście?

                    U nas jest Maksymilian Franciszek. I że synek będzie się tak nazywał, było już ustalone na długo przed jego poczęciem. A czy kierowaliśmy się jakimiś wytycznymi kościoła? Nie. Po prostu nam się te imiona podobały, a że akurat spełniają wspomniane wymogi, to tylko tak przy okazji

                    Swoją drogą mam znajomych, którzy imię dla dziecka wzięli totalnie nie chrześcijańskie. I wcale nie mieli problemu z chrztem.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jakie imię wybraliście?

                      Ja zawsze chciałam aby mój synek nazywał się Brajan. Ksiądz ani rodzina nie mieli z tym problemu. To rodzice wybierają imię dziecku a nie ksiądz !
                      Jestem Emilia, mam 31 lat. Jestem mamą, pracuje jako księgowa Krakowska. Moim największym szczęściem jest mój roczny synek.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jakie imię wybraliście?

                        Napisane przez emilia39 Pokaż wiadomość
                        Ja zawsze chciałam aby mój synek nazywał się Brajan. Ksiądz ani rodzina nie mieli z tym problemu. To rodzice wybierają imię dziecku a nie ksiądz !
                        racja

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jakie imię wybraliście?

                          Kiedyś była taka tradycja, że "dziecko samo przynosiło sobie imię", tzn nadawano mu imię świętego, którego wspomnienie akurat się obchodziło w kalendarzu.

                          Dobrze, że to się nie zachowało, bo w dniu moich urodzin są imieniny Brunona. I co, miałabym na imię Brunona!?!

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jakie imię wybraliście?

                            My darliśmy zarówno pierwszemu jak i drugiemu dziecku tylko jedno imię, imiona są staropolskie i może dlatego nikt nam nie zwracał uwagi w Kościele, że akurat takie imiona zostały wytypowane, z kolei u koleżanki, która wybrała imię nietypowe, do tego zagraniczne, to i w domu rodzina i Kościół zalegały aby na chrzcie jako drugie imię wybrać polskie i oczywiście najlepiej patrona świętego.
                            Poduszki do karmienia: klik

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jakie imię wybraliście?

                              U nas jest Zuzanna a na drugie Julia
                              A syn Fabian drugie imię otrzymał po dziadku Antoni.

                              Bobusie masz racje dobrze że ta tradycja sie nie zachowała bo czasem takie imiona wocale nie pasują do dziecka nie wyobrażam sobie zeby moja córcia miała na imię Protazja bo tak wychodzi w dniu jej narodzin

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X