Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Antykoncepcja przy karmieniu piersią

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Antykoncepcja przy karmieniu piersią

    Podobno najlepiej sprawdza się wkładka domaciczna. Sama nie stosowałam ale chyba jest ok. Złą opcją nie jest też po prostu prezerwatywa

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Antykoncepcja przy karmieniu piersią

      Pierwsze co to tabletka jednoskładnikowa, ale niestety w moim przypadku zupełnie to się nie sprawdziło, a więc przy karmieniu piersią pozostaje prezerwatywa.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Antykoncepcja przy karmieniu piersią

        Zgadza się, jednoskładnikowe pigułki są bezpieczne podczas karmienia piersią. Ja brałam limetic. U mnie się sprawdziły, a wiem, że dla dziecka były bezpieczne.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Antykoncepcja przy karmieniu piersią

          Na pewno można karmić przy wkładce hormonalnej levosert, co do tabletek nie wiem, te które kiedyś brałam nie dawały takiej możliwości

          Skomentuj


            #20
            Odp: Antykoncepcja przy karmieniu piersią

            Jak szukałam antykoncepcji dla siebie to najpierw szukałam informacji w necie i natrafiłam na ten artykuł: https://zdrowie.enel.pl/artykul/anty...y-sa-najlepsze. Następnie wszystkie swoje wątpliwości wyjaśniłam z lekarzem ginekologiem.
            Mamy karmiące piersią najczęściej wybierają jedna z trzech metod antykoncepcji: prezerwatywę, wkładkę wewnątrz maciczną lub mini pigułkę. Mini pigułka nie zawiera w estragonu tylko gestagen, który w minimalny sposób przenika do mleka matki i nie powoduje skutków dla dziecka.
            Przy stosowaniu zwykłych tabletek antykoncepcyjnych z estragonem może dojść do zahamowania laktacji.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Antykoncepcja przy karmieniu piersią

              I słusznie, warto na ten temat wiedzieć więcej i był czas kiedy nie wiedziałam że można jakaś antykoncepcję podczas karmienia stosować. Teraz już wiem że można ale już nie karmię, biorę teraz belarę i jak na razie jest ok, same pozytywy.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Antykoncepcja przy karmieniu piersią

                No można sobie napytać biedy jak się nie wie takich rzeczy. Dlatego zawsze lepiej skonsultować z lekarzem lub jakimś znajomym

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Antykoncepcja przy karmieniu piersią

                  No właśnie przez szereg tych skutków ubocznych na czas karmienia piersią zrezygnowałam z tabletek i zostaliśmy na samych gumkach i wszystko bardzo ostrożnie. A gdy skonczyłam karmić odrazu wróciłam do moich sprawdzonych juz tabletek Belara bo z wszystkich przetestowanych tylko po Belarze nie czułam się źle i poprawiła mi się cera wiec tak na przyszłość moge je polecic

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Antykoncepcja przy karmieniu piersią

                    a ja od 2 lat mam wkładke levosert i zdecydowalam sie na nia kilka mscy po porodzie. Mamy juz trojke dzieci, wiec stwierdzilam ze narazie PAUZA ;p a ze karmilam nie chcialam brac tabletek no i problem byl tez w moich wlosach i w ogole fatalnej kondycji ciala. Wkladka uwalnia tylko jeden hormon wiec tutaj bylo to rowniez bezpieczne dla synka przy karmieniu. Na 5 lat mam spokoj jesli chodzi o "bezpieczny seks"

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Antykoncepcja przy karmieniu piersią

                      Nie jestem lekarzem i nie wiem, czy dobrze myślę, ale wydaje mi się, że nie jest to wskazane, bo jednak wiele substancji przenika do mleka matki. Jednak tak jak mówiłam lekarzem nie jestem, nie mam nawet dzieci, bo mimo kilkuletnich starań nie mogę zajść w ciąże. Teraz nawet rozważamy leczenie niepłodności z tej oferty http://doktorginekolog.pl/service/le...rotechnologia/ , ale nie wiem, czy ostatecznie zdecydujemy się na to

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X