Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ile kawy mogę wypić dziennie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #76
    Odp: Ile kawy mogę wypić dziennie?

    W pierwszej ciąży z córką od razu odrzuciło mnie od kawy a teraz podczas drugiej ciąży niestety nic ni nie było i smakowała mi bardzo, musiałam dziennie wypić dwie filiżanki, starałam się tego nie robić to około 6 miesiąca ale dłużej nie dałam rady nie pić. nic niepokojącego się nie działo.

    Skomentuj

    •    
         

      #77
      Odp: Ile kawy mogę wypić dziennie?

      W pierwszej ciąży też mnie odrzuciło od kawy. Prawdę mówiąc, to był dla mnie pierwszy sygnał, że coś jest nie tak i warto zrobic test ciążowy W drugiej niestety kawa smakowała mi jak zawsze. Ale musiałam się ograniczyć, bo miałam wysokie ciśnienie, no i wiadomo dla dziecka to też obojętne nie jest. Mąż mi w rossmannie kupił taką specjalną kawę dla kobiet w ciąży, bezkofeinową, zdrową, nawet kwas foliowy miała w składzie

      Skomentuj


        #78
        Odp: Ile kawy mogę wypić dziennie?

        200mg kofeiny dziennie nie ma wpływu na maluszka. To odpowiednik 2 rozpuszczalnych kaw bądź 2 szklanek coli (nie polecanej oczywiście, ale piszę, bo często kobiety zapominają, że taką colę trzeba doliczyć do tej dawki kofeiny)

        Skomentuj


          #79
          Odp: Ile kawy mogę wypić dziennie?

          Rozpuszczalna kawa dla nikogo nie jest zdrowa, poza tym nie ma jednoznacznych badań na temat kofeiny i jej wpływu na dziecko, więc ja wolę nie ryzykować. A co do jej zawartości w różnych produktach, to pamiętajcie też o tym, że zawiera ją czarna i zielona herbata, kakao, czekolada, także tę niby bezpieczną dawkę, bardzo łatwo nieświadomie przekroczyć. Dlatego ja bym już z tą kawą nie ryzykowała, zresztą mi ta mama coffee bardzo smakowała, a skład ma świetny (nawet witaminy i kwas foliowy), więc to naprawdę lepszy wybór.

          Skomentuj


            #80
            Odp: Ile kawy mogę wypić dziennie?

            teraz chyba są w rossmanie takie kawy dla kobiet w ciazy. mozesz sprobowac

            Skomentuj


              #81
              Odp: Ile kawy mogę wypić dziennie?

              niby można nawet kilka ale mi jakoś nie smakowała a poza tym kolejny problem to niestety po mleku krowim miałam bardzo poważne problem z zaparciami,co prawda lekarz poradził mi Dicopeg 10g I faktycznie było odbrze ale do kawy I tak już nie powróciłam I już teraz nawet mi jej nie brakuje-to wszystko to kwestia przyzwyczajenia

              Skomentuj


                #82
                Odp: Ile kawy mogę wypić dziennie?

                No właśnie z rossmanna jest mama coffee, o której pisałam. Bardzo smaczna, spróbujcie
                Ja po mleku nie miałam jakichś szczególnych zaparć, ale same wiecie jak to jest w ciąży. Na szczęście ta kawa zawiera też błonnik, więc mnie ratowała

                Skomentuj

                •    
                     

                  #83
                  Odp: Ile kawy mogę wypić dziennie?

                  z tą kawą w ciąży to tez sporo czytałam jak to wpływa i w sumie nie ma chyba jednoznacznych wniosków, na pewno jeśli się da to lepiej w ogóle wyeliminować na czas ciąży i karmienia i kawę i herbatę, colę. Też bardzo lubię kawę ale niestety przez problemy z ciśnieniem nie mogłam pic, teraz też już wyeliminowałam i przerzuciłam się na mama coffee, smak ma zbliżony do normalnej kawy, szczególnie wersje smakowe, nawrt mrożoną sobi robię

                  Skomentuj


                    #84
                    Odp: Ile kawy mogę wypić dziennie?

                    Moja siostra jest w ciąży i ma ta kawę w domu , cały zapas Piję ją razem z siostrą i przyznam szczerze, że mi też bardzo smakuje, waniliowa szczególnie.

                    Skomentuj


                      #85
                      Odp: Ile kawy mogę wypić dziennie?

                      Mi lekarz powiedział, że mogę pić kawę raz na jakiś czas ale bardzo słabą. W ciąży tylko kilka razy wypiłam taką lurę bo bałam się, że wypłucze mi wszystkie witaminy które dostarczałam z Folika Mama Wiem to brzmi głupio ale przy pierwszej ciąży człowiek naprawdę wariuje. Teraz moja szwagierka jest w ciąży i normalnie pije kawę raz dziennie i twierdzi, że lekarz jej pozwolił.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #86
                        Odp: Ile kawy mogę wypić dziennie?

                        Ja teraz piję jedną kawę na tydzień. Całkiem mnie od niej ostatnio odrzuciło, chociaż kiedyś byłam naprawdę maniaczką kawy.

                        Skomentuj


                          #87
                          Odp: Ile kawy mogę wypić dziennie?

                          Mnie w pierwszej ciąży też odrzuciło, ale w drugiej wręcz ciągle miałam ochotę na pyszną kawę z mlekiem i ciastka Na szczęście nie odbiło to się na mojej wadze, bo kawę piłam zbożową bez cukru, mama coffee, a z ciasteczkami starałam się z umiarem

                          Skomentuj


                            #88
                            Odp: Ile kawy mogę wypić dziennie?

                            ja piłam max 2 dziennie , słabszą i z mlekiem

                            Skomentuj


                              #89
                              Odp: Ile kawy mogę wypić dziennie?

                              Napisane przez engii5 Pokaż wiadomość
                              teraz chyba są w rossmanie takie kawy dla kobiet w ciazy. mozesz sprobowac
                              ojej, a co to? czy to jest taka kawa bez kofeiny?

                              Skomentuj


                                #90
                                Odp: Ile kawy mogę wypić dziennie?

                                Czytałam, że spokojnie jedna, dwie filiżanki na dzień nie zaszkodzą, ale wiadomo, trzeba uważać. Jest jeszcze do wyboru inka.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X