Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

USG 3D/4D czy warto??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Odp: USG 3D/4D czy warto??

    Opis - http://www.gabinetharmonia.pl/usg.html Mam wrażenie, że nie wszyscy do końca rozumieją jakie jest kluczowe zadanie tego badania. Poczytajcie.

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Odp: USG 3D/4D czy warto??

      Ja miałam prywatne badanie połówkowe. Najpierw doktor robił je normalnym USG, wszystkie pomiary. Później zmienił głowicę i pokazał nam w 3D twarzyczkę. Mamy też zdjęcie. Zapłaciłam 200 zł. 3D było traktowane jako dodatek do standardowego badania.

      Skomentuj


        #63
        Odp: USG 3D/4D czy warto??

        USG 3D/4D nie jest obowiązkowe, to raczej tak dla rodziców. Na zwykłym usg lekarz wszystko dobrze widzi i wykonuje je gdy jest coś naprawdę nie tak lub gdy rodzice chcą mieć pamiątkę. My odpuściliśmy to usg. W ciąży należy pamiętać o obowiązkowych badaniach - http://wizyta24.pl/badania-diagnosty...badania-ciazy/ i zdrowym odżywianiu. Dla mnie właśnie to było najważniejsze a nie zdjęcia z USG. Ja i tak praktycznie na tych zdjęciach nic nie widziałam

        Skomentuj


          #64
          Odp: USG 3D/4D czy warto??

          Ja robiłam sobie badanie USG 4D i mimo, że musiałam za nie zapłacić około 200zł uważam, że w żaden sposób nie mogę powiedzieć, że były to pieniądze wyrzucone w błoto ponieważ przeżycie zobaczenia tak wyraźnego zdj buzi mojego maluszka było tego warte. Dodatkowo dostałam nagrania z biciem serca córki które mogłam potem sobie wielokrotnie oglądać. Cudowne uczucie

          Skomentuj


            #65
            Odp: USG 3D/4D czy warto??

            Usg 3D, a 4D różni się tym, że w czasie badania usg 4D możesz zobserwować jak dziecko się rusza, natomiast 3D to tylko zdjęcia. Tak mi się wydaje, ale pewności nie mam. Lekarze i tak więcej widzą na usg normalnym a nie trójwymiarowym. Ja miałam robione i faktycznie dla rodziców to fajna sprawa więc polecam
            Zapraszam na mojego bloga o ciąży i macierzyństwie: www.szczesliwamama.pl
            Pozdrawiam

            Skomentuj


              #66
              Odp: USG 3D/4D czy warto??

              JA nie robiłam żadnych usg poza tym zwykłym 2D. Nie czułam takiej potrzeby. Ogólnie wyszłam z założenia, że nie ma sensu płacić dodatkowo za cokolwiek w ciąży kiedy mogę mieć to za darmo a zaoszczędzone pieniądze wolę wydać na dobrą wyprawkę dla dziecka. I tak zrobiłam.

              Skomentuj


                #67
                Odp: USG 3D/4D czy warto??

                Napisane przez necia_2812 Pokaż wiadomość
                Ja robiłam sobie badanie USG 4D i mimo, że musiałam za nie zapłacić około 200zł uważam, że w żaden sposób nie mogę powiedzieć, że były to pieniądze wyrzucone w błoto ponieważ przeżycie zobaczenia tak wyraźnego zdj buzi mojego maluszka było tego warte. Dodatkowo dostałam nagrania z biciem serca córki które mogłam potem sobie wielokrotnie oglądać. Cudowne uczucie
                Mi przez całą ciążę wystarczało zdjęcie dzidziusia z 13 tc z usg. Pięknie sie położyła - było widać rączki, nóżki i profil buźki. Dzisiaj jak patrze na córkę z profilu to przypomina mi się to zdjęcie i faktycznie podobna jest choć było to zwykłe, standardowe usg Mąż cały czas miał przy sobie fotkę tego zdjęcia w telefonie.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Odp: USG 3D/4D czy warto??

                  Słyszałam, że USG 3D nie jest zbyt zdrowe dla rozwijającego się płodu. Ja tylko pod koniec ciąży miałam jedno USG 3D, a tak to w zupełności wystarczało mi 2D


                  Skomentuj


                    #69
                    Odp: USG 3D/4D czy warto??

                    Ja miałam robione 3D. Jest to fajna pamiątka i możliwość zobaczenia swojego dzidziusia w inny sposób, ale rewelacji nie ma. Dużo też zależy jak się dziecko ułoży, żeby było coś widać. A różnica podobno w 4D jest tak, że w 3D masz tylko obraz a tu widać ruchy dziecka.

                    Skomentuj


                      #70
                      Odp: USG 3D/4D czy warto??

                      Ja mam pamiątkę w postaci płyty DVD, na której jest kilka filmików. Widać na nim ruchy mojego maleństwa. Mam tez kilka zdjęć Fajnie mieć taką pamiątkę


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Odp: USG 3D/4D czy warto??

                        ja się chwilę zastanawiałam nad tym 4D usg ale to zbyt wiele jak na naszą kieszeń. chyba kupię lepszy wózek za to chociaż pewnie fajnie zobaczyć co tam dzizia w brzuchu robi, to jednak poczekam jeszcze 7 miesięcy i wtedy zobaczę moje maleństwo

                        Skomentuj


                          #72
                          Odp: USG 3D/4D czy warto??

                          Takie badania powinny być na Narodowy Fundusz Zdrowia. Opłacamy te wszystkie składki, a potem i tak za wszystko musimy dodatkowo płacić...

                          Skomentuj


                            #73
                            Odp: USG 3D/4D czy warto??

                            Ja nie miałam takiego usg wykonanego, bo w mojej okolicy jeszcze nie jest to popularne i bym musiała gdzieś dalej jechać. Ale jak widzę te zdjecia np. z usg 3d to też bym takie chciała.

                            Skomentuj


                              #74
                              Odp: USG 3D/4D czy warto??

                              My zdecydowaliśmy się na badanie 3/4D w sumie z ciekawości, bo standardowe badania wychodziły dobrze. Zapłaciłam około 180zł w Warszawie, ale na prawdę uważam, że było warto! Widzieć jak jeszcze nienarodzone dziecko rusza rączką i się w ogóle porusza i przede wszystkim zobaczyć jak orientacyjnie wygląda twarz malucha. Badaniem byłam zachwycona, aczkolwiek nie na każdego kieszeń jest takie badanie niestety. My też musieliśmy odkładać, żeby pójść.

                              Skomentuj


                                #75
                                Odp: USG 3D/4D czy warto??

                                Pewnie że warto, mamy XXI wiek i skoro dostępny jest USG 3D i 4D to czemu nie? Zwłaszcza że można o wiele więcej na tym zobaczyć niż na zwykłym USG. Poza tym czytałam, że dzięki temu USG lekarz też może więcej zobaczyć ja robiłam w Waw w Rehabilisie, badanie przeprowadzał nam doktor Berbeka.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X