Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mokry kaszel u niemowlaka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Mokry kaszel u niemowlaka

    Dzień dobry! Mój półroczny synek od około 4 miesięcy ma mokry odrywający się kaszel (wygląda to tak, że kaszel utrzymuje się około 3 tygodni potem jest tydzień przerwy i wszystko zaczyna się na nowo) Nie towarzyszy temu gorączka a katar pojawia się sporadycznie i to w małych ilościach. Nie wiem czym to jest spowodowane. Byłam u kilku lekarzy i każdy mówi, że to infekcja wirusowa, ale pragnę zaznaczyć, że wszyscy dookoła są zdrowi, a synek nikogo nie zaraża (wliczając w to dorosłych i 4 miesięczne dziecko koleżanki, z którym ma bliski kontakt). Nikt nie zlecił żadnych badaniań tylko każą czekać aż samo minie. Może ktoś mi doradzi co z tym mogę zrobić bo wydaje mi się to niemożliwe żeby tak czesto kaszlał z powodu wirusa. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
    Last edited by monia610; 13-06-2013, 21:32.
  •    
       

    #2
    Odp: Mokry kaszel u niemowlaka

    Mokry kaszel u niemowlęcia bez innych objawów niestety wymaga obejrzenia przez pediatrę.Nie zawsze kaszel jest wynikiem infekcji. Kaszel po infekcji może utrzymywać się 3-4 tygodnie, ponieważ cykl odbudowy śluzówki tyle właśnie trwa. Jeśli kaszel wilgotny nasila się po jedzeniu- być może wynika z tzw refluksu żołądkowo- przełykowego. Wtedy pomaga- potrzymanie dziecka po każdym karmieniu w pozycji pionowej do tzw. "odbicia", skośne ułożenie dziecka- wyżej główka, ( żeby spełnić te warunki najprościej podłożyć pod przednie nogi łózka dziecka np. po klocku wysokości około 6-8 cm), ale wymaga zlecenia badań diagnostycznych. Jeżeli w domu jest sucho- to również może pojawiać się kaszel u dziecka.Wskazany jest dokładny wywiad. Z działań doraźnych proponuję oklepanie pleców dziecka przed każdy karmieniem, nawilżenie otoczenia.
    dr n. med. Izabela Rogozińska, specjalista pediatrii. Współpracuje z marką JELP

    Skomentuj


      #3
      Odp: Mokry kaszel u niemowlaka

      moja copreczka też kaszlała ladnych parę tygodni, osłuchowo było czysto dopiero pediatra skierowala nas na przeswietlenie i wyszło zapalenie płuc, wię lepiej nie ignorowć tylko pójść do dobrego pulmunologa

      Skomentuj


        #4
        Odp: Mokry kaszel u niemowlaka

        U nas przy mokrym kaszlu, kiedy syn był mały pomagało oklepywanie, teraz już sie oklepać nie da, ale na szczęście jest na tyle duży, ze można mu już podać syrop wykrztuśny, bronchosol działa szybko, ułatwia odkrztuszanie i lepiej się oddycha.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Mokry kaszel u niemowlaka

          ja także odklepuję, ale jak byliśmy u lekarza do przepisał syropek i pomaga ale ciężko podac go


          __________________________________________________ _______________________________________


          Najlepsze legginsy gatta gorąco polecam!
          Last edited by Zardaksik; 16-12-2013, 15:17.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Mokry kaszel u niemowlaka

            Z niemowlaczkiem to musisz iść do lekarza. Ja moim starszym dzieciom podaję Dicotuss na mokry kaszel i daje radę. Może tobie też go przepisze
            Niepoprawna romantyczka

            Skomentuj


              #7
              Odp: Mokry kaszel u niemowlaka

              U naszego starszego (jak miał 2 lata) kaszel po chorobie utrzymywał się ponad miesiąc. Lekarz kazał czekać, aż sam minie i tak się stało.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Mokry kaszel u niemowlaka

                Miesiac to faktycznie długo. Nawet nie wiedziałam, ze aż tyle moze sie utrzymywać. U nas ostatnio synek bardzo kaszlał. Oczywiście bez wizyty u lekarza nie obyło się, ale kaszel był tylko tydzień. Ja z niemowlakiem to bym od razu poszła do lekarza. Lepiej jak lekarz przebada.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Mokry kaszel u niemowlaka

                  moja mała ma często kaszel syn ja zaraża i często to oskrzela są

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Mokry kaszel u niemowlaka

                    Moja córka ostatnio przyniosła wirusa z przedszkola i zaraziła wszystkich w domu łącznie z niemowlakiem. Ma mokry uciążliwy kaszel i aby sprawdzić czy nic sie nie dzieje jestem na wizycie u lekarza dwa razy w tygodniu. Nigdy nie wiadomo co sie może zdarzyć przy takim maluszku.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Mokry kaszel u niemowlaka

                      Dokładnie tak, zwłaszcza, że jest przedszkolak w domu. Ja dlatego zostawiłam starszaka w domu, i tak siedzę z niemowlakiem, a miejsca w publicznym przedszkolu nie dostaliśmy.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Mokry kaszel u niemowlaka

                        Jeśli chodzi o kaszel u niemowląt to jest to często powód do strachu, bo wiadomo - u takiego maluszka szybko może się rozwinąć np. zapalenie oskrzeli. Ale są na to sposoby. My np. leczymy kaszel u dzieci inhalacjami plus syropem dobranym do rodzaju kaszlu - przy mokrym dobrze sprawdza się nie tylko wykrztuśny, ale i rozrzedzający wydzielinę.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Mokry kaszel u niemowlaka

                          Mój na szczescie do tej pory nie chorował. Ale kaszelek mial przez kilka dni. Na szczescie tak bardzo go nie męczyl. Nawet bez leków sie obylo.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Mokry kaszel u niemowlaka

                            U mojej córki taki kaszel okazał się być reakcją alergiczną na pyłki krążące w powietrzu. Pediatra stwierdził, że jest to astma alergiczna. Bardzo zmartwił mnie ten fakt, bo miesiąc później córka szła do pierwszej klasy szkoły podstawowej, a ja sama nie do końca wiedziałam jak w takiej sytuacji się przygotować. Na szczęście z pomocą przyszedł internet, gdzie znalazłam fantastyczny artykuł - http://www.totylkoastma.pl/artykuly-...-szkole,7.html
                            Gdzie znalazłam same praktyczne informacje, na temat tego, jak przygotować dziecko do szkoły i na co zwrócić szczególną uwagę.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Mokry kaszel u niemowlaka

                              Mokry kaszel u dziecka dane nam informację,ze coś zalega w drogach oddechowych dzieciaczka i dziecko chce to usunąc.

                              Polecałabym tutaj kupić jakis suplement pomagający odkrztuszanie:
                              https://www.cefarm24.pl/kaszel-a.html

                              Wiele z nich jest przeznaczonych dla dzieci. Jak na przykład:
                              acc mini
                              alept

                              Dobrze jest dopytać się o konkretny lek farmaceuty.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X