Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Problem z odciaganiem mleka laktatorem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Problem z odciaganiem mleka laktatorem

    Witam,
    Moj synek ma 9 tygodni, po jego urodzeniu dostałam nawału,zastoju a wkońcu zapalenia piersi więc mleko odciagałam lektatorem.Później okazało się że jest mi tak dużo wygodniej-w nocy nie musiałam wstawać by nakarmić małego tylko robił to mąż,mogłam też bez skrępowania karmić w miejscach publicznych.Niestety od paru dni wszystko sie zmieniło.Nie udaje mi sie juz odciagac tyle mleka co wcześniej (jeszcze tydzień temu umiałąm odciągac po 120-80 ml za jednym razem, teraz jest to 20-40 ml), i przechowywać go na "zapas" np gdybym musiała gdzieś wyjechać , pójść.Jak tylko przystawie małego do piersi to czuje jak pokarm "naplywa" do jednej i drugiej,mały bez problemu sie najada.Ale jakbym po nakarmieniu dziecka chciała odciagnąć pokarm z piersi z której nie jadł to udaje mi sie zaledwie 20ml.Nie wiem co robie nie tak,chciałabym móc znów mieć jakiś zapas mleka na wszelki wypadek. Bardzo proszę o radę.
  •    
       

    #2
    Odp: Problem z odciaganiem mleka laktatorem

    Trudno mi stwierdzić co mogło się stać, ale prawdopodobnie ssanie dziecka jest dla organizmu silniejszym bodźcem niż praca laktatora, więc laktacja dopasowała się do zapotrzebowania "zgłaszanego" przez dziecko. Można spróbować częstszego odciągania lub spróbować zmienić laktator (czasami jednym mamom odciąga się lepiej jednym modelem a innym mamom drugim).
    Małgorzata Zadrożna-Karpiejczyk
    Certyfikowany Doradca Laktacyjny

    Skomentuj


      #3
      Odp: Problem z odciaganiem mleka laktatorem

      Zmiana laktatora powinna pomóc, u mnie było podobnie. Dziecko ma więcej narzędzi, żeby pobudzić napływanie mleka

      Skomentuj


        #4
        Odp: Problem z odciaganiem mleka laktatorem

        Ja miałam tez tego typu problemy, zmiana laktatora pomogła, ale na krótko i musiałam przejśc na butelkę.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Problem z odciaganiem mleka laktatorem

          Witam,
          Dziękuję Wam i Pani za odpowiedź.Mój problem został można powiedzieć rozwiązany.Tak jak powiedziała Pani ekspert- ssanie mojego szkraba jest większym bodźcem niż laktator.Natomiast by "uzbierać" trochę mleka np.na jakieś wyjście odciągam mleko laktatorem podczas karmienia małego z drugiej piersi.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Problem z odciaganiem mleka laktatorem

            Ja też miałam trudną przygode z laktatorem i zanim piersi przestawiły się na laktator to troszkę trwało, ale jak już załapały to i jednorazowo z jednej po 280 ściągnęłam Młody miał tyle mleka, że pieska dokarmiałam :P

            Skomentuj


              #7
              Odp: Problem z odciaganiem mleka laktatorem

              Napisane przez marzena_161 Pokaż wiadomość
              Ja też miałam trudną przygode z laktatorem i zanim piersi przestawiły się na laktator to troszkę trwało, ale jak już załapały to i jednorazowo z jednej po 280 ściągnęłam Młody miał tyle mleka, że pieska dokarmiałam :P
              no własnie u mnoe tez tak było iz przestawienie na lakator musialo potrawac jak chcialam cos sciagnac miedzy karmieniami to było to 30 maks 40 ml a potem jak musialam juz przejsc na laktator to ściągałam tak ze robiłam zapasy i Zosia miała jedzonko zapewnione moje caly czas, wszytsko wymaga czasu i poukladania sobie w głowie bo ponoc proces karmienia zaczyna sie juz w głowie kobiety

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Problem z odciaganiem mleka laktatorem

                widzę ze nie tylko ja mam problem ze sciąganiem większej ilości pokarmu laktatorem dzięki za porady będę cierpliwie ściągać

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Problem z odciaganiem mleka laktatorem

                  Dokładnie wszystko zalezy od nastawienia psychicznego. Możesz mieć zwykły tani laktator , ale z dnia na dzień będzie coraz lepiej leciało tylko dużo cierpliwosci trzeba

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Problem z odciaganiem mleka laktatorem

                    Dziecko zawsze pobudza piersi do produkcji mleka i zawsze będzie to lepsze niż laktator. Choć ja osobiście do dnia dzisiejszego ściągam mleko laktatorem co 4 godziny i raz w nocy

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Problem z odciaganiem mleka laktatorem

                      Diżo potrafisz ściągnać lakatorem ? Ja pamiętam w nocy raz sciagałm też i później koło 7 rano to o tej 7 miałam często 330 ml albo 380 ml zalży od dnia

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Problem z odciaganiem mleka laktatorem

                        Moja siostra ma 3 miesięczne bliźniaki i z powodu zbyt dużego biustu odciąga pokarm i podaje go dzieciom za pomocą butelki. Na razie udaje Jej się wykarmić dzieci bez mm Jest bardzo nastawiona na karmienie piersią i wszyscy bardzo Jej kibicujemy


                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Problem z odciaganiem mleka laktatorem

                          tuz po porodzie miałam nawał pokarmu i chciałam odciągać to połozne mnie strasznie w szpitalu popędziły z moim pomysłem, stwiersziły ze absolutnie a ja miałam piersi jak kamienie i do tego ciągle wydzielał się pokarm pizama była mokre strasznie, w końcu wkurzyłam się i okłady robilam i masowałam aby zszedł troszkę pokarm tym bardziej że przez dwie doby nie było u mnie meza

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Problem z odciaganiem mleka laktatorem

                            Napisane przez czekladka24 Pokaż wiadomość
                            tuz po porodzie miałam nawał pokarmu i chciałam odciągać to połozne mnie strasznie w szpitalu popędziły z moim pomysłem, stwiersziły ze absolutnie a ja miałam piersi jak kamienie i do tego ciągle wydzielał się pokarm pizama była mokre strasznie, w końcu wkurzyłam się i okłady robilam i masowałam aby zszedł troszkę pokarm tym bardziej że przez dwie doby nie było u mnie meza
                            Ja również na początku miałam piersi przepełnione pokarmem, a do tego były twarde jak kamienie i bolesne. Lekko uciskałam je i upuszczałam choć trochę pokarmu, aż do momentu, gdy poczułam ulgę.


                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Problem z odciaganiem mleka laktatorem

                              Na początku również miałam okropne piersi. Bez ściągania nie dałabym rady. Teraz, gdy wprowadzamy z małą stałe pokarmy mam ten sam problem, bo wypada jedno-dwa karmienia w ciągu dnia, a piersi jeszcze tego nie załapały.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X