Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kurs szycia na maszynie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Kurs szycia na maszynie

    Jak nauczyłyście się szyć na maszynie? Czy byłyście samoukami? Bardzo chciałabym się nauczyć szycia, tzn. robienia wykrojów i szycia na maszynie. Jak i od czego powinnam zacząć?
  •    
       

    #2
    Odp: Kurs szycia na maszynie

    Napisane przez milols Pokaż wiadomość
    Jak nauczyłyście się szyć na maszynie? Czy byłyście samoukami? Bardzo chciałabym się nauczyć szycia, tzn. robienia wykrojów i szycia na maszynie. Jak i od czego powinnam zacząć?
    Jest kilka sposobów:
    1. Podglądanie jak szyje Babcia, Ciocia lub Mama
    2. Pójście na kurs, które sa organizowane przez różne szkołu i Centra doskonalenia zawodowego,
    3. Metodą prób i błędów oraz czytania po milion razy opisów w ksiązkach i gazetach - to był mój sposób
    4. Ukończenie rocznego kursu zawodowego

    Ja polecam podpytywanie koleżanek, umawianie się na wspólne szycie czyli stare sprawdzone sposoby Koła Gospodyń Wiejskich

    Można oczywiście tak jak ja szyć i pruć, ale to długotrwały i niezbyt relaksujący proces

    Popatrz, poszukaj czy w Twojej miejscowości są takie spotkania, kursy.
    Agnieszka Korpa
    www.materialistki.pl

    Skomentuj


      #3
      Odp: Kurs szycia na maszynie

      Ja jestem z tych co metodą prób i błędów samodoskonaliłam swój talent krawiecki

      Skomentuj


        #4
        Odp: Kurs szycia na maszynie

        Ja przyznam, nie potrafię szyć na masznie. CHętnie poszłabm na taki kurs od zera, gdzie pod okiem doświadczonej osoby, poszkoliłabym swoje umiejętności krawieckie.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Kurs szycia na maszynie

          A ma ktoś namiar na taki kurs? też chętnie bym się podszkoliła. Jak na razie szyję tylko powłoczki na poduszki i kominy z dresowej tkaniny

          Skomentuj


            #6
            Odp: Kurs szycia na maszynie

            No dobra, a jak ktoś umie szyć i chce coś dla dziecka fajnego uszyć to skąd brać wykroje???

            Skomentuj


              #7
              Odp: Kurs szycia na maszynie

              Dla mamy to burda.. ale dla dziecka???

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Kurs szycia na maszynie

                Chyba można znaleść fajne wykroje w internecie tylk jak to przenieć na tkaninę. Da się to jakoś wydrukować ?

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Kurs szycia na maszynie

                  Oczywiście jest też wydanie Burdy dla dzieci, w tym roku wyszedł jeden numer bodajże, w zeszłym równiez jeden. Stare numery Burdy można nabyć na bazarkach lub na Allegro.

                  W internecie równiez można znaleźć wiele wykroi. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasła "pattern sewing dress" np by otrzymac wiele stron odpowiedzi. Wykroje takie wystarczy wydrukować, skleić i wyciąć.

                  Innym źródłem jest witryna papavero, gdzie również znajdziecie wiele wykroi.
                  Agnieszka Korpa
                  www.materialistki.pl

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Kurs szycia na maszynie

                    Napisane przez cela84 Pokaż wiadomość
                    A ma ktoś namiar na taki kurs? też chętnie bym się podszkoliła. Jak na razie szyję tylko powłoczki na poduszki i kominy z dresowej tkaniny
                    Kursy dobywają się w wielu miejscach:
                    w domach kultury, w pracowniach krawieckich, szkołach krawieckich czy też w CKU.

                    W samej Warszawie takich kursów na dzień dzisiejszy naliczyłam 8, a to tylko te, o których słyszałam lub czytałam.

                    Najpopularniejszy jest bezpłatny kurs organizowany jako "kurs zawodowy" przy Zespole Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 na Kazimierzowskiej.
                    Agnieszka Korpa
                    www.materialistki.pl

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Kurs szycia na maszynie

                      zainteresował mnie ten kurs szycia, wie pani coś więcej ile czasu on trwa? i czy jest objęty tylko szyciem, czy też jest to normalny system jak w szkole czyli wszystkie przedmioty?
                      No i czy w weekendy się odbywa

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Kurs szycia na maszynie

                        Napisane przez Anis81 Pokaż wiadomość
                        zainteresował mnie ten kurs szycia, wie pani coś więcej ile czasu on trwa? i czy jest objęty tylko szyciem, czy też jest to normalny system jak w szkole czyli wszystkie przedmioty?
                        No i czy w weekendy się odbywa
                        Ten na Kazimierzowskiej np. to typowa szkoła wieczorowa, tu mozna poczytać więcej http://www.zso.edu.pl/kursy.htm (zakładka rekrutacja ->kursy zawodowe)
                        Jest też weekendowy kurs w Mińsku Mazowieckim punkt A12 Wykonywanie usług krawieckich http://ckziumm.edu.pl/kwalifikacyjne-kursy-zawodowe/
                        Agnieszka Korpa
                        www.materialistki.pl

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Kurs szycia na maszynie

                          Dziękuje za informacje i przekierowanie do odpowiednich stron
                          szkoda ze w stolicy nie ma weekendowej ;/

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Kurs szycia na maszynie

                            Za chwilkę otwieramy sklep stacjonarny z warsztatami i maszynami na godziny, zapraszamy juz teraz na naukę szycia
                            Agnieszka Korpa
                            www.materialistki.pl

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Kurs szycia na maszynie

                              I jak już coś wiadomo kiedy rusza ten kurs?

                              Mam jeszcze pytanie czy ktoś uczęszczał może na kurs krawiectwa do gowork? Oferują dużo godzin w tym otrzymuje się dwa dyplomy- krawcowej i projektanta ubioru, ciekawi mnie czy rzeczywiście jest tak jak piszą że oferują dużo zajęć praktycznych?

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X