Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak długo karmić piersią?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: jak długo karmić piersią?

    na to pytanie chyba każda mama musi sobie sama odpowiedzieć i dokonać wyboru ja karmie już 15 miesięcy i jest mi z tym dobrze choć ściągam pokarm laktatorem z musu niestety i niekiedy noszę sie z myślą by przestać, a potem przychodzi refleksja by karmić jeszcze troszku

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: jak długo karmić piersią?

      Ja karmiłam moją dwójkę dzieci do 6 miesiąca i jakoś z tego powodu nie czuję się gorszą mamą. Jak ktoś chce karmić krócej, dłużej czy w ogóle to jego indywidualna sprawa i nic mi do tego.



      Skomentuj


        #18
        Odp: jak długo karmić piersią?

        Witam, moja córcia już ukończyła 5 miesięcy, oczywiście podaję jej głównie cycusia ale zaczynam już dodawać do posiłków a to marcheweczkę a to jabłuszko... pytanie: Chcąc karmić piersią dzieciątko rano i wieczorem to ile mniej więcej powinno jeść w ciągu dnia? Czy samej muszę zbadać jak i w jakich ilościach potrzebuje jedzonka moja niunia???
        "... Kobieta która ma rodzinę, nosi dwa imiona: 'mama' i 'kochanie'..."

        Skomentuj


          #19
          Odp: jak długo karmić piersią?

          Napisane przez mimilkaaa Pokaż wiadomość
          Witam, moja córcia już ukończyła 5 miesięcy, oczywiście podaję jej głównie cycusia ale zaczynam już dodawać do posiłków a to marcheweczkę a to jabłuszko... pytanie: Chcąc karmić piersią dzieciątko rano i wieczorem to ile mniej więcej powinno jeść w ciągu dnia? Czy samej muszę zbadać jak i w jakich ilościach potrzebuje jedzonka moja niunia???
          http://babyonline.pl/karmienie-dziec...4714,r1p1.html tutaj jest fajny artykuł pt. Przełomowy 5. miesiąc - rewolucja w karmieniu dziecka na pewno wyczytasz w nim cenne i potrzebne informację

          Skomentuj


            #20
            Odp: jak długo karmić piersią?

            Ja niestety zakończyłam karmienie jak syn skończył 2 miesiące, z przyczyn moich zdrowotnych. Tak wyszło i nic na to nie poradzę. Wszystkie ciotki, teściowe zjechały mnie, ze jestem okropną mamą bo zabrałam mu to co najlepsze, choć nie znały powodu czemu tak się stało. Ja nie czuje się gorsza, i nie zauważyłam by mojemu synkowi czegoś brakowało. Niektóre mamy po prostu nie mogą karmić bo czują się z tym źle psychicznie i uważam, ze też to trzeba zaakceptować. To wybór każdej z nas i guzik innym do tego. Owszem jest to ważne i ważne jest dziecko, ale o mamie też trzeba pomyśleć

            Skomentuj


              #21
              Odp: jak długo karmić piersią?

              tak jak w wszystkim w życiu trzeba znaleźć złoty środek i wybrać co dla dziecka i a przede wszystkim mamy jest dobre i co da mamie zadowolenie i szczęście w roli mamy, żony, kobiety

              Skomentuj


                #22
                Odp: jak długo karmić piersią?

                mysle ze kazda matka wie co dobre dla jej dziecka i sama wie do kiedy powinno sie karmic swojego maluszka. Ja przy moich bliznaiczkach niestety nie dalam raduy dlugo karmic bardzo zaluje .... ale nei maial wystarczajaco pokarmu neistety

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: jak długo karmić piersią?

                  Napisane przez evelinek13 Pokaż wiadomość
                  mysle ze kazda matka wie co dobre dla jej dziecka i sama wie do kiedy powinno sie karmic swojego maluszka. Ja przy moich bliznaiczkach niestety nie dalam raduy dlugo karmic bardzo zaluje .... ale nei maial wystarczajaco pokarmu neistety
                  dla dzieciaczka liczy sie każda kropla mleka matki ja podziwiam mamy blliźniąt, które karmią dzieciaczki swoje w ogóle wizja posiadania bliźniaków mnie przeraża i podziwiam rodziców

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: jak długo karmić piersią?

                    Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                    dla dzieciaczka liczy sie każda kropla mleka matki ja podziwiam mamy blliźniąt, które karmią dzieciaczki swoje w ogóle wizja posiadania bliźniaków mnie przeraża i podziwiam rodziców
                    ja na poczatku tez sie przewerazialam ale szybko wpadlam w rytm zreszta Bog wie co nam daje Wiec skor odostal mblizneita wiem ze dam rade I bardzo dziekuje codziennie BOgu za to ze dal mi dwie na raz Sa takie slodkie i kcohane

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: jak długo karmić piersią?

                      Napisane przez evelinek13 Pokaż wiadomość
                      ja na poczatku tez sie przewerazialam ale szybko wpadlam w rytm zreszta Bog wie co nam daje Wiec skor odostal mblizneita wiem ze dam rade I bardzo dziekuje codziennie BOgu za to ze dal mi dwie na raz Sa takie slodkie i kcohane
                      to człowiek pewnie by sie oswoił i przyzwyczaił do sytuacji - ale ja jak pamiętam początki z Zosią - było ciężko to z dwójkom to hmmm nio nie umiem sobie siebie wyobrazić

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: jak długo karmić piersią?

                        Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                        to człowiek pewnie by sie oswoił i przyzwyczaił do sytuacji - ale ja jak pamiętam początki z Zosią - było ciężko to z dwójkom to hmmm nio nie umiem sobie siebie wyobrazić
                        jakbys miala to bys sobie poradziłą na bank !! Matka to jest matka, da rade innej opcji nie ma
                        Po drugie zawsze jest maz do pomocy wiec da sięrade
                        Moje naszczescie byly w miare grzeczne mialy kolki ale szybko minelo 4 miesiace pierwsze i kolki sie skonczyly i bylo juz z gorki

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: jak długo karmić piersią?

                          Napisane przez evelinek13 Pokaż wiadomość
                          jakbys miala to bys sobie poradziłą na bank !! Matka to jest matka, da rade innej opcji nie ma
                          Po drugie zawsze jest maz do pomocy wiec da sięrade
                          Moje naszczescie byly w miare grzeczne mialy kolki ale szybko minelo 4 miesiace pierwsze i kolki sie skonczyly i bylo juz z gorki
                          nio pewno by człek dal jakoś rade w konci musiał by - u nas też było kolki oj pamietam je i u nas był ogromny problem z ulewaniem Młoda co zjadła to ulała i ciągla kontrola wago bo mało przybierała, badania co z wieraczem itd. szpital - więc poczatku u nas pod gorke wygladaly

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: jak długo karmić piersią?

                            Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                            nio pewno by człek dal jakoś rade w konci musiał by - u nas też było kolki oj pamietam je i u nas był ogromny problem z ulewaniem Młoda co zjadła to ulała i ciągla kontrola wago bo mało przybierała, badania co z wieraczem itd. szpital - więc poczatku u nas pod gorke wygladaly
                            my pierwsze 4 miesiace musielismy jezdzic 60 km od naszego maista na rehabilitacje, od 5 miesiaca male zaczely anm chorowac bylam z nimi miesiac w szpitalu an antybiotyku poznie jznowusz cos.... tez poaczatki mielismy trudne, czasami zalamywalam redce siedzila mi plakalam ale co nas nei zabije to nas tylko wzmocni!

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: jak długo karmić piersią?

                              Napisane przez evelinek13 Pokaż wiadomość
                              my pierwsze 4 miesiace musielismy jezdzic 60 km od naszego maista na rehabilitacje, od 5 miesiaca male zaczely anm chorowac bylam z nimi miesiac w szpitalu an antybiotyku poznie jznowusz cos.... tez poaczatki mielismy trudne, czasami zalamywalam redce siedzila mi plakalam ale co nas nei zabije to nas tylko wzmocni!
                              to też podżyłaś i miałaś "mocny" start w roli mamy - mi też nieraz brakowało sił z tym ulewaniem - bo Zosia nam ulewała pod ciśnieniem i w nocy to było czuwanie nad nią czy wszystko ok - bałam się ze coś jej sie stanie a ja nie usłyszę - i jak ulewała to za chwilę była głodna a ja ją karmiłam piersią (tak strasznie chciałam ją karmić) i tak było w kółko jedzenie, ulewanie, jedzenie, spanie, ulewanie, przebieranie pampersa i ubranek bo zalane - ale dałyśy rade przez to przebrnąć

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: jak długo karmić piersią?

                                http://babyonline.pl/karmienie-dziec...4714,r1p1.html tutaj jest fajny artykuł pt. Przełomowy 5. miesiąc - rewolucja w karmieniu dziecka na pewno wyczytasz w nim cenne i potrzebne informację
                                27otsifem dziękuję za odpowiedź. Miałam problem z internetem, już zabieram się za czytanie artykułu
                                "... Kobieta która ma rodzinę, nosi dwa imiona: 'mama' i 'kochanie'..."

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X