Wróć   Forum Babyonline.pl > Czekając na dziecko > Ciąża i poród > Poród i połóg
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Poród i połóg Tu dowiesz się wszystkiego co trzeba wiedzieć o porodzie. Włącz się do dyskusji!

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-02-2009, 10:19
zokusia's Avatar
zokusia zokusia jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
zokusia.polki.pl

Zdjęcia: 59
Domyślnie

A u mnie zaczeło się od krwawienia :/ czop śluzowy odchodził razem z krwią, po jakiejś godzince zaczeły sie skurcze trwało to ponad 30 godzin i dopiero wtedy urodziłam
Kevinek urodził się 25.12.2008 o godz. 11:00

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-02-2009, 10:24
insoomnia's Avatar
insoomnia insoomnia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
insoomnia.polki.pl

Miasto: Białystok
Zdjęcia: 4
Domyślnie

zokusia a duzo tego czopu Ci odeszlo tzn. za jednym zamachem wszystko czy jakos tak wlasnie jak mi dzis cos wychodzi?

Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-02-2009, 11:27
froch froch jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
froch.polki.pl

Miasto: Kraków
Zdjęcia: 8
Domyślnie

Inso nie zapomnij napisac nam sms-a,że to już to
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-02-2009, 11:33
meggi_w's Avatar
meggi_w meggi_w jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
meggi_w.polki.pl

Miasto: Łódź
Zdjęcia: 14
Domyślnie

Ja miałam termin na 23 kwietnia i tego dnia przyjeli mnie do szpitala, po dwóch dniach odszedł mi czop śluzowy i za kolejne dwa dni zaczęłam mieć takie lekkie skurcze, bardzo leciutkie, ale systematyczne, tak co10 minut i potem ten czas się skracał, aż zaczęło bardzoboleć, bardzo się nasiliły,ale musiałam się męczyć, bo miałam małe rozwarcie, aż w końcu jak juz nie dawałam rady to mi wody przebili i wtedy ból się jeszcze bardziej nasilił, ale poszło już bardzo szybko. Od przebicia wód jakieś 30-40 minut isynuś był na świecie.

http://www.wielgusiatko.naszedzieci.net
Karolek 27.04.2008r. ma już 11 miesięcy
16 stycznia 2009r. Karolek nauczył się raczkować
27 stycznia 2009r. Karolek powiedział pierwsze słowo "TATA"
20 luty 2009r. Karolek pierwszy raz sam stanął
20 luty 2009r. Karolek zrobił pierwszy kroczek
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-02-2009, 13:01
insoomnia's Avatar
insoomnia insoomnia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
insoomnia.polki.pl

Miasto: Białystok
Zdjęcia: 4
Domyślnie

froch postaram sie w tym "szalonym" czasie Poki co jeszcze chodze, a czopa juz jak narazie nie widac Tyle co wyszlo z rana.Hmm.. tak sie zastanawiam czy jego duzo jest? Czy moze juz on caly wyszedl? No ale zawsze to wiem, ze juz blizej niz dalej.

Update:
No i wstalam dzis i znowu kawalek tego czopka odszedl.. ile on tak dni bedzie odchodzil? :P

Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

Ostatnio edytowane przez iNsOoMNia : 09-02-2009 o 08:11.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-02-2009, 23:30
XstarX XstarX jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
XstarX.polki.pl

Domyślnie

Przy pierwszym porodzie na dwa tygodnie wcześnie trafiłam do szpitala. Miałam iść na jakieś tam badanie ze skierowania lekarza ale mi go niezrobili i mimo że żadnych objawów nie miałam a i do terminu były jeszcze dwa tygodnie to puścili mnie na wywołanie a że to nic nie dało jeszcze dwa tygodnie bez objawów mnie trzymali. Zero leków itd poprostu darmowy hotel . Jednak po tych dwóch tygodnia zaczeły się lekkie skórcze wywołane badaniem na sprawdzenie wód płodowych jako że było już po terminie to ktoś raczył się mną zająć . Potem wody odeszły mi jak byłam w łazience w przerwie od leżenia na salo porodowej, a poleciały one jednym ciurkiem jakby ktoś kran odkręcił . Drugi poród to w nocy zaczeły się skurcze i lekkie krwawienie a kiedy wody mi odesżły to nie mam pojęcia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-02-2009, 23:33
XstarX XstarX jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
XstarX.polki.pl

Domyślnie

A no i wspomnę że jeśli komuś się śpieszy by nie urodzić o niemiłej dacie tak jak ja chciałam urodzić prze 1 listopada to można dużo chodzić np. po schodach troche to trudne ale skutkuje, ja z wielkim brzusiem i 26 więcej ledwo na 6 piętro szpitala się doczłapałam z przerwami na każde piętro a no i można jeść dużo malin
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-02-2009, 23:58
mis2323 mis2323 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
mis2323.polki.pl

Miasto: w jakuszowicach kolo Kazimierzy Wielkiej
Zdjęcia: 1
Domyślnie

powiem tak każda z nas przechodzi to inaczej i nie ma sie co martwic bo moze byc calkiem inaczej ja mialam wywolywany porod bo bylam dwa tyg po terminie i lekarz sie bal ze cos bedzie nie tak z dzieckiem,wzieli mnie tak o 10 rano lezalam z godzine pod kropl, oczywiscie nic to nie dalo za jakies pol god, zaczal mnie bolec lekko brzuch, potem coraz bardziej , pozniej odeszly mi wody wtedy zaczely sie bole z krzyza i z brzucha nie wiedzialam jak mam sobie poradzic z tym bolem tego nie da sie nawet slowami opisac caly czas chodzilam potem zaczelam krwawic i poslam wtedy do pielegniarki oczywiscie mnie zbadala i powiedziala ze mam rozwarcie na 4 palce wiec zaprowadzila mnie na porodowke tam oczywiscie przygotowanie do porodu golenie i ta cholerna lewatywa i chodzilam chodzilam 5 lekarzy mnie badalo i masowalo szyjke podczas skorczu bardzo nieprzyjemne i bolesne i wreszcie o godz. 20.35 urodziła sie moja sliczna corunia Amelka i wtedy juz wszystko zapomnialam co przezylam. wiec nie ma sie co martwic na przod kazda z nas przechodzi to inaczej jak juz zobaczycie dziecko to tak sie czlowiek czuje jakby sie sam narodzil cos pieknego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-02-2009, 00:07
Nusiakova's Avatar
Nusiakova Nusiakova jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Nusiakova.polki.pl

Domyślnie

U mnie "objawem porodu" było odejście wód. Zazwyczaj czytałam, że nie
ma się czym stresować, nawet jeśli wody odejdą w jakimś publicznym miejscu
bo zazwyczaj sączą się powolutku. Ale u mnie to był potok
Nawet jak stałam, czyli teoretycznie dzidzia dobrze ułożona powinna
zahamować uciekanie wód płodowych Teoretycznie.
Także wody odeszły mi około 1, ale najpierw ok 20.00 odszedł mi czop
śluzowy, który był już podbiegnięty krwią. Według niektórych źródeł,
wskazuje to na bliski poród. I u mnie się to sprawdziło

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-02-2009, 11:24
anna31's Avatar
anna31 anna31 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
anna31.polki.pl

Domyślnie

Witam.U mnie było tak.Przy pierwszym porodzie (11 lat temu) czop odszedł po południu skurcze zaczeły się około 20 o 1 w nocy pojechaliśmy do szpitala. Nad ranem położna przebiła pęcherz płodowy i o 8 rano urodził się Kamil.Drugi poród (2 lata temu) zaczął się zupełnie inaczej.W poniedziałek tydzień przed terminem odszedł czop, po poprzednich doświadczeniach myślałam że za kilka godzin się zacznie, a tu nic.W czwartek miałam wizytę u lekarza i okazało się że rozwarcie jest tylko na 1,5 cm i pani dr wysłała mnie do domu mówiąc że urodzę prawdopodobnie po terminie po poprzednie dziecko też tak urodziłam.W piątek zacząl mnie boleć brzuch jak na okres w sobotę mąż zawiózł mnie do szpitala bo zaczęłam krwawić.Skurcze zaczęły się dopiero w niedzielę ok 18 a mała urodziła się o 21.50 waga 3900 .Rodziłam bez nacięcia.Także co poród to inne objawy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania