Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak oszczedzać

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    My wplacamy synkowi nieregularnie ale zawsze jak sie trafi jakis miesiac ze pare groszy wiecej mamy na koncie to przelewam jakas sumke ,ciesze sie ze chociaz to konto udaje mi sie przede mna ocalic

    Nie wiem jak to jest w Polsce ale na zachodzie malo kto biega po miescie z gotowka w kieszeni,ja mam limit karty tzn.okreslona sume tygodniowo moge nia zaplacic ale i tak zdarza mi ja zablokowac i wtedy biore karte mojego kotka.
    Tutaj np.rachunek za komorke jest placony automatycznie tzn.dostaje do domu powiadomienie ze operator pobral jakas sume z mojego konta i czesto jet u mnie tak ze wtedy najczesciej przebijam swoj limicik...

    Podziwiam swoja siostre ktora nawet nie pracujac potrafila jakies pieniadze skombinowac np.sprzedajac na allegro.
    Uwazam ja za mistrzynie w oszczedzaniu,zawsze tak zakrecila domowymi wydatkami ze mogla sobie pozwolic na jakis fajny ciuch albo cos ekstra dla synka.
    Last edited by dotka238; 13-06-2009, 15:38.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      wrzucam do skarbonki codziennie po kilka złotych 2,5, jak wracam z zakupów i drobne mi zostają. skarbonka otwierana wprawdzie ale kluczyki ma syn he he...
      zobaczymy ile wytrzymamy bez wyciągnięcia tej kasy i ile sie uzbiera.
      Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

      Skomentuj


        #33
        pinki bede trzymac kciuki,wytrzymaj troche zobaczyz jaka to fajna niespodzianka jak nagle cos potrzebujesz kupic i masz dodatkowe pare groszy o ktorych zapomnialas

        Skomentuj


          #34
          Odp: jak oszczedzać

          Nie ukrywajmy, ale jak ktoś nie ma za dużo do odłożenia to zbieranie do skarbonki nie ma sensu - prędzej czy później wyciągniemy bo będzie potrzeba. Lepiej już pójść w tym kierunku co ja od 2 lat co 2 miesiące kupuje jedną monete srebrną dla kolekcjonerów - więc miesięcznie to koszt 30-100 zł zależy jaka moneta. Ich wartość ciągle rośnie, a z drugiej strony z ich sprzedażą nie powinno być problemu. Też się na tym nie znam, ale to nic trudnego. Kwestia żeby kupować w pewnych źródłach ja np. kupuje w Mennicy Staropolskiej allegra się boje chociaż czasami można mieć niższą cenę, ale teraz jak kupuję jak wychodzi emisja to praktycznie cen niższych na allegro nie widziałam.

          Skomentuj


            #35
            Odp: jak oszczedzać

            Ja tam sądzę, że najrozsądniejsze jest inwestowanie w dzieła sztuki Banki na nas zarabiają, zus zdziera, nieruchomości potrzebują remontu raz na jakiś czas, a dzieło sztuki nieczego nie potrzebuje a tylko przybiera na wartości

            Skomentuj


              #36
              Odp: jak oszczedzać

              Napisane przez grawal86 Pokaż wiadomość
              Ja tam sądzę, że najrozsądniejsze jest inwestowanie w dzieła sztuki Banki na nas zarabiają, zus zdziera, nieruchomości potrzebują remontu raz na jakiś czas, a dzieło sztuki nieczego nie potrzebuje a tylko przybiera na wartości
              No i tutaj się chyba w pełni zgadzam, z tym, że dzieła sztuki są przważnie dość drogie, więc bardziej przyziemna inwestycja na której można zarobić, a ciężko stracić to monety kolekcjonerskie, surowce. Samo inwestowanie nie jest jakoś wielce skomplikowane. Jak kupicie sobie jedną monetę za 50-70 zł w miesiącu to po kilku latach troszkę się tego uzbiera. Do tego też warto wejść sobie na stronę Silesia 2000 i poszukanie na stronie mennicy staropolskiej zakładki abc inwestora, tam jest wszystko bardzo fajnie opisane jeśli ktoś się boi to powiem, że sama zbieram monety już od kilku lat i ich ceny cały czas rosną.

              Skomentuj


                #37
                Odp: jak oszczedzać

                Ja tez nie oszczędzam w banku. Zwyczajnie - nie wydaje na to co nie potrzeba, ale przyznaję, to trudne jest. Ostatnio uznałam że zaszaleję i kupiłam sobie zioła na płodność z baby and mama med i piję teraz. Płodność fazę 1 przed owulacją , a faza 2 po...i nie żałuję, ze wydalam kasę, bo też aż takie drogie nuie były. Po prostu zawsze trzeba sie zastanowić jak się coś kupuje, cz\y mi to na pewno jest potrzebne, co z tym zrobię, jak inaczej mogę to wykorzystać, czy można to czymś zastąpić. No ale jak chcę mieć dziecko to musze sobie przygotować oszczędności, nie? Chociaż najdroższe to jednak mieszkanie bo wynajmujemy i to jest ból

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: jak oszczedzać

                  w takim kraju jak polska my przecietni ludzi nie powinnismy zadawac tego pytania gdyz jest ono retoryczne, najnizsza krajowa, czasami tez tylko jedno z partnerow ma prace, drugie nie, i nie dosc ze trudno wiazac koniec z koncem czasami brakuje jeszcze to jak mamy oszczedzac otoz w Polsce sie nei da..... tu sie nie dorobisz nie wybijesz, polska to kraj ktory nie daje perspektyw na lepsze jutro, polska to kraj ktory zabija marzenia mlodych ludzi. Potem diwa ze mlodzi wyjezdzaja. Kazdy madry spiepsza stad jak nadalej.

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: jak oszczedzać

                    Napisane przez evelinek13 Pokaż wiadomość
                    w takim kraju jak polska my przecietni ludzi nie powinnismy zadawac tego pytania gdyz jest ono retoryczne, najnizsza krajowa, czasami tez tylko jedno z partnerow ma prace, drugie nie, i nie dosc ze trudno wiazac koniec z koncem czasami brakuje jeszcze to jak mamy oszczedzac otoz w Polsce sie nei da..... tu sie nie dorobisz nie wybijesz, polska to kraj ktory nie daje perspektyw na lepsze jutro, polska to kraj ktory zabija marzenia mlodych ludzi. Potem diwa ze mlodzi wyjezdzaja. Kazdy madry spiepsza stad jak nadalej.
                    Niestety bolesna prawda.Ja parę lat temu założyłam sobie konto oszczędnościowe, bo wydawało mi się ze coś odloze. Konto ciągle świeci pustkami.My bardzo poważnie rozważamy wyjazd za granicę.



                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: jak oszczedzać

                      Napisane przez evelinek13 Pokaż wiadomość
                      w takim kraju jak polska my przecietni ludzi nie powinnismy zadawac tego pytania gdyz jest ono retoryczne, najnizsza krajowa, czasami tez tylko jedno z partnerow ma prace, drugie nie, i nie dosc ze trudno wiazac koniec z koncem czasami brakuje jeszcze to jak mamy oszczedzac otoz w Polsce sie nei da..... tu sie nie dorobisz nie wybijesz, polska to kraj ktory nie daje perspektyw na lepsze jutro, polska to kraj ktory zabija marzenia mlodych ludzi. Potem diwa ze mlodzi wyjezdzaja. Kazdy madry spiepsza stad jak nadalej.
                      coś w tym jest niestety - ehh szkoda, ze to tak strasznie brzmi - ale ciężko się żyje - i idzie to niestety ciągle w tym złym kierunku ... ciężko też coś odłożyć - my z mężem mamy zasadę iż w nagrodzeń co miesiąc odkładamy jakąs sume - nikiedy symboliczną bo są większe wydatki ale odkładamy i nie ruszamy i coś się zawsze odłoży

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: jak oszczedzać

                        maszmnustwo racji evelinek - jak nie ma z czego to się nie odłoży - można oszczędzać, ale w tedy i tak się wyda na coś innego np oszczędzas na jedzeniu ale wydasz na leki bo zachorujeszz oslabienia - no niestety tak to jest w tym kraju

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: jak oszczedzać

                          Mój sposób na oszczędzanie wygląda tak:
                          mam założone dodatkowe konto oszczędzające i co miesiąc jak tylko wypłata wpłynie na konto staram się od razu zrobić przelew ustalonej wcześniej kwoty na jaką możemy sobie pozwolić np 100zł. Robię przelew i zapominam o tych pieniądzach. Nie kusi mnie żeby je wydać. Leżą sobie na innym koncie i powoli "kupka" rośnie. Z doświadczenia wiem, że jeśli nie przeleję sobie tych środków od razu to w trakcie miesiąca znajdzie się wiele innych wydatków. Mój sposób zmusza nas do gospodarowania wolnymi środkami tak jakby tych odłożonych 100 zł nie było

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: jak oszczedzać

                            Napisane przez allina987
                            Mam konto oszczędnościowe w Bank Smart, wysoko oprocentowane, jak na nasze warunki, bo 4%. Podobnie jak przedmówczyni każdego miesiąca coś dorzucam na smart procent. Ale wiem, że w razie ''W'' mogę podjąć z tego konta gotówkę bez utraty oprocentowania.
                            wow nie słyszłam o tym koncie - chyba sie skuszę

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: jak oszczedzać

                              Fajna opcja z tym kontem ale jak na razie u nas odpada niedawno wzieliśmy kredyt kupiliśmy mieszkanie i niedługo będziemy się przeprowadzać dlatego wszystkie pieniądze które mamy odłożone w większości pudom na ten cel spłaty ratek kredytu i bierzące opłaty a i do tego w przyszłym roku bierzemy ślub

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: jak oszczedzać

                                o nie to ja tak nie chcę - ja musze mieć kontakt z człowiekiem w oddziale obsługa telefoniczna to nie jest dla mnie

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X