Wróć   Forum Babyonline.pl > Czekając na dziecko > Ciąża i poród > Poród i połóg
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Poród i połóg Tu dowiesz się wszystkiego co trzeba wiedzieć o porodzie. Włącz się do dyskusji!

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15-04-2016, 16:57
agrafka13 agrafka13 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agrafka13.polki.pl

Zdjęcia: 2
Domyślnie Odp: Szkoły rodzenia

Wielu przyszłych tatusiów po kilku zajęciach w szkole rodzenia przekonuje sie do tego, aby być z żoną/partnerką podczas porodu. Już kilka takich przypadków wśród znajomych miałam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-05-2016, 20:13
wyakin wyakin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
wyakin.polki.pl

Ja to na początku miałam problem, żeby męża zaciągnąć do szkoły rodzenia, ale w końcu poszedł i jak zobaczył, że każda pani jest z partnerem to zmienił zdanie na ten temat, wydawało mu się to chyba niemęskie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-08-2016, 23:24
kyasarin kyasarin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kyasarin.polki.pl

Mój mąż chodził na szkołę rodzenia z chyba większym zainteresowaniem niż ja. Wydaje mi się, że dopiero tam dowiedział się, co tak na prawdę działo się wtedy z moim organizmem i wtedy też podjął decyzję o towarzyszeniu mi podczas porodu - ostatecznie nie musiał, bo skończyło się cc

Niemniej szkołę rodzenia wspominamy bardzo dobrze
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-09-2016, 14:39
Martunia35's Avatar
Martunia35 Martunia35 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Martunia35.polki.pl

Ja niestety ale nie miałam szkoły rodzenia w swoim mieście Mieszkam w niewielkim kilku tysięcznym miasteczku. Niby mogłabym dojezdżać te 40 km w jedną stronę, ale było to dla mnie trochę kłopotliwe i nie za bardzo mi sie chciało tego robić. Nie znaczy to jednak,ze nie przygotowywałam sie do porodu. Starałam sie najlepiej przygotować. Planowałam rodzić naturalnie ( bałam się cesarki).
Polecam zajrzeć sobie na tą stronę
https://www.medme.pl/internetowa-szkola-rodzenia/

Jest to internetowa szkoła rodzenia. Jest tam bardzo duża baza artykułów na temat samego porodu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-11-2016, 18:48
balowapani balowapani jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
balowapani.polki.pl

Wiele jest teraz szkół rodzenia, a co jedna to ma ciekawsze zajęcia. Pewnie każda z nas gdyby mogła to chodziła by na takie zajęcia. Nie mając takiej możliwości, warto skorzystać z darmowej szkoły rodzenia https://szkolarodzeniaprenalen.pl/. Na pewno porady i ćwiczenia jakie się tam znajdzie bardzo pomagają
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-12-2016, 17:12
ata-waw_001 ata-waw_001 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ata-waw_001.polki.pl

Mnie bardzo duza dała szkoła rodzenia. Przede wszystkim spokojniej podchodziłam do samego porodu. Jestem z tych osób, co to muszą wiedzieć wszystko, zeby potem sie okazalo, ze wszystko jest w porzadku i nie takie straszne. Moj mąż za to strasznie sie nudzil na tych zajeciach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2017, 12:22
kasia860318 kasia860318 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
kasia860318.polki.pl

U mnie w szpitalu szkoła rodzenia jest płatna i to aż 600 złotych Z jednej strony bardzo chcę iść, ale z drugiej na maluszka i tak jest tyle wydatków, że chyba finansowo nie dam rady... To moje pierwsze dziecko i jakaś wiedza by się przydała... Ostatnio czytałam o internetowej szkole rodzenia Prenalen. Podobno to całkowicie darmowe i odbywa się w formie e-learningu. Chyba się zapiszę i zobaczę jak to się sprawdzi, zawsze 600 zł w kieszeni
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-03-2017, 20:08
famii famii jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
famii.polki.pl

Kasia i co jak ta szkoła? Zapisałaś się? Daj znać bo sama jestem ciekawa. A wiesz może czy jak korzystasz z ich zajęć to możesz jeszcze korzystać z takiej przy szpitalu? Bo chciałabym jeszcze iść do stacjonarnej bo widziałam, ze jest spotkanie w szpitalu i można poznać położne które tam pracują.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-03-2017, 21:01
tinnka77 tinnka77 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
tinnka77.polki.pl

Nie byłam nigdy na takich normalnych zajęciach, bo mieszkam pod Poznaniem i do miasta trochę daleko, ale kuzynka poleciła mi szkołe internetową https://szkolarodzeniaprenalen.pl/
Ćwiczenia z oddychania, porady, jak trzymać dzieciątko i na co uważać, śmiało można zadawać pytania i znajdzie się coś dla partnerów - mój się na przykład przekonał, żeby być ze mną przy porodzie Przy drugim dziecku na pewno zajrzę ponownie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-05-2017, 22:58
roksana0592 roksana0592 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
roksana0592.polki.pl

Osobiście uważam, że szkoły rodzenia są bardzo fajne i potrzebne kobietom takie przygotowanie do porodu to podstawa zwłaszcza, że teraz jest wiele młodych dziewczyn w ciąży, które nie mają świadomości jak duża jest to odpowiedzialność ale również polecam czytać książki na ten temat, mojej koleżance dużo to dało http://bonito.pl/l-1089-0-rodzina-i-dzieci
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania