Wróć   Forum Babyonline.pl > Czas dla mamy > Uczucia, związki, seks
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Uczucia, związki, seks Dorosłe sprawy, czyli świat rodziców.

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-05-2016, 09:39
xaraaa xaraaa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
xaraaa.polki.pl

Miasto: Bielsko-Biała
Domyślnie Odp: Jak leczyć uzależnienie od alkoholizmu?

Ciężka sprawa ogólnie. Ja np. jestem uzależniona od czekolady i nie potrafię sobie jej odmówić, więc wyobrażam sobie jak trudno musi być odmówić sobie alkoholu który w dodatku jest mocniej uzależniający. Najlepiej nie nadużywać to będzie można się zawsze napić, a jak alkoholik chce to zostawić to już nigdy nie może spróbować. Tak jak wyżej koleżanki pisały, że on sam musi chcieć się leczyć, bo tak to nic to nie da. Powodzenia.
Stary 09-05-2016, 12:17
askaaa11 askaaa11 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
askaaa11.polki.pl

Miasto: Lublin

uzaleznienie od alkoholu to z reguly fizyczne i psychiczne. Bez pomocy specjalisty sie nie obejdzie. I nawjazniejsze aby osoba uzalezniona sama chciala z tego wyjsc ... Bo bez tego to nawet najlepszy odwyk nei pomoze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-05-2016, 14:34
madureczka madureczka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
madureczka.polki.pl

Czasami pomaga tylko rozstanie, po to, by druga osoba doceniła czas spędzony na partnerstwie i zastanowiła się nad swoim życiem. Nieraz pomaga jednak tylko rozstanie: http://blogstyle.pl/jak-poradzic-sob...ie-cierpieniu/ - ta garść porad pomogła mi kiedy byłam w kryzysie. Niestety trzeba ocalić siebie, kiedy tej drugiej osobie już niewiele możemy pomóc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-05-2016, 16:01
wyakin wyakin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
wyakin.polki.pl

Czasami nie ma innego wyjścia. Jeśli jest to dla Ciebie aż takim problemem nie warto się męczyć. Ja kiedyś myślałam, że dzięki mnie facet rzuci kumpli i alkohol, byłam w błędzie, na szczęście szybko to zrozumiałam i nie zmarnowałam sobie życia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-05-2016, 08:19
wolnopiek wolnopiek jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
wolnopiek.polki.pl

Szczerze to jedno z gorszych uzależnień, dlatego że ciągle w okół ktoś nas chce częstować, czy piję obok nas. Trzeba mieć naprawdę silną wolę. Współczuję takim ludziom, ale też doceniam ich starania. Najlepiej nie nadużywać i wtedy raz za czas można skosztować, a ktoś kto już był alkoholikiem nie może się napić do końca życia.
Stary 01-07-2016, 23:52
aankaaa aankaaa jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
aankaaa.polki.pl

W tym miejscu strefatrzezwosci.pl są namiary na dobry ośrodek odwykowy, który prowadzi różne terapie. Warto się tam udać, jeśli czujemy że mamy problem. Warto również skierować tam bliskie nam osoby, które są uzależnione od alkoholu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-07-2016, 18:29
bobusie2 bobusie2 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bobusie2.polki.pl

Miasto: Poznań
Zdjęcia: 64

Ja, po moich znajomych, widzę, że bardzo ważną rzeczą jest terapia osób współuzależnionych. Często dorośli przechodzą terapię dla DDA i dopiero po niej jakoś stają na nogi.

Od rozpoczęcia tego wątku minęło kilka miesięcy. Mam nadzieję, że jesteście na dobrej drodze! Że wszystko zaczyna powoli się układać!

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-08-2016, 22:22
swiat-testu swiat-testu jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
swiat-testu.polki.pl

mielismy podobny problem, jakos udalo sie go ,,pozegnac'', choc nie do konca, bo czasami wszystko wraca, palenie za moimi plecami, wiec znowu powoli przestaje ufac.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-08-2016, 10:48
Becia88 Becia88 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Becia88.polki.pl

bez specjalistycznej pomocy się nie obejdzie, to zbyt poważne uzależnienie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-08-2016, 12:01
burzolaps burzolaps jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
burzolaps.polki.pl

Podstawową formą leczenia uzależnienia od alkoholu, która daje szanse na odzyskanie zdrowia jest psychoterapia uzależnienia. Proces terapeutyczny jest to ciężka i żmudna praca zawierająca w sobie wiele różnorodnych działań, których efektem powinny być głębokie i możliwie trwałe zmiany u osoby leczącej sie. Zmiany te powinny dotyczyć postaw, przekonań, zachowań, przyzwyczajeń, relacji z innymi, a także sposobów przeżywania, odczuwania, myślenia, reagowania itp. Programy zdrowienia planowane są na okres wielu miesięcy a nawet lat. Początek ich stanowią najczęściej paro- lub kilkutygodniowe, intensywne oddziaływania prowadzone w warunkach stacjonarnych bądź intensywne programy ambulatoryjne obejmujące 16-20 godzin zajęć tygodniowo. Leczenie stacjonarne osób uzależnionych, w odróżnieniu od leczenia szpitalnego innych schorzeń, nie jest przeznaczone wyłącznie dla szczególnie ciężkich bądź "beznadziejnych" przypadków. Warunki stacjonarne umożliwiają bowiem zwiększenie intensywności zajęć, a poprzez to osiągnięcie w znacznie krótszym czasie tego, co dają wielomiesięczne programy ambulatoryjne. Drugi etap to uczestniczenie w programie opieki poszpitalnej, czyli terapia uzupełniająca bądź podtrzymująca, prowadzona w warunkach ambulatoryjnych.

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania