Wróć   Forum Babyonline.pl > Czas dla mamy > Uczucia, związki, seks
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Uczucia, związki, seks Dorosłe sprawy, czyli świat rodziców.

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15-11-2015, 15:16
malinka0077's Avatar
malinka0077 malinka0077 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
malinka0077.polki.pl

Domyślnie Jak leczyć uzależnienie od alkoholizmu?

Trzy miesiace temu odeszlam od meza. Jest on nalogowym palaczem i nie potrafilismy sobie poradzic z tym problemem. On uspokajal sie tylko po jaraniu a ja bylam zdenerwowana prawie caly czas. Miesiac temu moj maz zdecydowal sie na terapie. Juz trzy razy byl zapisany na termin ale zawsze cos stawalo mu na drodze, ostatnim razem terapeuta przesunal wizyte na nastepny tydzien. Prosze czy mozecie mi polecic dobrego terapeute we Wroclawiu, bo obawiam sie ze ten osrodek nie jest dobry ... A chcialabym wykorzystac moment w ktorym on zdaje sobie sprawe z tego ze jest w nalogu i potrzebuje pomocy.

Chce uratowac malzenswto ale wiem ze przed nami dluga droga. Jednoczesnie czuje ze teraz jeszcze nie jest czas zebym wrocila do niego. Ja i moja coreczka.
Mam pytanie do osob wspoluzalezninych. Jak sobie potem radziliscie z odbudowywaniem zaufania? Bo ja drze gdy wiem ze moj maz wychodzi z kolegami, a gdy wiem ze spotyka sie z kolegami z ktorzy pala wpadam w prawdziwa panike. Nie chce wracac do tego co bylo ...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-11-2015, 21:28
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 79
Domyślnie Odp: Jak leczyć uzależnienie od alkoholizmu?

ja nie pomogę w kwestii poradzenia terapeuty, bo nie znam takowego, ale malinka0077 chciałam Ci powiedzieć, że jeśli tylko chcesz pogadać to my tu chętnie Cie wysłuchamy , myślę iż dobrze postąpiłaś, że odeszłaś choć zdaje sobie sprawy, iż pewno to była bardzo trudna decyzja dla Ciebie, teraz mąż musi sam zawalczyć o siebie i karty życia jego są w jego rękach, ja na Twoim miejscu sama udałabym się po pomoc do terapeuty, aby pomógł Ci radzić sobie z emocjami, wskazał jak się zachowywać w stosunku do męża - jeśli masz taką opcję to udaj się sama o pomoc dla siebie, odzywaj się do nas - ja trzymam za Ciebie kciuki i mężowi życzę by udało mu się wyjść z szponów nałogu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-11-2015, 08:02
Martunia35's Avatar
Martunia35 Martunia35 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Martunia35.polki.pl

Ja również Cię podziwiam .Powiem Ci,że taka terapia szokowa dla męża może będzie najlepsza. Myśle,ze jeśli byś tak nie zrobiła to dalej by palił bo by wiedział,że od niego nie odejdziesz. Teraz kiedy widzi,że Wasze małżeństwo zawisło na włosku może zmieni zdanie oraz przestanie palić. Nie wiem czy byłabyś zainteresowana ale mogę Ci polecić ośrodek, w którym kiedys leczył się mój tata. Może nie jest to najtańsze miejsce: http://www.klinikavip.pl/leczenie-uz...rodki-odwykowe ale za to pracują tam prawdziwi specjaliści i na pewno powinni mu pomóc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-11-2015, 13:01
mikaa997 mikaa997 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Miasto: okolice Wrocławia
Zdjęcia: 70

Przy każdym nałogu niestety jest tak, że osoba której dotyczy problem musi się zdecydować na leczenie. Bez dobrej woli męża nistety nic nie wskurasz Uważam, że dobrze zrobiłaś. Niech wie ile ma do stracienia i może się opamięta i wybierze co jest dla niego ważne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-01-2016, 14:32
braap braap jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
braap.polki.pl

Leczenie uzależnienia od alkoholu nie wystarczy, bo trzeba także leczyć osoby współuzależnione. Wiele osób o tym zapomina i później dzieci mają DDA, a żony są współuzależnione. Z własnego doświadczenia wiem jak bardzo może to zrujnować życie. Jestem dorosłym dzieckiem alkoholika. Wydawało mi się, że jak opuszczę dom rodzinny, zacznę żyć na własny rachunek i ograniczę kontakty z rodziną, to problem się rozwiąże. Okazało się inaczej, ale na szczęscie w porę trafiłam na tą terapie DDA http://www.osrodekintra.pl/menu-3/ps.../pomoc-dla-dda . Szczerze mówiąc nie wiem, czy gdybym wtedy tam nie trafiła, to czy teraz nie miałabym całkiem zrujnowanego życia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-01-2016, 00:23
blawatkowa15 blawatkowa15 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
blawatkowa15.polki.pl

Miasto: Mazury
Zdjęcia: 16

Cytat:
Napisał braap Zobacz post
Leczenie uzależnienia od alkoholu nie wystarczy, bo trzeba także leczyć osoby współuzależnione. Wiele osób o tym zapomina i później dzieci mają DDA, a żony są współuzależnione. Z własnego doświadczenia wiem jak bardzo może to zrujnować życie. Jestem dorosłym dzieckiem alkoholika. Wydawało mi się, że jak opuszczę dom rodzinny, zacznę żyć na własny rachunek i ograniczę kontakty z rodziną, to problem się rozwiąże. Okazało się inaczej, ale na szczęscie w porę trafiłam na tą terapie DDA http://www.osrodekintra.pl/menu-3/ps.../pomoc-dla-dda . Szczerze mówiąc nie wiem, czy gdybym wtedy tam nie trafiła, to czy teraz nie miałabym całkiem zrujnowanego życia.
Braap dobrze, że Twoje życie się jakoś poukładało. Ojciec mojej koleżanki już 10 lat nie pije. Leczył się w ośrodku uzależnień. Pomimo tego córka ma problemy z alkoholem, problem wrócił jak bumerang. Na szczęście wszystko jest na dobrej drodze bo zaczęła chodzić na terapię
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-02-2016, 20:01
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Niestety chyba trudno jest wyjść z alkoholizmu bez pomocy terapeutów. Nie ma się co wstydzić tylko trzeba otwarcie mówić o problemach by unikać też pokus
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-03-2016, 14:38
Becia88's Avatar
Becia88 Becia88 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Becia88.polki.pl

dopóki uzależniony nie zda sobie sprawy z tego że ma poważny problem to nici z jakiegokolwiek leczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-05-2016, 14:50
juzwika juzwika jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
juzwika.polki.pl

Tu kobiety macie racje, jeśli uzależniony nie chce się leczyć nie będzie. Dlatego warto zwrócić się też o poradę jak przekonać go do leczenia. Ja zasięgnęłam opinii w ośrodku Wiosenna w Ściejowicach gdzie nakierowali mnie co robić. Z moim bratem czasem nie było co rozmawiać. W końcu jakoś udało mi się go namówić i udał się do nich na leczenie. Po 28 dniach wyszedł od nich jako inny człowiek, zdrowy i szczęśliwy. Nadrobił swoje życie, znalazł inną pracę i cieszy się każdym dniem bez alkoholu. Tak jest już od około 6 miesięcy. Dzielnie go wszyscy wspieramy, ale widzę że da radę sam. www.osrodekwiosenna.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-05-2016, 19:37
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Cytat:
Napisał juzwika Zobacz post
Tu kobiety macie racje, jeśli uzależniony nie chce się leczyć nie będzie. Dlatego warto zwrócić się też o poradę jak przekonać go do leczenia. Ja zasięgnęłam opinii w ośrodku Wiosenna w Ściejowicach gdzie nakierowali mnie co robić. Z moim bratem czasem nie było co rozmawiać. W końcu jakoś udało mi się go namówić i udał się do nich na leczenie. Po 28 dniach wyszedł od nich jako inny człowiek, zdrowy i szczęśliwy. Nadrobił swoje życie, znalazł inną pracę i cieszy się każdym dniem bez alkoholu. Tak jest już od około 6 miesięcy. Dzielnie go wszyscy wspieramy, ale widzę że da radę sam. www.osrodekwiosenna.pl
Taki 28 dniowy pobyt to świetne rozwiązanie jednak warto aby później chory i tak uczęszczał na takie spotkania, meetingi i miał cały czas kontakt z osobami któe mają podobne problemy
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania