Wróć   Forum Babyonline.pl > Czas dla mamy > Uczucia, związki, seks
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Uczucia, związki, seks Dorosłe sprawy, czyli świat rodziców.

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-12-2016, 20:22
Aliaaa Aliaaa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Aliaaa.polki.pl

Exclamation Jak radzić sobie z depresją?

Ostatnio mam bardzo ciężki czas, nasiliła się bowiem moja depresja. Zachorowałam na nią 10 lat temu, ale z pomocą psychiatry udało mi się zwalczyć wszystkie objawy i choroba nie nawracała. Potem miewałam stany depresyjne, ale nie były one tak silne i jakoś zawsze sama radziłam sobie z negatywnymi emocjami. No niestety, objawy depresyjne wróciły i dokuczają mi w ostatnich dniach naprawdę mocno. Zanim udam się jednak do specjalisty, chciałabym spróbować zwalczyć ten stan. Znalazłam pewną metodę, która nazywa się Emocjonalna Droga. Można poczytać o niej tutaj: http://odkasi.blogspot.com/2016/11/j...oczuc-sie.html. Jak myślicie, czy coś takiego może okazać się efektywne w zwalczaniu depresji?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2016, 21:09
foxi foxi jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
foxi.polki.pl

Domyślnie Odp: Jak radzić sobie z depresją?

Skąd ja to znam ,jakiś czas temu przeszłam operację nerki. Bardzo źle zniosłam samą operację ,ale potem pojawiły się problemy natury psychicznej.
Do lekarza nie specjalnie chciałam się udawać z tym problemem i w internecie natknęłam się na Emocjonalną drogę
Zapoznałam się z lekturą bloga - łatwiej było mi dalej funkcjonować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-12-2016, 09:38
Lara5 Lara5 jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin
Zdjęcia: 58

Witam zapraszam do istniejącego już wątku na ten temat tutaj http://forum.babyonline.pl/forum/sho...light=depresja
Ten wątek zamykamy aby nie powielać tematów o tej samej treści Pozdrawiam .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-12-2016, 10:31
roksana0592 roksana0592 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
roksana0592.polki.pl

Ja w swoim życiu również doświadczyłam depresji i silnej nerwicy... Wszystko było spowodowane zbyt dużą ilością stresu... Mimo fatalnego stanu psychicznego jak i fizycznego, postanowiłam, że koniecznie muszę wziąć się w garść. Jest bardzo ciężko podczas choroby wstać na nogi i ponieść się z "dołka". Jednak jeżeli samemu nie uznamy, że chcemy iść do przodu i wygrać walkę ze sobą, to tłumaczenia rodziny i najbliższych osób oraz pocieszenia nic nie dadzą... wiem bo sama to przeszłam. Skorzystałam z 3 miesięcznej terapii grupowej, każdego dnia na siłę jeździłam na 3h. Bardzo mi to pomogło. Później terapia się skończyła i żeby nie mieć żadnych nawrotów złych stanów zagłębiłam się w tematykę "samorozwoju" dlaczego? Prosta odpowiedź, czytając pewne książki i analizując swoje zachowania zrozumiałam skąd to wszystko się wzięło. Dzisiaj mogę samej sobie pogratulować wygranej z depresją i nerwicą. Większość osób z terapii nadal korzysta z wizyt u psychologa i bierze różnego rodzaju tabletki na poprawę nastroju. Ja temat psychologów, lekarstw... mam już na dobre za sobą Wypracowałam sobie również schemat, tak bardzo boję się wrócić do poprzedniego stanu (depresji, nerwicy), że robię wszystko aby utrzymać swoje obecne dobre samopoczucie i stan psychiczny. Ciągła praca nad sobą bez przerwy daje rezultaty
Życzę Wam wszystkim takiej siły woli i upartości.
Jeżeli macie jakieś pytania, co czytałam lub jak jeszcze radziłam sobie w chorą śmiało piszcie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-12-2016, 17:23
Aliaaa Aliaaa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Aliaaa.polki.pl

Tak, jestem właśnie ciekawa tych książek . Podrzucisz parę tytułów?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-12-2016, 21:39
roksana0592 roksana0592 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
roksana0592.polki.pl

Cytat:
Napisał Aliaaa Zobacz post
Tak, jestem właśnie ciekawa tych książek . Podrzucisz parę tytułów?
Jane, najbardziej polecam książki:

Anthony Robbins - "Obudź w sobie olbrzyma"
http://livro.pl/obudz-w-sobie-olbrzy...006364440.html
Gruba książka ale naprawdę dużo wniosków z niej wyciągnęłam, zburzyła moje obecne schematy myślowe i prowadziła nowe

Singer Blair - "Opanuj swój wewnętrzny głos"
http://livro.pl/opanuj-swoj-wewnetrz...046036233.html
W tej książce jest dużo opisane na temat tego, czego nie robimy bo mamy w głowie wewnętrzny głos, który nas powstrzymuje od pewnych czynności

Brett Regina - "Jesteś cudem"
http://livro.pl/jestes-cudem-brett-r...080764905.html
Bohaterka opisuje jak analizuje swoje psychiczne zachowania, ponieważ jest chora na nowotwór ale mimo wszystko się nie poddaje...

Wszystko to tematyka samorozwoju ale naprawdę wiele rzeczy byłam w stanie sobie uświadomić i wypracować nowe schematy myślowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-12-2016, 11:28
rammonka rammonka jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
rammonka.polki.pl

Dzięki za informację. Bo już nie wiem jak pomóc koleżance, a którą jest niestety coraz gorzej po stracie dziecka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-12-2016, 11:36
mama-mia mama-mia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mama-mia.polki.pl

W takich ciężkich chwilach ważne jest aby zmienić sposób myślenia. Tylko tak możemy sobie poradzić bo myśli potrafią zabić człowieka- dosłownie. Z własnego doświadczenia polecam w takich chwilach korzystać z http://bb-mdi.pl/ Jest to strona, gdzie mentor pan Bill Bellens pisze bardzo ciekawe artykuły i daje sporo motywacji. Mówi jak zmienić sposób myślenia i radzić sobie w najgorszych sytuacjach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-04-2017, 09:33
Becia88's Avatar
Becia88 Becia88 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Becia88.polki.pl

ja uważam, że depresję trzeba leczyć z pomocą specjalisty bo samemu raczej sobie człowiek z tym nie poradzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-05-2017, 10:48
olcia3007 olcia3007 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
olcia3007.polki.pl

@Becia88 zgadzam się z Tobą w 100%. Depresje trzeba leczyc u specjalisty, fajnym miejscem jest Psychomedic. Na tej stronie https://psychomedic.pl/psycholog-warszawa można się online zarejestrować na wizytę i to przez całą dobę. Mają świetnych terapeutów. Uważam, że warto rozważyć w takim miejscu wizytę. Dbanie o zdrowie najważniejsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania