Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Myślenie o przyszłości

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Myślenie o przyszłości

    ja zawsze myślę o przyszłości, nie potrafię inaczej. Muszę planować z wyprzedzeniem.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Myślenie o przyszłości

      bardzo często myślę o przyszłości i robimy z mężem wszystko żeby zapewnić naszemu synkowi jak najlepszy start w dorosłe życie

      Skomentuj


        #18
        Odp: Myślenie o przyszłości

        Przyszłość i planowanie to u nas codzienność. Najważniejsze to zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa, aby nic im nie brakowało i aby miały dobry start w dorosłość.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Myślenie o przyszłości

          Odkładamy na przyszłość dzieci. Założyliśmy im osobne konta i tam wpłącamy co jakiś czas dana kwotę. Nie są to duże sumy ale przez kilka lat uda sie na coś odlożyć.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Myślenie o przyszłości

            Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
            Odkładamy na przyszłość dzieci. Założyliśmy im osobne konta i tam wpłącamy co jakiś czas dana kwotę. Nie są to duże sumy ale przez kilka lat uda sie na coś odlożyć.
            My też tak robimy, idąc przykładem rodziców męża. W momencie ślubu było na tym koncie 20 tysięcy, a to ogromna pomoc na początku nowego życia.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Myślenie o przyszłości

              Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
              My też tak robimy, idąc przykładem rodziców męża. W momencie ślubu było na tym koncie 20 tysięcy, a to ogromna pomoc na początku nowego życia.
              Zastrzyk takiej gotówki to dla dziecka bardzo duża pomoc tym bardziej gdy idzie na studia czy bierze ślub. My chcemy przeznaczyć te pieniądze właśnie na naukę albo mieszkania dla dzieci/

              Skomentuj


                #22
                Odp: Myślenie o przyszłości

                Bardzo dobry pomysł. Wiadomo, że czasami jest tak, ze dziecko będzie chciało się rozwijać i chodzić na dodatkowe zajęcia a czasami takie zajęcia troche kosztują więc pieniążki juz będą i to nie będzie bariera. My też tak robimy.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Myślenie o przyszłości

                  Ja mam u siebie w banku pko bp taką lokatę, która co miesiąc pobiera mi z konta 100 zł i one są na tym koncie nie do wyjęcia chyba, ze chciałabym ją zerwać. Wiem, że można było wybrać większy kapitał 200 zł czy nawet 500 zł ale jak mi zostanie ileś pieniążków do mogę dopłacić zawsze do tej lokaty I też jest oprocentowana

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Myślenie o przyszłości

                    Ja jakiś czas temu szukałam lokaty ale obecnie lokaty są tak nisko oprocentowane,ze nie warto jest ich zakładac. Założyłam sobie konto oszczędnościowe i o dziwo ma ono lepsze oprocentowanie niż lokata Jest to konto w smart banku ( mam tam dwa konta : osobiste plus oszczędnosciowe, na które wpłacam kasę co miesiąc ale z niego nie wypłacam).

                    Polecam zajrzeć sobie jeszcze na stronę:
                    http://konto-w-banku.pl/najlepsze-konta-bankowe/

                    Jest tutaj zestawienie najlepszych kont oszczędnościowych w bankach. Mozecie sobie poczytać gdzie warto jest założyć.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Myślenie o przyszłości

                      To prawda. Lokaty są bardzo słabo oprocentowane...

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Myślenie o przyszłości

                        No niestety. A co sądzicie o tym, aby studiowanie potraktować jako myślenie o przyszłości? Dzisiaj na uczelniach jest więcej miejsc niż kandydatów, a nie ma to jednak jak dobrze płatna praca. Poza tym mamy dostęp do takich materiałów jak zobacz stronę , wobec czego nie ma już tak wielkich problemów jak chociażby jeszcze 7 lat temu z podręcznikami.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Myślenie o przyszłości

                          Im wcześniej zaczniemy zbierać na emeryturę tym lepiej. Jest wiele fajnych programów emerytalnych na które możemy regularnie przelewać zaoszczędzone pieniądze. Poczytajcie sobie na ten temat na stronie http://bphtfi.jimdo.com/

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Myślenie o przyszłości

                            ja nie potrafię nie myśleć do przodu, nie potrafię żyć tym co jest teraz tylko zawsze wybiegam myślami na przód

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Myślenie o przyszłości

                              Pomyślmy czasem też o innych- na przykład takie dzieciaczki z Afryki. Może warto by było je jakoś wspomóc? Na https://wioskisos.org/ możemy za pomocą przelewu zdziałać naprawdę wiele.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Myślenie o przyszłości

                                Odkładać warto ale do pewnego momentu. Potem trzeba dobrze inwestować
                                Spostrzegaj umysłem, słuchaj sercem.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X