Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Myślenie o przyszłości

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Myślenie o przyszłości

    Dopóki nie mialam dziecka oszczędzanie u mnie było dośc niesystematyczne. Teraz patrzę w przyszłość. Chciałabym mojemu maluszkowi jakoś tą jego przyszłość zabezpieczyć. Tylko jak to zrobić? Odkładać i trzymac pieniądze w domu? Konto oszczędnościowe? Lokata? Sama nie wiem..Mama namawia mnie na lokatę Happy w Idea Banku https://www.ideabank.pl/klienci-indy...i-lokata-happy bo uważa że jest dobrze oprocentowana i zawsze parę groszy sie odłozy. Ma ktos z Was taki problem z zainwestowaniem oszczędności?
  •    
       

    #2
    Odp: Myślenie o przyszłości

    Moim zdanie dobrym rozwiązaniem jest założeniu dziecku konta, na które co miesiąc wpłaca się jakąś kwotę, na przykład sto złotych. Potem, kiedy dziecko skończy 18 lat, można mu to konto oddać, aby samo sobie nim zarządzało. Będzie to jakaś opcja na start, opłacenie studiów, wynajem mieszkania, kupno samochodu. W zależności od priorytetów.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Myślenie o przyszłości

      Pomysł z wpłacaniem 100 zł jest świetny. Przez 18 lat uzbierasz ponad 21 tysięcy a to już spora suma na start
      Efektowne opakowanie podnosi atrakcyjność towaru.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Myślenie o przyszłości

        Napisane przez Martunia35
        A fundusze nie są niebezpieczne?
        Są niebezpieczne oraz nikt nie powinien tego inwestować porzątkującym.Polecam nie wierzyć również w popularne obecnie polisy z funduszami inwestycyjnymi bo wszystko ładnie wygląda na papierze a rzeczywistość jest niestety inna.... Można na tym sporo stracić oraz znam wiele osób, którzy w taki sposób potracili całe swoje oszczędności. Sami ustalanym tam poziom ryzyka ale to ryzyko istnieje. Na świecie są spore zawirowania tak wiec można liczyć na spadki.
        Na stonie jest również temat o tym w co warto jest inwestować:
        http://www.forum-kredytowe.pl/f151/g...ego-72506.html

        Skomentuj


          #5
          Odp: Myślenie o przyszłości

          Lokaty nie są obecnie dobrym rozwiązaniem. Blokujecie sobie przez nią dostep do pieniędzy bo jest to swego rodzaju zamrazanie kapitału. Z drugieij strony trzymanie kasy w skarpecie w domu również nie jest taką dobra opcją.....Sama stawiałabym na konto oszczędnościowe. Jest obecnie wiele kont oszczędnościowych, które mają całkiem dobre oprocentowanie. Na przykład konto w smart banku. Daje oprocentowanie 2,5% czyli lepiej niż większość lokat ( nigdy nie sądziłam,ze konta oszczędnościowe mogą być lepsze niż lokaty...). Zerknijcie sobie tutaj:
          http://www.banksmart.pl/oszczednosci/smart-procent/

          Skomentuj


            #6
            Odp: Myślenie o przyszłości

            U nas też plan odkładanie comiesięcznego jest tym najlepszym. Przelewanie 100 zł z konta głównego na oszczędnościowe z dopiskiem "przyszłość dzieci". Chcemy móc potem pomóc im np. gdy rozpoczną studia...

            Skomentuj


              #7
              Odp: Myślenie o przyszłości

              Całkiem fajny pomysł. Nie mam jeszcze swoich dzieci, ale chyba zrobię taką zbiórkę dla mojego chrześniaka.
              Elmis - nowe segmenty

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Myślenie o przyszłości

                Od dziecka uczona była tego, że należy zabezpieczyć się na przyszłość i każdego miesiąca oszczędzać nawet małe kwoty, żeby uniknąć sytuacji, w której danego miesiąca nie będę miała za co przeżyć do następnej wypłaty. Dzięki temu przez całe życie udało mi się sporo zaoszczędzić. Niestety cały czas trzymałam pieniądze na rachunku oszczędnościowym i moje zarobki były bardzo niskie, a gdybym zainwestowała np w fundusze inwestycyjne, to mogłabym zarobić dużo więcej. Postanowiłam to zmienić i zainwestować właśnie w fundusze inwestycyjne. Znajomy polecił mi obserwowanie tej strony www.nntfi.pl/notowania przed zakupem konkretnych funduszy i od miesiąca codziennie sprawdzam notowania. Mam nadzieje, że uda mi się sporo zarobić i nie będę musiała bać się swojej starości.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Myślenie o przyszłości

                  Na razie mamy tyle potrzeb, że nie odkłądamy konkretnie na przyszłość dziecka. Odkładamy co miesiąc mniejsze lub większe kwoty ale na zupełnie inne cele.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Myślenie o przyszłości

                    Napisane przez tenerifa Pokaż wiadomość
                    Moim zdanie dobrym rozwiązaniem jest założeniu dziecku konta, na które co miesiąc wpłaca się jakąś kwotę, na przykład sto złotych. Potem, kiedy dziecko skończy 18 lat, można mu to konto oddać, aby samo sobie nim zarządzało. Będzie to jakaś opcja na start, opłacenie studiów, wynajem mieszkania, kupno samochodu. W zależności od priorytetów.
                    Jestem jak najbardziej za takim rozwiązaniem. Nie musi być to stała kwota. Ważne, żeby w miarę regularnie oszczędzać i już mamy parę groszy odłożonych dla dziecka.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Myślenie o przyszłości

                      Jakie wpłacanie na przyszłość dziecka to bardzo dobre rozwiazanie. Moja znajoma tak miała i teraz ma trochę kasy na start w dorosłym życiu.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Myślenie o przyszłości

                        Bardzo dobry pomysł. My teraz pozakładaliśmy konta dzieciakom i miesięcznie przelewamy tam 50 zł. Zawsze coś.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Myślenie o przyszłości

                          O przyszłości powinien myślęc każdy z nas szczególnie, że w obecnych czasach jest naprawdę to bardzo delikatny temat. Obawiam się, że liczyć tylko na emeryturę z państwa to odbrobine szalone wyjście. Dlatego zaczęłam się zastanawiac czy nie zacząc inwestować pieniędzy. nie mogę sobie pozwolić na duże inwestycje dlatego pomyślałam o ubezpieczeniowych funduszach inwestycyjnych: http://pkoubezpieczenia.pl/ufk/ Mam połączone tak naprawdę dwa produkty i za jednym posunięciem jestem ubezpieczona a zarazem inwestuję. Nie wyobrażam sibie polegać tylko na emeryturze w przyszłości.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Myślenie o przyszłości

                            Nie ukrywam, że myśląc o przyszłości przewija się temat pieniędzy. Mam nadzieję, że nie stracimy dotychczasowych dochodów , a może uda się znaleźć lepiej płatną pracę. ja chciałabym zostawić dzieciom po mieszkaniu w dużym mieście ( np. Wrocław). Trudno zaczynać dorosłe życie od kredytu, czy wynajmu.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Myślenie o przyszłości

                              Tak, w dzisiejszych czasach tudno zaczynać od kredytu. Praca nigdy nie jest pewna i nie zawsze ma sie jeszcze zdolność kredytową. Przyszły bardzo niepewne czasy i musimy jakoś w nich żyć.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X