Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przedszkola chyba powariowały???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Przedszkola chyba powariowały???

    "Przedszkola w Łodzi w brutalny sposób zaczęły walczyć ze spóźnialskimi rodzicami. Dzieci muszą być odebrane do godziny 17. W przypadku przekroczenia czasu zaczyna obowiązywać taryfikator kar albo dzieci są przekazywane do pogotowia opiekuńczego, skąd mogą je odebrać rodzice."

    Co o tym sądzicie???

  •    
       

    #2
    witam jestem zaskoczona takim postepowaniem przeciesz wiadomo ze kazdy moze sie spuznic bo widomo korki ,miuta dluzej w pracy itp.musze przyznac ze pierwszy raz sie z czyms takim spotykam i jest to przegiecie

    Skomentuj


      #3
      w glowie sie nie miesci

      To sie nazywa pedagogiczne podejscie. Dobrze, ze pavulonu nie aplikuja. Skandal po prostu
      D

      Skomentuj


        #4
        to mi się w głowie nie mieści

        Skomentuj


          #5
          U nas w przedszkolu są kary pieniężne za nieodebranie dziecka na czas.Za każdą rozpoczętą godzine spóźnienia płaci się 3zł

          Skomentuj


            #6
            I co robią z tymi pieniędzmi, wie ktoś??? Ja mam jeszcze sporo czasu do przedszkola, ale jak słyszę tego typu rzeczy, to strach się bać

            Skomentuj


              #7
              Też o tym słyszałam. Po prostu jakiś obłęd!

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                jestem zaskoczona takimi metodami przedszkoli. synek mojej siostry jest teraz w czterolatkach, ale o czymś takim nie słyszeliśmy. za to jego przedszkole jest teraz w kompletnym remoncie, bo, na szczęście w sobotę, jak nie było dzieci, zawalił się dach nad jedną z sal.
                PS A tak poza tym, to witam na forum!

                Skomentuj


                  #9
                  O matko to zeczywiscie szczescie w nieszczesciu ze byla to sobota i zadne dziecko nie ucierpialo ja rownierz witam cie na forom

                  Skomentuj


                    #10
                    Hmmm.... no te kary pieniężne to jeszcze przeboleję, a nóż
                    za te pieniądze panie zorganizują np. Dzień Dziecka. Kto wie ?
                    Ale przekazywanie dzieci do pogotowia opiekuńczego już mi się
                    w głowie nie mieści ?? A to jest przedszkole państwowe czy
                    prywatne ??

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Ja słyszałam, że państwowe. W prywatnym to by chyba takich numerów nie robili???

                      Ale z tym dachem to straszna sprawa, jakie szczęście, że to był dzień wolny! Ale jaki stan w ogóle tego przedszkola jest? Rodzice nie mieli nigdy jakichś zastrzeżeń?

                      Skomentuj


                        #12
                        No właśnie pewnie by nie robili, ale oni się rządzą
                        własnymi prawami.
                        Jeśli państwowe to myslę, że odpowiednie służby powinny się
                        tym zająć. Moim zdaniem to już pod jakiś paragraf podlega.
                        Za moich czasów to panie odprowadzały do domów dzieci, bo
                        różne przypadki losowe się mogą wydarzyć.
                        To jest nie do pomyślenia. Jak by moje dziecko chodziło
                        do tego przedszkola ja bym ukręciła sprawie łeb

                        Skomentuj


                          #13
                          Moja pociecha od września zaczęła uczęszczać do przedszkola. jest to państwowe przedszkole i na zebraniu pani dyrektor uświadomiła "nowym" rodzicom,że dzieci mogą w przedszkolu przebywać do godz 17.00 bo o 17.15 jest przedszkole zamykane i włancza się alarm, który połączony jest ze Strażą Miejską. Jeżeli będzie ktoś w przedszkolu, to alarm zawyje u strażników, oni przyjadą i jak zastaną tam jeszcze dziecko to zostanie ono zabrane do placówki opiekuńczej a rodzić dostanie grzywnę. Dlaczego, to już nie tłumaczyła i tak po prawdzie to nie wiem ile w tym jest prawdy. Suma sumarum, Pani nas poprosiła, że w razie, gdyby wypadło nam coś bardzo ważnego co uniemożliwiłoby odebranie dziecka na czas, żeby do nich zadzwonić i poinformować o tym, i żeby przysłać kogoś po dzieciaka choćby i sąsiada. Tylko moje pytanie brzmi, na jakiej podstawie one stwierdzą że osoba która przyszła po dziecko to akurat ten sąsiad?



                          Skomentuj


                            #14
                            Opłaty dla spóźnialskich

                            U mnie w przedszkolu (otwartym w ubiegłym roku szkolnym do 17.00) kara za spóźnienie po dziecko wynosiła 30 zł. Pani dyrektor powiedziała na zebraniu z rodzicami, że dzieci siedziały nawet do 18.30 bez uprzedzenia ze strony rodziców, że przyjdą później. Przedszkole wyszło naprzeciw rodzicom i wydłużyło godziny pracy do 18.00 za dodatkową opłatą za jeden posiłek więcej (podwieczorek o 17.00). Rodzice podpisując umowę deklarują ile dziecko będzie w przedszkolu i o której je odbiorą.
                            W sprawie tego kto ma odbierać dziecko rozdawane są karteczki, na których rodzice wpisują dane osób upoważnionych do odbioru dzieci (razem z numerem dowodu osobistego). Po mojego syna najczęściej przychodzi babcia i panie już ją znają, ale na początku roku szkolnego któreś z nas (mąż lub ja) musiało zgłosić nauczycielce grupy, kto może dziecko odbierać. Takie są przepisy w przedszkolach państwowych.

                            Skomentuj


                              #15
                              Napisane przez kolorowyptak Pokaż wiadomość
                              "Przedszkola w Łodzi w brutalny sposób zaczęły walczyć ze spóźnialskimi rodzicami. Dzieci muszą być odebrane do godziny 17. W przypadku przekroczenia czasu zaczyna obowiązywać taryfikator kar albo dzieci są przekazywane do pogotowia opiekuńczego, skąd mogą je odebrać rodzice."

                              Co o tym sądzicie???

                              masakra

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X