Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak leczyć uzależnienie od alkoholizmu?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak leczyć uzależnienie od alkoholizmu?

    Trzy miesiace temu odeszlam od meza. Jest on nalogowym palaczem i nie potrafilismy sobie poradzic z tym problemem. On uspokajal sie tylko po jaraniu a ja bylam zdenerwowana prawie caly czas. Miesiac temu moj maz zdecydowal sie na terapie. Juz trzy razy byl zapisany na termin ale zawsze cos stawalo mu na drodze, ostatnim razem terapeuta przesunal wizyte na nastepny tydzien. Prosze czy mozecie mi polecic dobrego terapeute we Wroclawiu, bo obawiam sie ze ten osrodek nie jest dobry ... A chcialabym wykorzystac moment w ktorym on zdaje sobie sprawe z tego ze jest w nalogu i potrzebuje pomocy.

    Chce uratowac malzenswto ale wiem ze przed nami dluga droga. Jednoczesnie czuje ze teraz jeszcze nie jest czas zebym wrocila do niego. Ja i moja coreczka.
    Mam pytanie do osob wspoluzalezninych. Jak sobie potem radziliscie z odbudowywaniem zaufania? Bo ja drze gdy wiem ze moj maz wychodzi z kolegami, a gdy wiem ze spotyka sie z kolegami z ktorzy pala wpadam w prawdziwa panike. Nie chce wracac do tego co bylo ...
  •    
       

    #2
    Odp: Jak leczyć uzależnienie od alkoholizmu?

    ja nie pomogę w kwestii poradzenia terapeuty, bo nie znam takowego, ale malinka0077 chciałam Ci powiedzieć, że jeśli tylko chcesz pogadać to my tu chętnie Cie wysłuchamy , myślę iż dobrze postąpiłaś, że odeszłaś choć zdaje sobie sprawy, iż pewno to była bardzo trudna decyzja dla Ciebie, teraz mąż musi sam zawalczyć o siebie i karty życia jego są w jego rękach, ja na Twoim miejscu sama udałabym się po pomoc do terapeuty, aby pomógł Ci radzić sobie z emocjami, wskazał jak się zachowywać w stosunku do męża - jeśli masz taką opcję to udaj się sama o pomoc dla siebie, odzywaj się do nas - ja trzymam za Ciebie kciuki i mężowi życzę by udało mu się wyjść z szponów nałogu

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jak leczyć uzależnienie od alkoholizmu?

      Przy każdym nałogu niestety jest tak, że osoba której dotyczy problem musi się zdecydować na leczenie. Bez dobrej woli męża nistety nic nie wskurasz Uważam, że dobrze zrobiłaś. Niech wie ile ma do stracienia i może się opamięta i wybierze co jest dla niego ważne.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jak leczyć uzależnienie od alkoholizmu?

        Leczenie uzależnienia od alkoholu nie wystarczy, bo trzeba także leczyć osoby współuzależnione. Wiele osób o tym zapomina i później dzieci mają DDA, a żony są współuzależnione. Z własnego doświadczenia wiem jak bardzo może to zrujnować życie. Jestem dorosłym dzieckiem alkoholika. Wydawało mi się, że jak opuszczę dom rodzinny, zacznę żyć na własny rachunek i ograniczę kontakty z rodziną, to problem się rozwiąże. Okazało się inaczej, ale na szczęscie w porę trafiłam na tą terapie DDA http://www.osrodekintra.pl/menu-3/ps.../pomoc-dla-dda . Szczerze mówiąc nie wiem, czy gdybym wtedy tam nie trafiła, to czy teraz nie miałabym całkiem zrujnowanego życia.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jak leczyć uzależnienie od alkoholizmu?

          Napisane przez braap Pokaż wiadomość
          Leczenie uzależnienia od alkoholu nie wystarczy, bo trzeba także leczyć osoby współuzależnione. Wiele osób o tym zapomina i później dzieci mają DDA, a żony są współuzależnione. Z własnego doświadczenia wiem jak bardzo może to zrujnować życie. Jestem dorosłym dzieckiem alkoholika. Wydawało mi się, że jak opuszczę dom rodzinny, zacznę żyć na własny rachunek i ograniczę kontakty z rodziną, to problem się rozwiąże. Okazało się inaczej, ale na szczęscie w porę trafiłam na tą terapie DDA http://www.osrodekintra.pl/menu-3/ps.../pomoc-dla-dda . Szczerze mówiąc nie wiem, czy gdybym wtedy tam nie trafiła, to czy teraz nie miałabym całkiem zrujnowanego życia.
          Braap dobrze, że Twoje życie się jakoś poukładało. Ojciec mojej koleżanki już 10 lat nie pije. Leczył się w ośrodku uzależnień. Pomimo tego córka ma problemy z alkoholem, problem wrócił jak bumerang. Na szczęście wszystko jest na dobrej drodze bo zaczęła chodzić na terapię


          Skomentuj


            #6
            Odp: Jak leczyć uzależnienie od alkoholizmu?

            Niestety chyba trudno jest wyjść z alkoholizmu bez pomocy terapeutów. Nie ma się co wstydzić tylko trzeba otwarcie mówić o problemach by unikać też pokus

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jak leczyć uzależnienie od alkoholizmu?

              dopóki uzależniony nie zda sobie sprawy z tego że ma poważny problem to nici z jakiegokolwiek leczenia.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jak leczyć uzależnienie od alkoholizmu?

                Tu kobiety macie racje, jeśli uzależniony nie chce się leczyć nie będzie. Dlatego warto zwrócić się też o poradę jak przekonać go do leczenia. Ja zasięgnęłam opinii w ośrodku Wiosenna w Ściejowicach gdzie nakierowali mnie co robić. Z moim bratem czasem nie było co rozmawiać. W końcu jakoś udało mi się go namówić i udał się do nich na leczenie. Po 28 dniach wyszedł od nich jako inny człowiek, zdrowy i szczęśliwy. Nadrobił swoje życie, znalazł inną pracę i cieszy się każdym dniem bez alkoholu. Tak jest już od około 6 miesięcy. Dzielnie go wszyscy wspieramy, ale widzę że da radę sam. www.osrodekwiosenna.pl

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jak leczyć uzależnienie od alkoholizmu?

                  Napisane przez juzwika Pokaż wiadomość
                  Tu kobiety macie racje, jeśli uzależniony nie chce się leczyć nie będzie. Dlatego warto zwrócić się też o poradę jak przekonać go do leczenia. Ja zasięgnęłam opinii w ośrodku Wiosenna w Ściejowicach gdzie nakierowali mnie co robić. Z moim bratem czasem nie było co rozmawiać. W końcu jakoś udało mi się go namówić i udał się do nich na leczenie. Po 28 dniach wyszedł od nich jako inny człowiek, zdrowy i szczęśliwy. Nadrobił swoje życie, znalazł inną pracę i cieszy się każdym dniem bez alkoholu. Tak jest już od około 6 miesięcy. Dzielnie go wszyscy wspieramy, ale widzę że da radę sam. www.osrodekwiosenna.pl
                  Taki 28 dniowy pobyt to świetne rozwiązanie jednak warto aby później chory i tak uczęszczał na takie spotkania, meetingi i miał cały czas kontakt z osobami któe mają podobne problemy

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jak leczyć uzależnienie od alkoholizmu?

                    Ciężka sprawa ogólnie. Ja np. jestem uzależniona od czekolady i nie potrafię sobie jej odmówić, więc wyobrażam sobie jak trudno musi być odmówić sobie alkoholu który w dodatku jest mocniej uzależniający. Najlepiej nie nadużywać to będzie można się zawsze napić, a jak alkoholik chce to zostawić to już nigdy nie może spróbować. Tak jak wyżej koleżanki pisały, że on sam musi chcieć się leczyć, bo tak to nic to nie da. Powodzenia.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jak leczyć uzależnienie od alkoholizmu?

                      uzaleznienie od alkoholu to z reguly fizyczne i psychiczne. Bez pomocy specjalisty sie nie obejdzie. I nawjazniejsze aby osoba uzalezniona sama chciala z tego wyjsc ... Bo bez tego to nawet najlepszy odwyk nei pomoze.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jak leczyć uzależnienie od alkoholizmu?

                        Czasami pomaga tylko rozstanie, po to, by druga osoba doceniła czas spędzony na partnerstwie i zastanowiła się nad swoim życiem. Nieraz pomaga jednak tylko rozstanie: http://blogstyle.pl/jak-poradzic-sob...ie-cierpieniu/ - ta garść porad pomogła mi kiedy byłam w kryzysie. Niestety trzeba ocalić siebie, kiedy tej drugiej osobie już niewiele możemy pomóc.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jak leczyć uzależnienie od alkoholizmu?

                          Czasami nie ma innego wyjścia. Jeśli jest to dla Ciebie aż takim problemem nie warto się męczyć. Ja kiedyś myślałam, że dzięki mnie facet rzuci kumpli i alkohol, byłam w błędzie, na szczęście szybko to zrozumiałam i nie zmarnowałam sobie życia.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jak leczyć uzależnienie od alkoholizmu?

                            Szczerze to jedno z gorszych uzależnień, dlatego że ciągle w okół ktoś nas chce częstować, czy piję obok nas. Trzeba mieć naprawdę silną wolę. Współczuję takim ludziom, ale też doceniam ich starania. Najlepiej nie nadużywać i wtedy raz za czas można skosztować, a ktoś kto już był alkoholikiem nie może się napić do końca życia.
                            romotop

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jak leczyć uzależnienie od alkoholizmu?

                              W tym miejscu strefatrzezwosci.pl są namiary na dobry ośrodek odwykowy, który prowadzi różne terapie. Warto się tam udać, jeśli czujemy że mamy problem. Warto również skierować tam bliskie nam osoby, które są uzależnione od alkoholu.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X