Wróć   Forum Babyonline.pl > Czekając na dziecko > Ciąża i poród > Szpitale i lekarze
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Szpitale i lekarze Gdzie rodzić? Opinie na temat szpitali, w których rodziłyście.

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18-03-2009, 20:10
coccodrillo coccodrillo jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
coccodrillo.polki.pl

Zdjęcia: 2
Domyślnie

Po lekturze opinii nt poznańskich szpitali wybrałam "Raszei", niestety zachorowałam na cholestazę i mój lekarz umieścił mnie na Polnej. I tam tez wywoływali mi poród. Na porodówce trafiłam na bardzo miłą położną i sympatycznego lekarza. Tutaj narzekać nie mogę choć ruch był ogromny. Musiałam chwilę (jakieś 15 minut) poczekać na wolną salę bo jeszcze była myta po poprzednim porodzie a wszystkie pozostałe były zajęte.
Po porodzie wróciłam na ten sam oddział położniczy na którym leżałam przed porodem i myślałam że będzie taki fajnie jak przed porodem. Niestety myliłam się.
Na cały oddział tylko 3 położne były miłe i chętne do pomocy przy maluszku. Niestety ich dyżury nie rozkładały się w taki sposób aby przez cały czas była któraś z nich. Pozostałe??? Koszmar! Żadnej pomocy przy przystawieniu dziecka do piersi. Musiałam to zrobić sama przy pomocy dziewczyny z pokoju, która tak jak ja pierwszy raz rodziała i sama nie miała zbyt dużego doświadczenia. Jak poprosiłam jedną z położnych aby mi pokazała jak przewinąć małego to dziwnie się na mnie spojrzała. A gdy zadzwoniłam w nocy po pomoc (nie mogłam uspokoić małego od 1,5 godz i nie wiedziałam co może mu dolegać) to usłyszałam że "dzwoni się tylko w nagłych przypadkach".
Ale to nie koniec. Codziennie przychodził inny pediatra do dzieci i przeprowadzał badanie. Tylko, że poza stwierdzeniem "wszystko ok" nic więcej się nie dowiedziałam. A później w domu przy czytaniu książeczki zdrowia okazało się że mały miał wodniaki jąderek i jeszcze jedną jednostkę chorobowa, której naszemu pediatrze nie udało się rozszyfrować. Tak więc mało pomocy i mało informacji na temat stanu noworodka!
Tak więc szczerze nie polecam tego szpitala. Można odczuć na własnej skórze jak się jest jedną z tysięcy pacjentek. Humor na chwilkę poprawia ta garstka życzliwych położnych. Niestety to za mało.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-03-2009, 20:18
xXxAtusiAxXx's Avatar
xXxAtusiAxXx xXxAtusiAxXx jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
xXxAtusiAxXx.polki.pl

Miasto: Poznań
Zdjęcia: 28
Domyślnie

No i tu zasada się potwierdza, że nieważny szpital a położne i lekarze. Bo w Raszei też niby ładnie pieknie a mogłabyś trafić na takie wredne położne...

Moje Największe Szczęście

Drzewko Michasi: http://kraina.hipp.pl/?id=10971
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-03-2009, 13:47
agatron agatron jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
agatron.polki.pl

Domyślnie gdzie rodzić

Ja rodziłam w Św.Rodzinie. Przy wyborze szpitala kierowałam się dostępnością znieczulenia zewnątrzoponowego, na którym mi szalenie zależało, bo potwornie bałam się porodu. Niewątpliwym plusem porodu w tym szpitalu jest również to, że po urodzeniu dzieci przebywają na sali noworodków, więc wymęczone porodem mamy mogą odpocząć i zebrać siły do całodobowej opieki nad maluszkami po wyjściu ze szpitala. Dzieci są przynoszone na karmienie, ale jeśli mama sobie życzy, to w każdej chwili może dostać dziecko jeśli nie jest akurat myte, przebierane lub przewijane.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-03-2009, 10:52
babyboom10 babyboom10 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
babyboom10.polki.pl

Domyślnie Polecam Raszei

Witam
Gorąco poleca szpital Raszei. Rodziłam tam 2 lata temu. Drugie dziecko już niedługo przyjdzie na świat mam nadzieje że też tam. Nie jest tam tak ładnie jak na Polnej ale personel bardzo dobry i miły.Trochę niemiło było przy przyjęciu rodziłam w nocy i pani chyba nie była zadowolona. Trochę niemiłych rzeczy na początek np. golenie krocza (podobno konieczne i upokarzające) i trochę mnie pozacinała więc polecam ogolić sie w domu. Ale lewatywę mi odpuścili. Chyba zależy od tego jak bardzo się postawisz.
No ale o tym co potem to same superlatywy można pisać. Sprzęt stary i brzydki ale to nie ważne po położne są super. Bardzo pomocne i wszystko tłumaczą (nie chodziłam do szkoły rodzenia i byłam trochę niedoinformowana). Dawały rady jak znieść ból i pocieszały. Nawet męża szkoliły jak ma mi pomóc. Do dyspozycji piłka na której było mi tak dobrze że miałam odlot (bez żadnych środków znieczulających). Rodziłam w zwykłej sali bez wanny, ale pozwolono mi skorzystać z prysznica w normalnej łazience, co super pomogło na bóle w 1 fazie porodu.Położne wiedza jak podtrzymać na duchu gdy już brakuje sił można dotknąć główki dziecka gdy się rodzi i od razu dają ci dziecko do przytulenia, a potem dopiero na badania.
Na sali poporodowej z wyczuciem przynoszą dziecko w samą porę jak zdążysz trochę odpocząć i są bardzo pomocne. W środku nocy pomogly gdy maleństwo płakało z głodu a ja nie miałam mleka. Pokazały jak karmić. Położne przychodzą na każdy dzwonek w kilka sekund do dzisiaj nie rozumiem jak one to robią. Same oferują leki przeciwbólowe po kilka razy na dobe.
Obchód lekarzy (kilku) i nie ma studentów więc intymnie i z szacunkiem. Tłumaczyli co robią z dzieckiem i na jakie badania zabieraja. Po tygodniu od wypisania musieliśmy wrócić z dzieckiem na oddzial na badanie i nawet wtedy lekarka (starsza pani neonatolog nie mam pojecia jak się nazywa ale cud kobieta) i położna udzieliły mi jeszcze kilku rad i odpowiedziały na moje pytania dotyczące opieki nad noworodkiem a przecież nie byłam już ich pacjentka więc nie musiały. Zaznaczam że rodziłam bez żadnych znajomości i łapówek. Mam nadzieję że nic się od tego czasu nie zmieniło, a jeśli tak to na lepsze. A może któraś rodziła w Raszei w ostatnim czasie? Proszę o info.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-04-2009, 22:13
xXxAtusiAxXx's Avatar
xXxAtusiAxXx xXxAtusiAxXx jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
xXxAtusiAxXx.polki.pl

Zdjęcia: 28
Domyślnie

Koleżanki z roku siostra rodziła rok temu na Polnej przez CC. Dowiedziałam się, że tam po cesarce dziecko dostaje się odrazu. W jednym pokoju umieszczane są mamusie po CC i na początku położne są na każde wezwanie: podają dziecko do karmienia, przewijają, itd. No ale w drugiej dobie sielanka się kończy, bo trzeba wstawać i położne mniej pomagają.

A powiedzcie mi jeszcze... Wiecie co trzeba zabrać do szpitala dla dziecka i dla siebie? (Najbardziej interesuje mnie Polna, bo tam chyba będę rodzić.) Bo zastanawiam się czy kupić do szpitala dla siebie te wielkie podpaski. No i nie wiem czy pakować do torby ciuszki, pieluszki dla Małej. Bo nie wiem co jeszcze brać. A powoli chyba czas się pakować.

Moje Największe Szczęście

Drzewko Michasi: http://kraina.hipp.pl/?id=10971
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-04-2009, 10:23
czacza's Avatar
czacza czacza jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
czacza.polki.pl

Zdjęcia: 173
Domyślnie

Atusia z tego co wiem nie musisz nic mieć dla Maleństwa, tylko to co będziesz potrzebowała na wyjście, ale można wziąć chusteczki do pupki to ponoć z tym zawsze problem, na miejscu są kosmetyki, ciuszki itp dla Maluchów, a te duże podpaski można dla własnego komfortu, że nie zabraknie, ja już je mam spakowane
godz. 12:24 waga 3410 wzrost 51

Alicja ur. 18.08.2012
godz. 11:16 waga 3660 wzrost 56

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-04-2009, 18:57
Betti75 Betti75 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Betti75.polki.pl

Zdjęcia: 30
Domyślnie

Ja rodziłam na Lutyckiej i szczerze polecam ten szpital. Bardzo dobra opieka, miły i pomocny personel. Nie spotkałam się tam z jakąkolwiek złosliwoscią, obojetnością czy jakims grubiańskim zachowaniem ze strony połoznych czy to porodówki czy oddziału połozniczego. Lekarze tez super. Wszscy chetnie słuzyli czy to radą czy pomocą. Warunki w szpitalu tez dobre. Czyściutko, fotele do porodu nowe. Jak dla mnie super.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-06-2009, 14:20
Asia1406's Avatar
Asia1406 Asia1406 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Asia1406.polki.pl

Domyślnie

Ja nie mialam wyboru musialam rodzic na polnej bo mialam cukrzyce ciazowa i ciaza byla zagrozona a tam maja najlepszy sprzeta maly urodzil sie w 35tygodniu.Szpital jak szpital polozne byly super 4 razy bylam na porodowce a kiedy przyszlo rodzic to trafilam doktorka hama ja nie krzyczalam za to on na mnie wrzeszczal ogolnie mam zle wspomnienia.Do szpitala potrzebne byly mi tylko chusteczki dla maleg no i majtki jednorazowe choc nie pozwalaja ich uzywac.Jezeli nic sie nie dzieje z dzieckiem to masz je od razu przy sobie moj maly za szybko sie urodzil i mial zasinienie i byl na obserwacji 8 godzin na drugi dzien dostal zoltaczki i znowu mi go zabrali.Mysle ze to zalezy jak przebiega poro i na kogo sie trafi stad sa rozbierzne zdania

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-10-2009, 20:13
dominika81 dominika81 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dominika81.polki.pl

Miasto: Warszawa
Blog Entries: 7
Domyślnie Odp: Poznań gdzie rodzic Prosze o opinie

Cytat:
Napisał Pinka512 Zobacz post
Poznań gdzie rodzic zastanawiam sie nad kliniką św. Rodziny. Prosze o jakies opinie na temat naszych poznanskich porodówek. Z gory dziekuje
przepraszam ale to sie nadaje na wątek dotyczący woj. wielkopolskiego a nie lubelskiego. To chyba pomyłak przy przenoszeniu watkow??

AMELCIA ur. 08.02.2007
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-10-2009, 20:38
Asia1406's Avatar
Asia1406 Asia1406 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Asia1406.polki.pl

Domyślnie Odp: Poznań gdzie rodzic Prosze o opinie

zdecydowanie

Odpowiedź z Cytowaniem