Wróć   Forum Babyonline.pl > Czekając na dziecko > Ciąża i poród > Szpitale i lekarze
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Szpitale i lekarze Gdzie rodzić? Opinie na temat szpitali, w których rodziłyście.

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-03-2009, 17:57
Pinka512's Avatar
Pinka512 Pinka512 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Pinka512.polki.pl

Domyślnie Poznań gdzie rodzic Prosze o opinie

Poznań gdzie rodzic zastanawiam sie nad kliniką św. Rodziny. Prosze o jakies opinie na temat naszych poznanskich porodówek. Z gory dziekuje
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-03-2009, 20:17
xXxAtusiAxXx's Avatar
xXxAtusiAxXx xXxAtusiAxXx jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
xXxAtusiAxXx.polki.pl

Miasto: Poznań
Zdjęcia: 28
Domyślnie

Witaj Pinka!

Jedni słyszą dobre opinie a inni złe na temat danego szpitala. Ja raczej szpital św. Rodziny będę unikać. Chyba wolę rodzić na Polnej.
Ale szczerze mówiąc ciężko wybrać sobie szpital, bo nie zawsze są miejsca i mogą odesłać Cię za Poznań.
Z tego co słyszałam to w Raszei nie jest źle, kobiety są zadowolone. W św. Rodzinie niby wszystko ok, ale ja mam mieć cesarke, a tam tego nie chcą robić, wolą żeby kobieta się męczyła i rodziła dziecko, które jest ułożone pośladkowo (przykładowo). Położne na Polnej nie cieszą sie dobrą opinią, ale zależy na jaki oddział się trafi i na jakie położne(ale przecież nie chodzi o mój komfort tylko o zdrowie dziecka - mogę pomęczyć się z nieuprzejmą położną 3 dni). Na temat Lutyckiej nic nie wiem

Moje Największe Szczęście

Drzewko Michasi: http://kraina.hipp.pl/?id=10971
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-03-2009, 18:47
koralikxxx's Avatar
koralikxxx koralikxxx jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
koralikxxx.polki.pl

Zdjęcia: 8
Domyślnie Jaki Szpital?

Witam. Trudno polecać szpital, bo krążą bardzo różne opinie. Ja rodziłam w Raszei i byłoby super gdyby nie jedna rzecz. Ze względu na moje zdrowie dziecko zabrano mi i póki ktoś do mnie nie przyszedł w odwiedziny, to tyle je widziałam. Gdzie w tym wszystkim promowanie naturalnego karmienia? Moja sytuacja była wyjątkowa ale bardzo mnie to bolało i chciałam jak najszybciej wyjść do domu, żeby tylko być z maleństwem. Sam poród wspominam dobrze i gdyby nie ta sytuacja, to nie mam żadnych zastrzeżeń. Personel jest bardzo miły. Natomiast szpital na ul.Polnej ma najlepszy sprzęt, jeśli przewiduje się poród z komplikacjami to najlepiej tam jechać. Jedno co mogę polecić to po prostu pojechać przed wszystkim i obejrzeć szpital-to ważne,bo potem nie jedzie się w zupełnie nowe miejsce i ma się jakieś poczucie bezpieczeństwa. Ja podjęłam decyzję sama bo nasłuchałam się tyle, że żaden szpital nie byłby dobry. Poza tym dużo zależy, nie od szpitala a od lekarza, który będzie miał właśnie dyżur.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-03-2009, 14:13
Benderka's Avatar
Benderka Benderka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Benderka.polki.pl

Domyślnie

Ja rodziłam na Lutyckiej. Opieka bardzo miła. Trafiłam na cudną położną która chroni krocze przed nacinaniem. Na położniczym bardzo miła oddziałowa i panie które zajmują się maluszkami. A jeśli chodzi o porody z komplikacjami to jak z dzidziusiem coś niedobrego się dzieje i nie mają jakiegoś sprzętu to i tak na Polną jadą, tak słyszałam. A na temat Polnej to szkoda gadać. Wszyscy tam idą bo sprzęt ale atmosfera do kitu. Przecież tam jest wylęgarnia a nie szpital.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-03-2009, 20:34
xXxAtusiAxXx's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
xXxAtusiAxXx.polki.pl

Domyślnie

koralikxxx Masz racje, że większość zależy od lekarza. Jak rodziłam na Polnej to do lekarza, który mnie kroił (miałam cc) nie mogłam mieć pretensji. Miły, ładnie zszył itd. Znajomą, która rodziła na Polnej, potraktowali jak.... (szkoda gadać). Miała cc, lekarz brzydko ją zszył, bo było dużo porodów i nie miał czasu i humoru.
Na temat Raszei słyszałam, że są miłe położne itd.

Ja rodze w maju i powiem Wam, że nie wiem co zrobie i gdzie pojade jak zaczne rodzić. Z dnia na dzień mam coraz więcej wątpliwości....

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-03-2009, 21:12
mamanikosia7's Avatar
mamanikosia7 mamanikosia7 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mamanikosia7.polki.pl

Miasto: Poznań/Skórzewo
Zdjęcia: 12
Domyślnie

Ja weszłam na strone "rodzic po ludzku" i poczytałam sobie troszke i juz prawie,prawie bylam przekonana ze chce rodzic w "Raszei" ale jednak znowu mam watpliwości bo kumpela tam rodziła i mi odradza,słyszalam za to pozytywne opinie o Lutyckiej...
Ciężka sprawa z tym wyborem szpitala...ja tez mam ten sam problem...

http://mamaczytata.pl/pokaz/7739/kur...bdzius_tatusia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-03-2009, 21:36
xXxAtusiAxXx's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
xXxAtusiAxXx.polki.pl

Domyślnie

A Ty Pinka zdecydowałaś się już na jakiś szpital? Rodzisz przede mną więc mam nadzieje, że podzielisz się wrażeniami po porodzie.

Cieszyłabym się gdybym zaczęła rodzić w nocy, bo to zawsze spokój. W dzien to mają lekarze pełne ręce roboty: planowane cesarki, zabiegi róznego rodzaju, itd. A nocą zazwyczaj jest spokojnie...

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-03-2009, 18:13
czacza's Avatar
czacza czacza jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
czacza.polki.pl

Zdjęcia: 173
Domyślnie

witam wszystkie dziewczyny
ja mam termin na 11 kwietnia, też miałam problem z wyborem szpitala, bo to przecież chodzi o swoje i Maleństwa bezpieczeństwo. Brałam pod uwagę 2 - Polną i Św. Rodziny. Gdy wybrałam się do tego pierwszego i powiedziano mi że nie ma możliwości "zwiedzania" i bardzo niemiło mi to powiedziano, coś we mnie zaiskrzyło.. natomiast w tym drugim nie było żadnego problemu. Przyjechałam, poczekałam na swoją kolej (bo akurat sala do porodu rodzinnego była sprzątana) i mogłam ze spokojem obejrzeć, popatrzeć i popytać, jestem spokojniejsza, że widziałam szpital, warunki jakie tam panują i chociaż jedną położna (była świetna) więc już nie mam wątpliwości gdzie będę rodziła a nie była to łatwa decyzja... polecam św. Rodzinę jest tam naprawdę ładnie i schludnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-03-2009, 19:31
justynaXsanko justynaXsanko jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
justynaXsanko.polki.pl

Zdjęcia: 544
Domyślnie

witam
moja przyjaciółka rodziła na Św. Rodziny i była bardzo zdowolona.
Ja 3 lata temu rodziłam na Polnej i chociaż słyszałam rozne opinie to zdecydowałam się tam nie mysląc o swojej wygodzie ale o tym że Klinika ma bardzo dobry sprzęt i w razie potrzeby jesteśmy n miejscu i szybko ktoś nam pomoże.Na szczęscie nie było takiej potrzeby.
Na porodówce był mąż i był bardzo mili lekarze i cały personel.
Po porodzie też pielęgniarki były miłe i służyły pomocą i radą. Ja jestem zadowolona z Polnej i gdybym jeszcze raz rodziła to chciałabym tam.
Ale co osoba to pewnie rózne zdania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-03-2009, 19:43
xXxAtusiAxXx's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
xXxAtusiAxXx.polki.pl

Domyślnie

No ja też po pierwszym porodzie nie mam zastrzeżeń do Polnej. Ale jak teraz trafie na oddział gdzie są jakieś wredne połozne albo coś... Ale w sumie to kilka dni idzie wytrzymać.

A orientuje się któraś z Was po jakim czasie po cesarce przynoszą mamie dziecko? Bo wiem, że w Raszei po cesarce dziecko przynoszą w drugiej dobie...
Ja się boje, że nie będę w stanie wstać do dziecka. Po cesarce troszkę ciągnie i ja sprawniej wstawałam do łazienki dopiero w trzeciej dobie. Ale nie wiem czy bym dała rade tak wstawać do dzieciaczka.

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania