Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu

Collapse
Przypięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu

    Sprawdź, jak wygląda i rozwija się twoje dziecko w poszczególnych tygodniach ciąży >>
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu

    Według ogólnego opisu mój maluszek może miec około 23 cm i ważyc prawie 900 gramów , i faktycznie od kilku dni ruchy wyczuwam bardzo wyraznie i mam wrazenie ze czasem jestem w stanie wyczuć że rozpycha się stópką czy rączką więc rośnie w siłe i to bardzo szybko ale oczywiscie pojawiły się tez dolegliwosci jak bezsennośc, mocne uciski na pęcherz, skurcze nóg, i po niektórych produktach zgaga .

    Skomentuj


      #3
      Odp: Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu

      Według kalendarza ciąży mój synek waży prawie 1800g i mierzy 48 cm ciekawe jak to się sprawdza. Już w piątek będę miała okazję się przekonam bo idę na USG.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu

        teresa a na kiedy masz termin?

        Skomentuj


          #5
          Odp: Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu

          Dokładny termin mam na 31 grudnia tak wychodzi z miesiączki, z USG wyszło na 28 grudnia, a lekarz powiedział że prawdopodobnie przed samymi świętami zrobią mi CC

          Skomentuj


            #6
            Odp: Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu

            Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
            Dokładny termin mam na 31 grudnia tak wychodzi z miesiączki, z USG wyszło na 28 grudnia, a lekarz powiedział że prawdopodobnie przed samymi świętami zrobią mi CC
            a jeśli mogę spytać dlaczego CC?
            U mnie Maluszek według tych wszystkich obliczeń uśredniając powinien przyjść miedży 10-17 lutym z USG ostatniego wyszło mi 14 luty

            Skomentuj


              #7
              Odp: Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu

              "Jesteś w 29. tygodniu ciąży

              Za Tobą już 199 dni ciąży! Do porodu pozostało 81 dni.
              Termin Twojego porodu to: 5 marzec, czwartek
              "

              Ha ha a mi wyszło, z badania prenatalnego 1 marca, jednak CC robią mi między 38 a 39 tc, więc wychodzi między 14 a 21 lutym. Fajnie by było w Walentynki

              W 29. tygodniu ciąży dziecko waży ok. 1400 g i ma już coraz mniej miejsca w macicy. Jego kopniaczki robią się tak silne, że mogą cię nawet boleć.

              Oj, z tym to ja się zgadzam :P

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu

                Tu jest też fajnie opisany tydsień po tygodniu: http://www.osesek.pl/ciaza-i-porod/k...ien-ciazy.html jak czuje się mama, co dzieje się z dzidziusem. W moim przypadku dużo informacji z tej strony było przydatnych więc podsyłam i wam może się wam przyda. Polecam też poogladać sobie trochę filmów o samej ciązy i tym co się dzieje w naszym organizmie.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu

                  Z USG termin mam na 12 września, z miesiączki na 17. Nie mogę się już doczekać, zwłaszcza w te upały. A dziecko jest już wielkości ananasa, podobno

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu

                    Powiem szczerze, ze co tydzień zaglądam i sprawdzam co tam mniej więcej u maluszka. Jak rośnie, co już potrafi. Bardzo przydatna stronka, aczkolwiek wszelkie wymiary trzeba traktować orientacyjnie.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu

                      Uwielbiałam będąc w ciąży każdego tygodnia czytać co dzieje się w moim brzuszku. Jak mój maluszek się zmienia, co już umie, co już ma i jak wygląda powoli.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu

                        Kalendarze ciąży są bardzo przydatne i uważam, że każda kobieta w ciąży powinna je czytać, żeby wiedzieć jak w danym okresie jej dziecko się rozwija. Sama także czytałam taki kalendarz http://www.przyszlamama.pl/kalendarz-ciazowy, bo chciałam jak najwięcej wiedzieć o swojej ciązy, dziecku procesach. Dzięki temu byłam też spokojniejsza.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu

                          Super kalendarz, bardzo przydatny można się z niego wiele dowiedzieć o rozwoju maluszkach, ale i również o jego potrzebach.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu

                            powiem szczerze nie kontrolowałam tego, jedyne pomiary jakie znałam to te podane przez ginekologa podczas USG. przy pierwszym dziecku owszem czytałam ale odnoście rozwoju w poszczególnych miesiącach natomiast przy drugim juz nie

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu

                              Na portalu parentingowym Emaluszki http://emaluszki.pl/ dostępny jest kalendarz ciąży. Ja również jestem zwolenniczką takich rozwiązań Lekarz oczywiście informuje o wadze czy wymiarach dziecka, ale fajnie jest dowiedzieć się trochę więcej w temacie.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X