Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sudocrem, Bepanthen, zasypki...? Co polecacie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Sudocrem, Bepanthen, zasypki...? Co polecacie?

    mnie sudocrem również doprowadzał do szału swoją konsystencją ..
    używamy po prostu mączki ziemniaczanej

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Sudocrem, Bepanthen, zasypki...? Co polecacie?

      Od samego początku używamy Sudocremu, jestem bardzo zadowolona, choć wiadomo, że czasem zdarzy się jakieś zaczerwienienie, odparzenie, to wtedy stosuję "maczankę" z nadmanganianu potasu, a później smaruję maścią Linomag. I na drugi dzień jest już super pupcia

      Skomentuj


        #18
        Odp: Sudocrem, Bepanthen, zasypki...? Co polecacie?

        Mimo wszelkich zaleceń położnych i znajomych Sudocrem się u nas w ogóle nie sprawdził. Gdy Mała miała delikatne zaczerwienie posmarowałam nim jej pupkę i skóra zrobiła się wściekle czerwona, Mała płakała i już więcej do niego nie wróciliśmy. Używamy Bepanthenu i jestem z niego bardzo zadowolona.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Sudocrem, Bepanthen, zasypki...? Co polecacie?

          ja smaruję tylko kiedy jest taka potrzeba, o Sudocremie same złe rzeczy slyszalam, nawet położna doradzała, żeby nie stosować. jeśli cos się pojawi to stosujemy Tormentiol, wszystko znika w mig

          Skomentuj


            #20
            Odp: Sudocrem, Bepanthen, zasypki...? Co polecacie?

            Jak dla mnie najlepszy Bepanthen i Linomag.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Sudocrem, Bepanthen, zasypki...? Co polecacie?

              ja smaruje pupe na zmiane
              sudocrem
              linomag
              mustela
              od kiedy tak zaczęłam robić nic już mu nie wychodzi

              Skomentuj


                #22
                Odp: Sudocrem, Bepanthen, zasypki...? Co polecacie?

                Mi mama powiedziała, ze[B]y nie zmieniać marki, bo tak jak zmieniam i wprowadzam nowości za każdym razem mały może mieć uczulenie. Ale się nie posłuchałam i też używam różnych kremów i zmieniam co jakiś czas. Małemu nigdy nic nie było. Ale sudokremu jakoś nie lubię. Jakoś mi się przykleja za bardzo do ciała i potem ma pupkę i zgięcia białe.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Sudocrem, Bepanthen, zasypki...? Co polecacie?

                  ja sudocrem nakładam mu też np na czole wychodzi mu kaszka albo skórka schodzi.. smaruje na godz ściągam i nic juz nie ma

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Sudocrem, Bepanthen, zasypki...? Co polecacie?

                    Dla mnie najlepszy był sudocrem. Ale każde dziecko ma inną skórę.
                    Szukałam najlepszych bucików dziecięcych i tu znalazłam buty sklep online
                    Last edited by luigi; 18-03-2013, 09:16.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Sudocrem, Bepanthen, zasypki...? Co polecacie?

                      Ja używam już przy 2 córeczce bepanthenu- kupuje zapas na all... ponieważ w aptece większa tubka kosztuje ok 45zł, a tam wychodzi znacznie taniej... robię raz na kilka m-cy zapas
                      Oczywiście w tej chwili gdy młodsza ma już 8 m-cy czasami nie smaruję jej pupy, bo i nic się nie dzieje.
                      Przy starszej jak miała problemy i nie pomagał termentiol- w sumie maluchom nie wskazany, krochmale z mąki, nadmanganian, linomagi (też nie bardzo wskazany- ten czerwony jak dobrze pamiętam)- sięgnęłam po maść robioną na receptę- nie każdy pediatra jest za smarowaniem pupy tą maścią ze względu na jej skład, ale jak nic nam nie pomagało, a mała wyła, a my wraz z nią całe noce i dnie- nigdy tego nie zapomnę, nie miałam innego wyjścia, ale naprawdę ona pomaga. Już po 3-4 smarowaniach pomogło! I mam takie pudełeczko w lodówce za całe 5zł
                      Co do sudocremu to pamiętam jak byłam nastolatką starsza siostra mojej koleżanki polecała nam ją na trądzik
                      Osobiście mi ta maść jako maść do pupna nie odpowiada, no ta konsystencja jest okropna, do tego wszędzie jej pełno, a za paznokcie jak się dostanie to już masakra... ale i nie wszyscy ją polecają, ona jest wskazana bardziej jako codzienna- zapobiegająca, niż już na zaczerwienienia itp.
                      W sumie to jak to położne mawiają chusteczki nawilżające i specyfiki to nic fajnego, najlepsza ciepła woda, szare mydełko- biały jelen i osuszamy... Tylko czy mamy możliwość tak pielęgnować pupy dzieci? nie zawsze.. w domu mając jedno małe dziecko jeszcze jakoś by się udało...
                      A i przemywanie naparem z kory dębu pomaga na różne zaczerwienienia dla dzieci i dla nas- po porodzie...
                      Tak czy siak ja tam najbardziej "lubię" bepanthen

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Sudocrem, Bepanthen, zasypki...? Co polecacie?

                        Ja używam linomag, a sudocrem tylko od wielkiego dzwonu! Przez pół roku może 2 razy była taka potrzeba. Widziałam dziecko, którego mamusia używała sudocrem na każdą okazję i to było okropne, dziecko całe w pokrzywce. Dwa tygodnie skóra dochodziła do siebie, a lekarz zalecił kąpiele i smarowanie emolientami i zabronił używać sudocremu.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Sudocrem, Bepanthen, zasypki...? Co polecacie?

                          Sudocrem jest dobry lecz trzeba tam wkladac palucha;p Nie ma jak tubka.. polecam krem Tormentiol. Uzywam go od czasu gdy moj synek wyszedl ze szpitala po narodzinach, dali nam go w szpitalu.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Sudocrem, Bepanthen, zasypki...? Co polecacie?

                            Przy odparzeniu uzywam Bepanthenu albo Sudocremu

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Sudocrem, Bepanthen, zasypki...? Co polecacie?

                              My od początku używamy linomag - zielony. Jak dupka była odparzona to kąpiel w rumianku i bephanetn. Z tym rumiankiem to trzeba sprawdzić czy dziecko uczulenia nie ma. Po sudocremie jak ją odparzyło w szpitalu to rana się zrobiła Musiała mieć wtedy maść robioną. Także co dziecko to inaczej



                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Sudocrem, Bepanthen, zasypki...? Co polecacie?

                                My zarówno przy pierwszym dziecku jak i teraz przy drugim używamy sudocremu. Wg mnie jest najlepszy i niezastąpiony. Dzięki temu nigdy nie mieliśmy problemów z odparzeniami.
                                Polecam jednak przede wszystkim częste wietrzenie pupy W zimę trudno, bo nie jest za ciepło, ale w lato pierwszego Synka jak tylko mogłam kładłam bez pampersa i przy drugim Synku będę robiła dokładnie tak samo.
                                Bycie Mamą to swoista misja specjalna, przy której Lara Croft może spokojnie usiąść w fotelu i zająć się zaplataniem warkocza.
                                www.mamacroft.wordpress.com

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X